gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Hurmalı Turta

Konu, 'Tatlılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 100 gr hurma 250 gr dondurulmuş tart (yada milföy) hamuru
    1 çorbakaşığı mısır nişastası
    50 gram şekerkamışı
    3 yumurta
    1 /4 litre süt
    1 limon
    100 gr ceviz
    1 adet muz

4 Kişilik

HAZIRLANIŞI
    Oda sıcaklığında ılınmış tart hamurunu yayın. Çapı 22-24 cm olan bir kalıba yerkeştirin. Dibine bir çatalla delikler açtıktan sonra folyo serin. Üstüne fırında kabarmaması için biraz kuru fasulye koyun. Önceden 180 derecede ısıttığınız fırında 20 dakika kadar pişirin.
    Şekeri mısır nişastasıyla karıştırıp 3 yumurta sarısını ve 1 yumurta akını ilave edip çırpmaya devam edin. Sütü katın, karıştırıp kısık ateşte on dakika pişirin.
    Muzu soyup bir kaba koyun. Limon suyunu katıp krema kıvamına gelinceye kadar bir çatalla ezin. Cevizleri ve çekirdeklerini ayıkladığınız hurmaları iri iri içine doğrayın. Ezilmiş muz ile kuru meyveyi kremaya karıştırın, karişımı hamurun üzerine yayın.

Hurmalı Turta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hurmalı zencefilli kek

Hurmalı zencefilli kek

Hurmalı Zencefilli Çikolatalı Cevizli Kek Malzemeler: 3 yumurta 1,5 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı süt 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 15 adet hurma 1 tatlı kaşığı zencefil 1 tatlı kaşığı tarçın 1/2 su bardağı ceviz içi 1/2 su bardağı çikolata kırığı (ben 10 adet madleni rondodan geçirdim) 3 su bardağı un Üzeri için: 1 yemek kaşığı pudra şekeri...
  2. İsveç Turları

İsveç Turları

isvec turlari isveç turları isveç turu isveçte idari bölüm İsveç Krallığı, Baltık Denizi kıyısında, Finlandiya ile Norveç arasında yer alan Kuzey Avrupa ülkesidir. Yaklaşık 9 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Yüzölçümü: 449,964 km²’dir. Para Birimi İsveç Kronu’dur. Resmi dili bulunmamasına karşın ülkede en yaygın konuşulan dil İsveççe’dir. Fransızca, Almanca ve Fince de konuşulmaktadır. Ancak...
  3. Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

Hurmalı ve Muzlu Kurabiye

muzlu kurabiye Pazar günü topladığım yirmi hurmalı tarifi tek tek açıp aralarından birini seçme çabalarıma başladım. Benim gibi seçim yapmak konusunda sıkıntılı biri için bu yemek etkinlikleri çok zor geçiyor. Her tarife en az 3 kere göz atıyorum "hangisini yapsam görüntüsü güzel olur ve evdekiler tarafından tüketilir?" diye düşünüyorum. Bu defa öncekilerdeki düşüncelerim yerine...
  4. hurmalı kek

hurmalı kek

hurmalı kek trabzon hurmalı kek trabzon tarifler Hurmanın kekle mükemmel uyumu Malzemeler 250 gr dogranmis hurma 300 ml kaynamis su 115 gr margarin 1 su bardagi (175gr) toz seker 3 adet yumurta 1 cay kasigi vanilya 2 su bardagi (225gr) un (ben aldigi kadar un koydum) 1 cay kasigi tarcin 1 cay kasigi karbonat Sosu icin 1 kahve fincani + 1 yemek kasigi kahverengi seker 60 ml sut kremasi 50...
  5. Hurmalı Sticky Toffee Puding Tarifi

Hurmalı Sticky Toffee Puding Tarifi

Resimli Stıcky Toffee Pudding Tarifi sticky toffee puding Sevgili melekler, bu yazımızda hurmalı değişik bir tatlı tarifiyle karşınızdayız. Sticky Toffee puding tarifimiz şöyle. Önce malzemeler.. :) Kek İçin 1 su bardağı hurma (40 adet) 1 çay kaşığı vanilya ekstresi 1 çay kaşığı karbonat 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 su bardağı sıcak su ¾ su bardağı toz şeker 1 adet yumurta 40 gram...

Sayfayı Paylaş