gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

IE7 Flu Görüntü Problemi

Konu, 'Sorularınız & Sorunlarınız' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

flu görüntü Arkadaşlar, ben tarayıcı olarak Internet Explorer kullananlardanım. IE7 yükledim ancak görüntü bulanık/flu, yazılar gölgeli olarak görünüyordu. Bu sadece tarayıcının açtığı internet sitelerinde oluyordu tabi, bilgisayarın kendisindeki programlarda/görüntülerde veya yazılarda sorun yoktu.
    Ne yapsam diye epey uğraştıktan sonra Cleartype özelliğini kapattım ve sorun halloldu, neredeyse 6'ya geri dönecektim. IE7 kullanıp bu sorunu yaşayanlara tavsiye edeyim: Araçlar/Internet Seçenekleri/Gelişmiş girin. Multimedia kısmını bulun. Orada HTML* için her zaman ClearType kullan seçeneğinin işaretini kaldırın. Tarayıcıyı tekrar açtığınızda sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

Bir de Denetim Masasından Görünüm'e, oradan Görüntü'ye girin. Görüntü Özelliklerinden görünüme geçin. Efektler'i tıklayın. Ekran Yazı Tipi Kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullanın seçeneğinde standart ve Cleartype seçenekleri var. Ben kutucuğun işaretini tamamen kaldırdım.

Cleartype seçeneği LCD ekranlarda yazıların daha rahat okunması için düşünülmüş bir sistem. Görüntünün bulanıklaşması bu yüzden sanıyorum.

Sevgiler

IE7 Flu Görüntü Problemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanser Problemİ

Kanser Problemİ

Kaç defalar, gazetelerde, mecmualarda, «kanserin sebebi bu:-)lundu» haberleri yayılmış, fakat büyük ümidin arkasından yine hayal kırıklığı baş göstermiştir. Şurası şüphesizdir ki, dünyanın her tarafında, bilhassa Amerika ve Japonya’da kanser problemini çözmek için insanüstü diyebileceğimiz gayretler harcanmaktadır. Bu çalışmaların muvakkat neticeleri hiç yazılmasa, milletler bu konu üstünde...
  2. Nihan - Problem

Nihan - Problem

sonu ne olursa olsun yasadigim ask son bulsun inceldigi yerden kopsun sahiden cok bencilsin ve hatta düsüncesizsin daha ne olsun istiyorsun kaldim ortalkta kalbim kararsiz gitsemmi kalsammi cevaplamak imkansiz susma öyle susmak problemi cözmezki utanma söyle hic mi hakli yanim yok yani susma öyle susmak problemi cözmezki olmazki böyle hic mi hakli yanim yok sanki
  3. Kepek problemi.....

Kepek problemi.....

Kepek sorununu birçok şampuan deneyerek aşamadınız mı? O zaman size doğal bir çözümümüz var! Başta kanser olmak üzere, kansızlık, böbrek taşı, romatizma, varis gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ısırganotu, sorunlu saçların da ilacı. Isırganotu, sağlığımız üzerindeki yararlarının yanı sıra; ergenlik sivilcelerini yok ediyor, saçları canlandırıyor dökülmesini önlüyor,...
  4. Horlama Problemi

Horlama Problemi

horlama tedavisi horlama bantı horlama yastığı fiyatları hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar horlama sadece erkeklerin problemi değildir. bazı kadınlar da horlayabiliyorlar peki horlama Problemi bir hastalıkmıdır. Evet horlama bir hastalıktır melekler tedavisi varmıdır. işte hepsinin cevbı bu yazımızda sizlere sunulmuştur melekler. Aşırı horlayan ve uykuda nefes durması (uyku...

Sayfayı Paylaş