gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

idrar gebelik testi kesin sonuçlumudur?

Konu, 'Gebelik testi - hesaplama' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

gebelik testi kesin sonuc verirmi gebelik testinde silik çizgi testi silik çizgi idrarda idrar İdrarla gebelik testi Tüm hamile kadınların başvurduğu en pratik test usülü, tüm[​IMG] eczanelerden temin edilebilecek, idrarla yapılan hamilelik testleridir.
    • Eczanelerden kolayca temin edilebilen ucuz ve basit bir yöntemdir.

• hCG ismi verilen gebelik hormonunun idrarda tespiti prensibine dayanır.

• hCG düzeyi 20miÜ üzerinde ise pozitif sonuç verir.

• Cinsel birleşmenin ertesi günü yapılması anlamsızdır, hiçbir sonuç vermez.

• Sağlıklı bir sonuç alınması için adet gününün 1-2 gün geçmesi gerekmektedir.

• Kanda yapılan B-HCG testi miktarı tam gösterdiğinden dolayı çok duyarlıdır ve adet günü daha geçmeden sonuç verir.

• * Sabah ilk idrar konsantre olduğu için daha sağlıklı sonuç verir.

• * Gebelik testini aç veya tok yapmanız fark etmez.

• * İdrar testinin yanlış negatif çıkma ihtimali az da olsa mümkün olduğundan dolayı adet gününüzden 1-2 gün sonra yaptığınız test Negatif yani Yok çıkar ise 2-3 gün sonra tekrar edin.
    İdrar testinde ;

• Tek çizgi çıkar ise negatif,

• Çift çizgi çıkar ise pozitif,

• İkinci çizgi silik ise şüpheli olarak değerlendirilir. (2-3 gün sonra tekrar et)

• Hatalı negatif test çok erken yapıldığında veya kullanılan testin bozuk veya günü geçtiği durumlarda görülebilir.

• Hatalı pozitif test bazı ilaçların kullanımında veya kimyasal gebelik durumunda ortaya çıkar.Çok nadir görülür.

• Gebelik testinde en küçük bir şüpheniz olduğunda mutlaka doktorunuza başvurun.

00kardelen0008 bunu beğendi.
  2. gözdemm

gözdemm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb.10 gün önce eşimle korunmadan ilişkiye girdim.kantesti yaptırdım sonuç negatif çıktı.acaba kesin sonuçmudur.adet olmama 10 gün var.sol kasığımda ara ara ağrı oluyor ve sürekli yorgunluk uyku hali var.iştahsızlık başladı.hamile olma ihtimalim yok mudur bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun

3. smart_girl

smart_girl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiğim kadarıyla kan testi %99 hatta %100 doğru diyorlar ama yine de umudunu kırmak istemem :(

4. quelebeck

quelebeck Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben acele ettım galıba
    3 gun once dun yaptım sonuc kocaman neg bugunde aynen ole 2 gun daha war bakalım

5. servalad

servalad Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ovulasyından sonra bile kan testi sonucu gösteryior

6. servalad

servalad Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Bilgiler için teşekkürler

8. aşkımm..

aşkımm.. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar merhaba benimde adetime4gün var erken gebelik testi yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı acaba hamilemiyim çok merak ediyorum yardımcı olun lütfenn:(((

9. @Kendi@

@Kendi@ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    eger ikinci çizgi silik çıktıysa hamilesin canım.aet günün geçtikten sonra yap birdaha kesin sonuç alırsın benimde aynı olmuştu..tebrikler..

10. Kerra

Kerra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Benim de normalde dün ya da bugün adet olmam gerekiyordu ama henüz olmadım. Sabah erkenden eczaneye gidip bir gebelik testi aldım. Sonuç negatif çıktı. 36 günlük evliyim ve bebek sahibi olmak istiyoruz. Bu teste ne kadar güvenebilirim? Yarın da adet olmazsam kan testi yaptırmalı mıyım? Kan testi kesin sonuç mudur?

htc_altn bunu beğendi.
  11. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    evt kan testi kesin sonuc verir, ama idrar testi icinde cok erken davranmissin bi hafta bekle derim ben sonra yine denersin. Hadi bakalim hakkinda hayirlisi :)

12. Kerra

Kerra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet aceleci davrandım. Çok heyecanlıyım. Hayırlısıyla pozitif sonucunu görmeyi çok istiyoruz. İnşallah hayırlısı... :)

13. pirenses

pirenses Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    81
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar sız kac paraya alıyonuz acaba eyısı kotusu oluyormu ben 1 .5 tl alıyorum ıyısı değil herhalde

14. evli ve mutlu

evli ve mutlu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm bende 4 gün önce adet görmem gerekiyodu ama olmadım dünde ecz. test aldım ama negatif çıktı ve diğer çizgi silik çıktı. napıyım bekleyip birkaç gün sonra tekrar mı yapıyım yoksa doktora gidip kan testi mi yaptırıyım.

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ya kızlar bnmde adetim gecikti hemde bugun 24.gün. Genelde düzensizdi zaten ama bu kadar hiç olmamıştı. geçen sene sadece bi 21 gün gecikmişti. 7. ve 16. günde idrar testi yaptım negatif çıktı sizce hamile olabilir miyim

idrar gebelik testi kesin sonuçlumudur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kesin Sonuç Veren Gebelik Testi Hangisi ?

Kesin Sonuç Veren Gebelik Testi Hangisi ?

kesin sonuç veren gebelik testi güvenilir gebelik testi güvenilir gebelik testleri en güvenilir gebelik testi en güvenilir gebelik testi hangisi ile ilgili bilgiler burada melekler. Regl tarihi gecikmesi ile birlikte müstakbel anne adaylarını bir heyecan alıverir. Günler geçmek bilmez ve en sonunda bir gebelik testi almak için eczanenin yolu tutulur. İdrar testi evde uygulanabilen bir testtir...
  2. İdrarla evde gebelik testi nasıl yapılır?

İdrarla evde gebelik testi nasıl yapılır?

gebelik testi nedir,idrardan gebelik testi,gebelik testi nasıl yapılır,gebelik testinde tek çizgi,gebelik testi için kaç gün geçmeli ,gebelik testinde silik çizgi,gebelik testinde çift çizgi,evde gebelik testi yapma hakkında bilgiler Testin adetiniz gecikmeden önce yapmanız fayda sağlamaz, gebeliğin testte görüebilmesi için adet gecikmesi olması gerekir hatta adet gecikmesinin üzerinden...
  3. İdrarda gebelik testi kesin sonuç verirmi?

İdrarda gebelik testi kesin sonuç verirmi?

evde gebelik testi,hazır testlerle gebelik testi,çubuk testlerle gebelik testi,hazır gebelik testleri kesin sonuç verirmi,idrarla yapılan gebelik testleri hakkında bilgiler Erkekten gelen sperm, kadındaki yumurta hücresini tüplerde döllemesiyle beraber büyük mucize gerçekleşir ve böylece gebelik başlamış olur. Döllenmiş yumurta 3-4 gün süren bir yolculuk sonunda rahime ulaşır ve rahime...
  4. idrar testi

idrar testi

Kızlar testime bir bakar misiniz lütfen
  5. Gebelik Kan testi ile kesin gebelik sonucu alabilir miyim ?

Gebelik Kan testi ile kesin gebelik sonucu alabilir miyim ?

Mrb beyza hnm Ben 17 agustostan beri regl olmuyorum. Bikac hafta once doktorumla görüştüm. Gebelik ihtimali var dedi. Bikac hafta sonra kontrole gelmemi istedi. Suanda belli olmuyormuş. Emin olamadi. Ben bugun dayanamadim kan testi yaptirdim negatif cikti. Doktorumla gorustugumde daha erken oldugu icin dogru sonuc alamayabilecegimi söylemişti. Kan testi en dogru sonucu verir normalde....

Sayfayı Paylaş