gebe
  1. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0

Içinizi ısıtacak bir çorba düğün çorbası buradaaaaaaaaaa

Konu, 'Çorbalar' kısmında deniz-07 tarafından paylaşıldı.

düğün çorbası düğün çorbası tarifi düğün çorbası resimli anlatım burada meleklerimmm..Sevgili dostlarım bugün sizlere Ankara yöresine ait bir çorba tarifi vereceğim.Şu soğuk kışş ayında içimizi ısıtacak bir lezzet. [​IMG]

İçine bol bol limon sıktığınız zaman olabilecek nezle ve gribede şifa olan bu çorbanın malzeme ve yapılışı şu şekilde meleklerim;

malzemeler
    150 gr dana kıyma
    1 çay bardağı pirinç
    1 yemek kaşığı domates salçası
    tuz karabiber

yapılışı
    Kıymanın içine tuz ve karabiberi koyup yoğuruyoruz.Küçük parçalar alıp yuvarlayıp unun içine katıp una buluyoruz.Ununu eleyip az yağda az kızartıyoruz köfteleri.Sonra bir tencereye 1 buçuk kaşık tereyağı koyuyoruz eridikten sonra 1 yemek kaşığı salçayı koyup kavuruyoruz.Biraz tuz serptikten sonra kaynar su koyup köfteleri koyuyoruz ardından sudan geçirdiğimiz pirinçleri ilave ediyoruz.Kaynadıktan sonra ocaktan alıyoruz maydonoz la süsleyip servis yapıyoruz.........

Haydi melekler ne duruyorsunuz doğruca mutfağa gidin ve bu şifa kaynağını yapmak için kollarınızı sıvayın.....

Içinizi ısıtacak bir çorba düğün çorbası buradaaaaaaaaaa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. terbiyeli düğün çorbası!

terbiyeli düğün çorbası!

terbiyeli düğün çorbası unlu çorba terbiyesi düğün çorbası video terbiyesi Kullanılan Malzemeler : 200 gr. kuşbaşı koyun eti 1 su bardağı un 5 su bardağı et suyu 1 çorba kaşığı tereyağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kırmızıbiber TERBİYESİ İÇİN: 1 Yumurta sarısı 1 limon suyu Yarım bardak su Tarifi : Etleri küp küp doğrayın. Bir tencereye yeteri miktarda su koyup etleri pişirin....
  2. Düğün Çorbası

Düğün Çorbası

Malzemeler : Yarım kilo gerdan kuzu eti 1.5 litre su Yarım su bardağı un Yarım su bardağı su Yarım limon suyu 100 gr margarin Tuz, kırmızıbiber Hazırlanışı: Kuzu etini 1.5 litre suda biraz tuz ilave ederek haşlayın. Su kaynarken üzerinde oluşan köpüğü delikli kepçe ile alıp atın. Daha sonra bu etleri haşladığınız sudan çıkartıp parçalayın. Eti haşladığınız suyu bir süzgeç...
  3. yaz çorbası(soğuk çorba)

yaz çorbası(soğuk çorba)

yaz çorbaları soğuk çorba çeşitleri soğuk yaz çorbası çorbaları çorba Sıcak günlerde iç ferahlatıcı bir tarifi paylaşmak istedim sizlerle.Memleketimin vazgeçilmez yemeklerinden biridir bu bunaltıcı günlerde tavsiye ederim mutlaka. Kolay gelsin yapacak olanlara… MALZEMELER: 1 çay bardağı geceden ıslatılmış nohut 2 çay bardağı yarma 1 kase yoğurt 1,5 çorba kaşığı kuru nane tuz, yeteri...
  4. Bir çorba Kaşığı Şekerr

Bir çorba Kaşığı Şekerr

çorba kaşığı resmi Merhaba arkadaşlar dün gece çok garip bir rüya gördüm.Hatırladıkçada midem bulanıyor.Anlamınıda bilmiyorum ama aynen şöyleydi. Çay şekerini Bir Çorba kaşığıyla yiyordum.üzerine ne su nede birşey iciyordum sadece bir kaşık olarak ağzıma attığımı gördüm. Uyandıgımdada hatırladıkca midem bulandı ve su içtim anlamı ne ama çok kafam karıstı bu konudaa :/ :shootout:
  5. Düğün çorbası

Düğün çorbası

Osmanlı Mutfağı çok çok zengin bir mutfaktır sizlere bu zengin mutfaktan düğün çorbası tarifini veriyorum şimdiden afiyet olsun=) 5 kişilik Malzemesi: -45 gr. tereyağı (3 çorba kş.) -350 gr. kuzu eti (küçük küpler biçimin do doğranmış) -1 adet sağan (rendelenip. tülbentten geçirilerek suyu sıkılmış) -500 ml su (2 su bardağı) -1 adet limon (suyu) -25 gr. un 3 çorba kş. -2 adet yumurta -1.lt...

Sayfayı Paylaş