gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :)

Konu, 'Ramazan Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

iftara ne pişirsem, sahur menüleri, iftar menüleri 2014
    Sevgili melekler, aslında geç bile kaldık bu konu için ama olsun. Nerden başlasan kardır.:D:D Hadi bakalım herkes iftar ve sahur menülerini paylaşsın da hergün "bu akşam ne pişirsem" derdine düşen meleklerimiz için kolaylık olsun. Hayırlı, bereketli, dua ve niyaz dolu huzurlu sofralarımız olsun inşaallah ;)

iftar.jpg

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Önce ben başlayayım Melekler :) İlk gün sebzeli tavuk haşlama, karnıyarık ve pilav vardı. Aslında sırf sebzeli haşlama yetti ama dünden kalmıştı, diğerlerini o gün ekledim. Ertesi gün karnıyarıkla devam ettik. Üçüncü gün eşim canı çekmiş, kelle, paça getirdi. Ramazan ramazan çekmiş canı işte :oppucuk: Onu pişirdim, sadece o yetti ve tabi bu menülerin yanında bol salata. Sonrasında etli mantar sote-pilav-çorba.

Bugün ise kuru fasülye ıslatmıştım, yanına pilav ve önüne çorbayla menüyü tamamlamayı düşünüyorum.

Sahurda ise tost ya da yumurtalı kahvaltı, ya da karpuz peynir ekmek. Bundan sonraki menülerde görüşmek üzere diyelim :D:D

3. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

düğn annemlerdeydım babam taze balık aldı :D:D onu yedık mercımek corbası , balık , yeşil salata, revanı tatlısını yıyecek yer kalamyınca cayla bırlıkte yedık herkeze afıyet olsun :) bıde asitli içeçeklerden oyy oda benı şişiriyo

TİTAN bunu beğendi.
  4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İçmeyim içmeyim diyorum ama asitli içeceklerden de uzak duramıyorum ben de :oppucuk:

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

evet aynen tıtanım yaaa zaten ıcımızı ferahlatan tek sey keske ıcıde ne var bıleseydık

bende bu gun yogurt corbası , türlü , bu kadar zaten evde ben tek oruçluyum buda bana yeter esıme soylerım tatlı bır sey alır :)

6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Haydaa niye kimse birşey yazmamış :D:D

Ben devam edeyim o zaman :D:D

Dündan kalan çorba, kuru fasülye ve pilav var. Bol salata, meyve. Tatlı yapmamakta direniyorum bakalım nereye kadar :D:D

7. mylife-17

mylife-17 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    Soyle güzel bir ekmek tatlisi yap. KAYMAKLI :) Direnme hic titan. Yedikten sonrada bir turk kahvesi ic. Herşeyi unutturur. :))

8. mylife-17

mylife-17 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    :) benden titan

4-70945654-696983-480.jpg

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Temmuz 2014
  9. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Etimek tatlısı diyorsun herhalde :D:D Ben severim ama eşim sevmiyor ne yazıkki, o yüzden yapmam :D:D Yakındır, güllaç diye tutturur :D:D

Kahve için teşekkürler ama ben kahve içmem, hiç sevmem :D:D

10. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    kimse yemek yapmıyo demekki hahaha

11. mylife-17

mylife-17 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    Benden bugun yemek menusu; iskembe corbasi (kendim yaparım terbiyeli hazir degil :) ) firinda karniyarik, bol domatesli bulgur pilavi, cacik, tatlı da dondurmali firin sutlac.

12. elif21

elif21 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    benim de bugün ki menüm; tarhana çorbası,mantı (hazır olanlarından :D) tatlı olarakta şekerpare:yemek:

mylife-17 bunu beğendi.
  13. mylife-17

mylife-17 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    mber: 20152"]benim de bugün ki menüm; tarhana çorbası,mantı (hazır olanlarından :D) tatlı olarakta şekerpare:yemek:[/QUOTE]
    Yaa ne yapiyim elif esim cok seviyor. Hazir corba hic icmiyor. Bir iki kere hazir corba aldim. Tartistik. Ne demisler deliyle ulunun lafini dinlicekmissin. :)

elif21 bunu beğendi.
  14. mylife-17

mylife-17 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    139
    Ödül Puanları:
    43
    Bugünkü menu :huhe: sigara boregi peynir karpuz

elif21 bunu beğendi.
  15. elif21

elif21 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    bugünki menüm dünden kalan yemekler veeeeee sucuklu yumurtahahaha

mylife-17 bunu beğendi.
İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. iftar ve sahur yemekleri

iftar ve sahur yemekleri

sahur yemekleri safur yemekleri iftar ve sahur pratik pratik menüsü Sahur; Oruç tutmak üzere gecenin son altıda birinde yenen yemektir. Hz. Peygamber sahur yemeğini özellikle teşvik ederek, Yahudilerden sahur yemeği ile ayrılacağımızı beyan etmiş; mutlaka yenmesini tavsiye ile bunda bereket olduğunu söylemiştir. Böylece sahur yemeği oruç tutan müslümanların önem verdikleri bir yemek olmuştur....
  2. Ramazan için özel iftar menüleri

Ramazan için özel iftar menüleri

iftar menüsü iftar menüleri ramazan menüleri iftarda ne yapabilirim ramazan yemek menüsü Ramazanda ne yapabilirim diye endişe etmeyin... 1 Salata: Manzana Çorba : Mercimek Çorbası Anayemekler: Patates Püresi ve Kuru köfte Arayemek: Mısırlı Pilav, Komposto Tatlı: Kolay İncir Tatlısı 2 Salata: Semiz Otu Salatası Çorba : İrmik Çorbası Anayemekler: Kabak Patates Çalkama Arayemek: Değişik...
  3. İftara Özel Menülerimiz

İftara Özel Menülerimiz

fırında tavuk iftara ne yemek yapsam iftarda ne yapsam iftara özel Meleklerim merhabalar geçen sene iftar çadırı yapmıştık bu sene de daha gerçekçi olsun dedim :)Akşama iftara ne yemekler yaptık ya da yapmayı düşünüyoruz paylaşalım.hem ne yapacağını bulamayanlar için fikir olur hem de güzel sohbetlerimizin olabileceği bir topiğimiz olur ne dersiniz :)Ben birazdan başlayacağım menümü koymaya...
  4. Sahur Menüleri PERŞEMBE

Sahur Menüleri PERŞEMBE

sahur menüleri, yemekleri, peşembe menüsü, ne pişirsem, ne yesem hakkında bilgiler sahur yemeklerine devam ediyoruz melekler işte perşembe günü menüsü Sahur Menüsü Perşembe lorlu börek kıymalı yumurta kuru kaysı kompostosu Lorlu Börek Malzemeler: 4 adet yufka 1 adet yumurta 1–1,5 su bardağı yoğurt Yarım su bardağı sıvıyağ isteğe göre tuz (peyniriniz tuzsuzsa) İç malzemesi...
  5. İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013

İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013

iftara ne pişirsem iftar menüleri 2013 iftar yemekleri 2013 Sevgili melekler, 12 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı geldi çattı. Kısmetse bu akşam kılınacak olan ilk teravihin ardından, gece sahura kalkıp yarın için ilk orucumuza niyet edeceğiz. Allah hepimizin ibadetlerini eksiksiz kusursuz kabul etsin inşaallah. :) Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de yemek menüleri oluştururken,...

Sayfayı Paylaş