gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013

Konu, 'Ramazan Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

iftara ne pişirsem iftar menüleri 2013 iftar yemekleri 2013

Sevgili melekler, 12 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı geldi çattı. Kısmetse bu akşam kılınacak olan ilk teravihin ardından, gece sahura kalkıp yarın için ilk orucumuza niyet edeceğiz. Allah hepimizin ibadetlerini eksiksiz kusursuz kabul etsin inşaallah. :)

Geçen senelerde olduğu gibi bu sene de yemek menüleri oluştururken, birbirimizden fikir alalım, biribirimize yardımcı olalım istedik ve bu sebeple de bu topiği açıyoruz. Malum genelde iftar sahurları daha bir özenli, daha bir istekli hazırlanır. İftara akrabalar, dostlar çağrılır, hep birlikte büyük sofralarda kalabalıkça iftar edilir. İşte bu sofralarımızda neler pişiriyoruz, sahurda soframıza neler koyuyoruz, her gün paylaşalım ve Ramazan sevincini hep birlikte yaşayalım dedik. :)

Şimdiden hepinizin bu güzel ve seçkin ayını kutluyor, iftar ve sahur menülerinizi bekliyoruz..:tik:

MaWiM, SoNGüL., *LAVİNNYA* ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. sahile uzan

sahile uzan Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.582
    Ödül Puanları:
    113
    tarfili olursa bilmediğimiz yemekleri yapma sansımız olur iyi fikir gerci ben bebeğimden doalyı tutamıcam ama eşime sofra hazırlamam lazım

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Elbetteki sunulan menülerde tariflerini bilmediğimiz yemekler olursa, birbirimizden tariflerini de isteyeceğiz sahile :tik:

Önce ben başlayayım, bu gece sahur için -ki sanırım tüm Ramazan boyunca aynı olacak- otlu ayran, haşlanmış yumurta ve hafif bir kahvaltı hazırlayacağım.

Yarının ilk iftarında ise terbiyeli şehriye çorbası, nohut yemeği ve pilav düşünüyorum. Hepimize afiyet olsun, Allah kabul etsin :)

4. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    bende kahvaltı hazırlıycam özellikle yumurta haşlıycam......hepsi bu hahaha

- - - Updated - - -

bu sahur için tabi hahaha

TİTAN bunu beğendi.
  5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    otlu ayran nedır çok merak ettım titoşum tarifini verebilirmisin :D:D

TİTAN bunu beğendi.
  6. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Derhal :D:D Otlu ayranı geçen Ramazan ayında denemiştik ve gerçekten de çok serinletici ferah bir tat. Bir miktar taze roka ve taze nane alıyorsunuz, blendıra yoğurt ve otları koyuyor, çekiyorsunuz, sonra damak tadınıza göre su ekleyip, afiyetle içiyorsunuz :D:D

ÖzGüL bunu beğendi.
  7. ayla89

ayla89 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Deneemk lazım bakalım yeni tatlar :D

*LAVİNNYA* bunu beğendi.
  8. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    bende yarın mercımek çorbası,güveçte sebzeli et ve pilav yapcam ortaya atıştırmalıklar kayısı içine ceviz sıkıştırmayıda unutmucam :D:D sahurdada genelde kahvaltı hazırlıyom haşlanmış yumurta ve patates favorim çok tok tutuyor :)

*LAVİNNYA* ve TİTAN bunu beğendi.
  9. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    özgülüm patatesin tok tuttuğunu yeni duydum ve bende haşlamaya karar verdim :hihi:iftarada fırında tavuk nohutlu pirinç pilavı yayla çorbası salata yoğurt tatlı olarakta sütlaç:)

TİTAN bunu beğendi.
  10. canımınici

canımınici Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    OHH vallah ben kime yemek yapim iftara.. kimsem yok:(( yalniz oruc tutcam bu sene.. kendime pek özenmem hafif seyler yaparim.. vee bol bol su...herkese hayirli ramazanlar...

*LAVİNNYA* ve TİTAN bunu beğendi.
  11. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Tünaydın melekler, bakalım bu akşam neler döktüreceksiniz :D:D

*LAVİNNYA* bunu beğendi.
  12. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    ben dünden yazmıştım..fırında tavuk nohutlu pirinç pilavı salata yoğurt tatlı olarakta sütlaç buz gibi suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahaha

TİTAN bunu beğendi.
  13. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de yazmıştım ama tekrarlayım, terbiyeli şehriye çorbası, nohut yemeği, pirinç pilavı ve yoğurt ve de buz gibi suuuuu hahaha

14. SoNGüL.

SoNGüL. Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Ben oruç tutamıyorum :utan: ama eşime akşama kuru fasulye ve bulgur pilavı artık yanaına da ne aklıma gelirse özel istekk üzerine yapacm da eşim ilk gün bu yemekleri istedi :D:D

TİTAN bunu beğendi.
  15. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çok doğru bir seçim. Proteinden ve liften zengin gıdalar. Tam puan :clapping:

İftara/Sahura Ne Pişiriyorsunuz Melekler 2013 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahurda Ve İftarda Ne Yemeli acaba yazar mısınız

Sahurda Ve İftarda Ne Yemeli acaba yazar mısınız

Oruç ayı da geliyor yanılmıyorsam ayın 20 de oruçlu olacağız yani iki hafta kaldı peki Sahurda Ve İftarda Ne Yemeli bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.
  2. Sahurda neler yemeliyiz buyrun öğrenelim melekler

Sahurda neler yemeliyiz buyrun öğrenelim melekler

sahurda beslenme önerileri sahurda ne yemeli Ramazan Ayı'nda oruç tutarken zorsunmamak için ve bir de oruçluyken zayıflamak için sizlere bu yazımızda sahurda beslenme önerileri sunuyor ve son günlerin merak sorusu olan sahurda ne yemeli konusuna bu yazımızda bir açıklık getiriyor ve sizlere sahur sofraları hakkında bilmeniz gereken bilgileri aktarıyoruz Melek'ler. Sahurda Tok Tutan...
  3. İftarda Ve Sahurda Ne Yemeliyiz Haydi Gelin Bilgi Edinelim

İftarda Ve Sahurda Ne Yemeliyiz Haydi Gelin Bilgi Edinelim

Ramazanda Ne Yemeli Sahurda ve İftarda Yiyeceğimiz Besinler Daha önce sizlere Oruç Tutmanın kolaylıkları hakkında bilgiler sunmuş ve oruçluyken susamamak için, ayrıca oruçluyken acıkmamak için de bir çok öneride bulunmuştuk. Peki sağlıklı bir ramazan ayı geçirmek için, iftarda ve sahurda neler yenir biliyor muyuz? O halde buyrun Melek'ler; Ramazanda beslenme, sahur ve iftarda sıvı...
  4. İftar İle Sahur Arasında Ne Kadar Su İçmek Gerekiyor?

İftar İle Sahur Arasında Ne Kadar Su İçmek Gerekiyor?

ramazanda susuzluk iftarda su su ne kadar içilmeli Sevgili melekler, içinde bulunduğumuz Ramazan ayında özellikle yaz mevsimi olması sebebiyle bol bol su tüketmemiz gerekiyor. İftar ve sahur arasında tüketmemiz gerekn su miktarı ise sağlığımız açısından çok önemlidir. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gamze Çam, bu süre...
  5. İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :)

İftar Sahur Menülerimizi Paylaşalım Melekler :)

iftara ne pişirsem, sahur menüleri, iftar menüleri 2014 Sevgili melekler, aslında geç bile kaldık bu konu için ama olsun. Nerden başlasan kardır.:D:D Hadi bakalım herkes iftar ve sahur menülerini paylaşsın da hergün "bu akşam ne pişirsem" derdine düşen meleklerimiz için kolaylık olsun. Hayırlı, bereketli, dua ve niyaz dolu huzurlu sofralarımız olsun inşaallah ;)

Sayfayı Paylaş