gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Namaz hidayetine sebep oldu

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

Namaz hidayetine sebep oldu Peygamber Efendimizin (a.s.m.) amcasının oğlu olan Hz. Ali (r.a.), “Allah’ın Aslanı” lâkabıyla da anılırdı. Hz. Ali’nin annesi, Peygamber Efendimize kendi çocuğu gibi bakan Fatıma binti Esed’dir. Hz. Ali, Müslümanlığı kabul eden ilk çocuktur.
    Bir gün Peygamber Efendimiz ve eşi Hz. Hatice’yi namaz kılarken gördü. Onları hayran hayran izledi. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey görmemişti. Namaz bitince:
    – Bu yaptığınız nedir, diye sordu. Peygamber Efendimiz (a.s.m.):
    Ey Ali, bu Allah’ın seçtiği, beğendiği dindir. Seni bir o­lan Allah’a iman etmeye çağırıyorum. İnsana fayda ve zararı do­kunmayan putlara tapmaktan sakındırıyorum, buyurdu. Bir an için duraklayan Hz. Ali:
    Bu, benim bu zamana kadar duyup işitmediğim bir şey. Babamın iznini almadan bir şey yapamam, diye konuştu.
    O gün kimseye bu meseleyi açmadı. Geceyi düşünerek geçirdi. Şafak aydınlığıyla birlikte kalbine bir ışık doğdu.
    Doğruca Resulullah’ın (a.s.m.) huzuruna vardı, şöyle konuştu:
    – Allah beni yaratırken babam Ebu Talib’e sormadı. Ben neden Allah’a iman edip ibadet etmek için gidip ona danışıp iznini alayım?
    Böylece ilk Müslüman çocuk olma şerefini aldı.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Namaz hidayetine sebep oldu
    emeğine sağlık canım

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Namaz hidayetine sebep oldu

güzel paylaşım emeğine sağlık

Namaz hidayetine sebep oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimizin (a.s.m.) son sözü, "namaz" oldu

Peygamberimizin (a.s.m.) son sözü, "namaz" oldu

Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) vefat edeceği gün sabah vakti, kendisinde bir hafiflik görüldü. Yanındakiler sevinerek, iyidir diye ayrılıp işlerine gittiler. Yanında yalnız kadınlar kaldı. Böyle ümitle ferahlık arasında iken Resul-i Ekrem (a.s.m.): – Kadınlar çıksın, bu melek yanıma girmek istiyor, dedi. Herkes çıktı, yalnız Hz. Aişe kalmıştı. Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) başı onun kucağındaydı....
  2. Hidayet Türkoğlu tavan yaptı

Hidayet Türkoğlu tavan yaptı

NBA’de Hidayet Türkoğlu’nun formasını giydiği O.Magic, deplasmanda Philadelphia’yı 115-99 yenerken, milli basketbolcu attığı 31 sayıyla sahanın en skoreri olurken, sezon rekoru da kırdı. Utah’ın LA Clippers’a 114-104 yenildiği maçta Mehmet Okur 9 sayıyla oynarken, Zaza Pachulia’nın 4 sayıyla kaydettiği mücadelede Atlanta, Golden State’i 117-110 mağlup etti. TOPLU SONUÇLAR: Indiana-New Jersey:...
  3. Delirmemin Bile Senli Bir Sebebi Olsun İstiyorum!..

Delirmemin Bile Senli Bir Sebebi Olsun İstiyorum!..

Delirmemin Bile Senli Bir Sebebi Olsun İstiyorum!.. Nasıl özlemektir ki bu, aynadaki gözlerimde bile senin gözlerini görüyorum... Mevsim ne olursa olsun, her sağanak yağmurda, sana koşuyorum ben, yalın ayak bir çocuk masumluğunda... Yüreğime sığmayan aşkını, beynim almıyor!...Geçen bunca zamana rağmen, içimde küllenmeyen aşkın!!! Seni görsem, seni duysam, bunca özleminle hasretinle...
  4. Hidayet Türkoğlu'nun Bir Kızı Daha Oldu

Hidayet Türkoğlu'nun Bir Kızı Daha Oldu

Bu sayfa; Hidayet Türkoğlu'nun Bir Kızı Daha Oldu haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dünyaca ünlü basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu ikinci kez baba oldu. Bir kızları daha olan Türkoğlu çifti bebeklerine Lina ismini verdi. İşte haberin detayları... Türk basketbolunun ünlü yıldızı Hidayet Türkoğlu ikinci kez baba oldu. Hidayet ve eşi Banu Türkoğlu, büyük sevinç...

Sayfayı Paylaş