gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hz Muhammet kaç yaşında öldü

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Hz Muhammet kaç yaşında öldü Selam millet Hz Muhammet kaç yaşında öldü? Bu konuda cevap bekliyorum sizden

2. kediliDeli

kediliDeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Peygamber Efendimiz ölü değildir, peygamberler kabirlerinde diridirler namaz kılarlar kardeş. Peygamberimiz hicri takvime göre 63, miladi takvime göre 61 yaşında Rabbine kavuşmuştur. Hicri takvim miladi takvime göre 10 gün kısadır, bu fark burdan doğar. Esas alınması gereken hicri takvimdir, çünkü o zamanlar bu takvim kullanılıyordu. Dolayısıyla 63 yaşında ahirete intikal etmiştir.

Hz Muhammet kaç yaşında öldü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Muhammet s.a.v - Latifeleri

Hz. Muhammet s.a.v - Latifeleri

dini latifeler aşkın peşinde latifa muhammed aşkın peşinde latifa nın düğünü Peygamber Efendimiz Allahın'ın elçisi olması dolayısıyla ciddi ağırbaşlı heybetli bir insandı. Bu hali zaten normaldi. Çünkü taşıdığı görev üstlendiği vazife bunun gereğiydi. Ancak her haliyle o da bir insandı. Hem de çok cana yakın.. vakarlı. Herkese samimi ve içten davranırdı. Zaman olur şakalaşır tatlı ve güzel...
  2. ben kaç yaşında öldüm annee...

ben kaç yaşında öldüm annee...

sizlerle paylaşmak istedim:18:....benim için cokk önemlii bu şiirr sizlerdee önemlisinizz....o yüzden paylaşmak istedim.... Ben kaç yaşında öldüm Anne? Ateşlerde yandım, Sularda söndüm. Kor oldum küle döndüm. Şimdi, içim yanıyor. Nasıl yandığımı gördüm Anne. Sıcak rüzgarlar esiyor yüzüme. Bir çöl kuraklığı bedenim. Bin parçaya bölündüm. Ufalanıyorum, Toz oluyorum. Her gün biraz daha...
  3. Hz. Muhammed’e ilk vahiy kaç yaşında inmiştir?

Hz. Muhammed’e ilk vahiy kaç yaşında inmiştir?

Peygamber Efendimize vahiy kaç yılında indirilmiştir ilk vahiy kaç yılında inmiştir Hz. Muhammed (S.A.V) efendimize ilk vahiy kaç yılında inmiştir diye merak ediyorsanız, bu yazımızda Peygamberimize gelen ilk vahiy hakkında ve yılı hakkında ki bilgileri paylaşıyoruz sizlerle Melek'ler. Hz.Muhammed'e ilk vahiy 40 yaşındayken 610'da, 26 Ramazan'ı 27’sine bağlayan gece (Kadir gecesi),...
  4. Hz. Aişe Ölüm Tarihi Kaç buyrun öğrenelim

Hz. Aişe Ölüm Tarihi Kaç buyrun öğrenelim

Hz. Aişe Ölüm Tarihi Kaç Hz. Aişe Ölüm Tarihi Nedir Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce Hz. Aişe Validemizin duası paylaşımında bulunmuştuk. Bu gün ise Hz. Aişe ölüm tarihi nedir diyen arkadaşalrımız için bilgiler aktarıyoruz. Mü’minlerin annesi Aişe r.a. validemiz Ebu Bekir b. Ebi Kuhafe r. a. ile Kinane kabilesinden Ümmü Rüman...
  5. Kaş aldıranları hz muhammet lanetlemişmi?

Kaş aldıranları hz muhammet lanetlemişmi?

kaş aldırmak günahmı,kaş aldırmak harammı,peygamberimiz kaş aldıranı lanetlemişmi,islamda kaş aldırmanın sakıncaları,islamda kaş alma hakkında hükümler Evet, kaşını aldıran ve incelttiren kadına ve bu işi yapana lânet edilmiştir. Kadının, kaşını aldırması, inceltmesi yaratılışı değiştirme olarak değerlendirildiğinden her ne surette olursa olsun caiz görülmemektedir. Cenabı Hak şöyle...

Sayfayı Paylaş