gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Hergün bir kaşık keten tohumu yiyin

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

keten tohumu tüketimi [​IMG]
    Günde bir kaşık keten tohumu tüketimi, insan sağlığını etkileyen birçok hastalığa engel oluyor.

***​

Binbir derde deva tohum

Günde bir kaşık keten tohumu tüketimi, insan sağlığını etkileyen birçok hastalığa engel oluyor. Keten tohumunun mide- bağırsak sorunlarına iyi geldiğini söyleyen uzmanlar, bağırsakları yumuşattığını ve kabızlığı giderdiğine dikkat çekiyor. Kemikleri güçlendirdiği için özellikle menopoz döneminde yararlı olan mucize tohum, kalp damar hastalıklarından da koruyor.

alıntı

2. Gülümseme

Gülümseme Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hergün bir kaşık keten tohumu yiyin
    bunları bilmiyordum saol.keten tohumunu sıcak suya karıştırıp içiyorum ama zayıflayamaya yardımcı olduğu içindi.tekrar teşekkürler.

3. ocean

ocean Paylaşımcı Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hergün bir kaşık keten tohumu yiyin

Kansere karşı koruduğunu duymuştum her sabah aç karnına tüketiyordum...birgün keten tohumunda bulunan yağ oranın yüksek olduğunu ve kolesterol'un yükselmesinde büyük rol oynadığını öğrenince keten tohumundan soğudum...bende şimdi her sabah bir diş sarımsak yutuyorum..ama çiğnemeden yoksa kokudan evde kim var kim yok benden kaçar heralde....

Hergün bir kaşık keten tohumu yiyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keten Tohumu

Keten Tohumu

gebelikte keten tohumu kullanımı gebelikte keten tohumu hamilelikte hamilelikte kullanımı kullanılırmı Keten tohumu yüksek oranda çoklu doymamış yağ asitleri, düşük oranda doymuş yağ asiti, yüksek oranda lifle birlikte bol miktarda potasyum, az miktarlarda ise magnezyum, demir, bakır, çinko ve çeşitli vitaminler içerir. 100 gr. keten yağı 13.4 mg. E vitamini, 100 gr. keten tohumu ise yaklaşık...
  2. keten tohumu

keten tohumu

Keten tohumu Rüyada keten tohumu görmek, mala delalet eder. Bazilari, bu mal helal, bazilari da haramdir, derler. Bir rivayete göre, keder ve sikintidir.
  3. Hergün bir kaşık keten tohumu yiyin hastalanmayı unutun

Hergün bir kaşık keten tohumu yiyin hastalanmayı unutun

sık hastalanan ve hastalıktan bıkan hanımlarrr hem siz yiyin hem ailenize yedirin... Tansiyon ve kolesterolü dengeleyip kanseri önlüyor.Salata, hamur işleri ve yemeklerde kullanılan keten tohumu, insan sağlığını etkileyen birçok hastalığa engel oluyor. Uzmanlar, keten tohumunun sağlığa faydalarını şöyle sıraladılar: "Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kalp-damar hastalıklarından...
  4. Keten tohumu yağı

Keten tohumu yağı

bebeklerde keten tohumu bebeklere keten tohumu Özellikle diyet yapanların kullandığı keten tohumu bitkisinin yağı hakkındaki faydaları bilgilerini sizlerle paylaşmak istiyorum.Bakalım keten tohumu yağının faydaları nelermiş? Hazırlanış Biçimi : Limum usitatissimum familyasından keten bitkisinin tohumlarından sıkma yöntemiyle elde edilen bir yağdır. Bu yağa keten yağı denildiği gibi bezir...
  5. Zegereğin fayadaları (keten tohumu)

Zegereğin fayadaları (keten tohumu)

keten tohumu nedir,keten tohumun faydaları,keten tohumunun yararları,keten tohumu neye iyi gelir,zegereğin faydaları hakkında bilgiler Kullanılan Kısımları: Tohumları Kullanıldığı Yerler: Dahilen: Sindirimi hızlandırır, dışarı çıkma ihtiyacını artırır, gaitayı çoğaltır, bağırsak iltihabını giderir, mesane ve böbrek iltihabına iyi gelir, sindirim sistemi iltihapları ve tahrişlerine karşı...

Sayfayı Paylaş