gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

imam nikahı nasıl bozulur

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

imam nıkahı başka bir erkekle yakınlaşınca bozulur mu

2. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Ona yaklaşma derecesine göre göz zinası veya zina denir ama nikahtan düşmek için benim bildiğim eşin seni boşaması gerek boş ol boş ol boş ol diye üç kere tekrarlaması gererk hoş bu konuda fetva veremem ama böyle olduğunu biliyorum siz ne biliyorsunuz arkadaşlar

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Bir erkeğin kadına defol git seni istemiyorum bıktım senden gibi laflar etmeside nikahı düşürüyor. Mutlaka tazelenmesi gerekiyor üç kere eğer bu olayı erkek eşine yaparsa yani üç kere bu tür laflardan sonra nikah tazelenirse ondan sonra nikah tehlikeye giriyor.

Bu hususta Cenab-ı Hak Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır:
    ''Yine erkek karısını (üçüncü defa olarak) boşarsa, on-dan sonra kadın kendinden başka bir ere nikahlanıp varıncaya kadar (ve o erkek onunla cinsi münasebette bulu-nuncaya kadar) ona (birinci kocasına) helal olmaz Bununla beraber, eğer bu (yeni) koca da onu boşar da, onlar (birinci koca ile aynı karı) Allah'ın sınırlarını ayakta tutucaklarını (tatbik edeceklerini) zannederlerse (iddet bittikten sonra) tekrar birbirine dönmelerinde, (evlenmelerinde) her ikisi hakkında da vebal yoktur Bunlar, bilir, anlar bir kavim için Allah'ın açıkladığı sınırlardır "
    (Bakara Süresi, ayet: 230)

AYŞEDEN bunu beğendi.
  4. AYŞEDEN

AYŞEDEN Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    614
    Ödül Puanları:
    113
    Harikasın canımmm paylaşımın çok güzel

imam nikahı nasıl bozulur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dini (İmam) Nikah nasıl kıyılır?

Dini (İmam) Nikah nasıl kıyılır?

imam nikahı nasıl yapılır imam nikahı nasıl kıyılır Dinimizce yapılması gereken dini (imam) nikahı nedir? Dini (imam) Nikahı nasıl kıyılır Nikah sırasında hangi dualar okunur? Merak edenler için bütün bu soruların cevabı :tik: Sual: Nikah nasıl kıyılır? CEVAP Nikah şöyle kıyılır: Nikah yapacak efendi, önce zevcenin adını, Mesela Fatıma bint-i Ahmed yazar. Sonra zevcenin vekilini, Mesela...
  2. İmam Nikahının Düşmesi Nasıl Olur ?

İmam Nikahının Düşmesi Nasıl Olur ?

imam nikahı imam nikahı nasıl bozulur imam nikahı nasıl düşer Medeni kanunun öngördüğü şekilde her çift nikah yaptırmak zorundadır melekler, bunu hepimiz biliyoruz. Bunun yanısıra dini olarak da bir hoca karşısında nikah akdi gerçekleştirilir. Bu nikahta tarafların ve şahitlerin huzurunda çifte ve evliliklerine, nesillerine hayır dua edilir. Yalnız bazı durumlarda dini nikah düşer. Bu...
  3. imam nikahını nasıl kıydıracağız

imam nikahını nasıl kıydıracağız

Selamlar. Biz imam nikahı kıydırmak istiyoruz, nasıl kıydıracağız ?
  4. İmam nikahı nasıl düşer kızlar yardım !

İmam nikahı nasıl düşer kızlar yardım !

Kızlar eşimle kavga ettik, çok kötü şeyler söyledi bana :( Sormak istediğim imam nikahı nasıl düşer ? Bizim ki düşmüşmüdür ? :(
  5. İmam nikahı

İmam nikahı

Arkadaşlar merhaba 14 şubatta nişanım olacak şimdi nişanda dini nikahta yapalım istiyorum nikahım nisanda düğünde mayıs ayında olacak internette gördüğüm kadarıyla dini nikahta abdest şart değilmiş aynen böyle yazıyordu. Bana saçma geldi ALLAH katında evli olmamız gerektiği için abdest nasıl şart olmaz bilgisi olan varmı ? İmam nikahı için abdest almak gerekir mi? Nikahta abdestli olmak...

Sayfayı Paylaş