gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Hz. Fatıma ve sabah namazı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

sabah namazı ile ilgili hikaye Hz. Fatıma Validemiz (r.a.), henüz süt emmekte olan Hazret-i Hüseyin hastalandığı için sabaha kadar uyuya­ma­mıştı. Evlâdının inleyişi karşısında gözlerine sabaha kadar uyku girmedi. Hz. Hüseyin sabaha doğru bir ara uyur gibi olduğunda, Hz. Fatıma bulduğu ilk fırsatta kâinatın sahibine yönelerek sabah namazını eda etmişti. Kendisini çaresiz bırakan uykuya ancak bundan sonra vakit ayırabilmişti. Sonra, mescid-i şerifte sabah namazını kıldıran Peygamber Efendimiz (a.s.m.), âdeti üzere onun evine teşrif etmişlerdi. Hazret-i Fatıma Validemizi uyur vaziyette görünce, onun sabah namazını kılmadığını sandı.
    – Ey kızım Fâtıma, Peygamber kızıyım diye sakın namazı terk etme! Beni hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, namazını vaktinde kılmadıkça cennete gireceğini zannetme, diyerek, namazın hiçbir şekilde ihmal edilemeyeceğini belirtti. Buna karşılık Hz. Fatıma:
    – Canım babacığım, sabaha kadar uyumadım. Sabah namazını kılıp yattım, deme gereği duydu. O zaman Efendimiz (a.s.m.), sevgili kızını şöyle müjdeledi:
    – Müjdeler olsun sana kızım! Âhirette böyle sıkıntılar gör­me­yeceksin.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Hz. Fatıma ve sabah namazı
    ya sabah namazı gerçektende çok önamli ben bazen kaçırıyorum kaçırdığımdada üzülüyorum emeğine sağlık canım

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Hz. Fatıma ve sabah namazı

emeğine sağlık

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yazık

Hz. Fatima yazısının altına koyduğunuz dil resimleri iğrenç. Ayıptır,günahtır. Yazıklar olsun.

Hz. Fatıma ve sabah namazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hanım sahabe Hz Fatıma

hanım sahabe Hz Fatıma

Rasulullah'ın Neslini Devam Ettiren Nur Yumağı Hazreti Fâtıma radıyallahu anhâ Nebîler Efendisinin son çiçeği... Rasûlullah sallallahu aleyhi ve sellem Efendimizin dünyada neslini devam ettiren nur yumağı... Kızlarının en küçüğü... Cennet gençlerinin efendileri Hz. Hasan ve Hüseyin'in anneleri... Hz. Ali kerremallahu veche efendimizin zevcesi... Eli değirmen döndüren "Fâtıma ana"...
  2. Hz. Peygamber'in, Sabah Namazından Önceki iki Rekata Önem Vermesi

Hz. Peygamber'in, Sabah Namazından Önceki iki Rekata Önem Vermesi

Yazar Muhammed Yusuf Kandehlevi, Hayâtû's Sahâbe 12.Haz.2006 Hz. Peygamber sabah namazından önceki iki rekat sünnete verdiği önemi hiçbir nafileye vermezdi (1). Hz. Peygamber'in sabah namazından önceki iki rekat sünnete koştuğu gibi, hiç bir hayır işe koştuğunu görmedim(2). Hz. Peygamber öğleden önceki dört rekâtla sabahtan önceki iki rekâtı terketmezdi (3). Bilâl şöyle anlatıyor: Hz....
  3. hz fatıma validemizin medinedeki evi

hz fatıma validemizin medinedeki evi

medinedeki melek medinede melek medinede melekler görüntüsü medine deki melekler Hz Fatıma annemizin Medine 'deki evi merak edenler buyursun...Allah gerçekte görmeyi nasip etsin inşallah..
  4. HZ. PEYGAMBER (SAV) namazda okudugu sure ve ayetler..

HZ. PEYGAMBER (SAV) namazda okudugu sure ve ayetler..

HZ. PEYGAMBERİN NAMAZLARDA OKUDUĞU SÛRE VE ÂYETLER Hz. Peygamber'in namazlarda okuduğu sûre ve âyetler, beş vakit namaz ile diğer namazlarda değişiktir. Şimdi beş vakit namazın ilkinden başlayarak geniş bilgi verelim: I- Sabah Namazı Hz.. Peygamber (S.A.V.), sabah namazında uzun mufassal (Tıval-i Mufassal diye adlandırılan) sûrelerden okurdu. Bazen iki rekâtta "el-Vâkı'a" (56/96)...
  5. Sabah Namazının Önemi ve Faziletleri

Sabah Namazının Önemi ve Faziletleri

sabah namazı sabah namazının önemi sabah namazının fazileti Sabah namazının fazileti ve önemi büyüktür. Sabah namazını kılamayan kişi diğer namazları kıldığın da kendin de eksiklik hisseder. Sabah namazının faziletleri hakkında sizlere dini bilgileri paylaşıyoruz. Sabah namazını kılarak, güne Yüce Allah'ın garantisi altında başlayan bir mü'min, artık ertesi güne kadar karşılaşacağı...

Sayfayı Paylaş