insan ne ile yaşar?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
insan ne ile yaşar?
insan ne ile yaşar yer
Anladım ki; Allah insanların birbirinden ayrı ayrı değil, tek vücut halinde
yaşamalarını istediğinden, her birine kendi ihtiyaçlarını değil, hepsi için gerekli olan şeyleri ilham ediyor.

Anladım ki; insanlar kendilerini düşünerek yaşıyor gibi görünse de, gerçekde onları yaşatan tek şey sevgidir. Kim severse, Allaha yaklaşır, Allah da ona yaklaşır.

Çünkü O sevgiyi yaratandır...

TOLSTOY

Kulağa ne kadar hoş gelen sözler değilmi? Sevgi ve onu yaratan. Dünyadaki varolma nedenimiz temeli de bu işde SEVGİ.

Sevgi olmadan nasıl yaşanır? Bana sorarsanız yaşanılmaz düşünün;sizi kimsenin sevmediğini yaşamak için bir nedeniz olmaz, hayat saçma ve boş gelir. İşe gitmek çalışmak asla istemessiniz kendiniz için mi gidip çalışacaksınız sadece bir karnızını doyurmak için mi? Nasıl olsa karnınızı bir şekilde üç beş kuruşa doyurursunuz.

Ama daha çok para kazanmak istersiniz, sevdikleriniz için emek verirsiniz. Allah öyle bir sevgilerini yerleştirir ki yüreğinize daha çok daha çok çalışma isteği dolar içinize. Sevmek sevilmek su gibi yemek gibi büyük bir ruhsal ihtiyaçtır. Neden güzel giyinir neden kendinize bakarsınız sizi sevmeleri için hiç sevilmediğinizde kendinize bakmak ister misiniz? Sevilmediğinizde perişanlığa düşer bırakın bakımlı olmayı saçlarınızı bile taramassınız. İşde herşeyin temelinde yatan tek neden ''SEVGİ'' dir.

Ama herşeye rağmen sevilmek istersiniz istersiniz ki sizi seven herşeye rağmen sevsin hatanızla kusurunuzla herşeye rağmen.
Eğer böyle bir sevgi yoksa hayatınızda ne yaşamanın tadı kalır nede nefes almanın.

sevgiyle kalmanız dileğiyle........

alıntıdır..

Geri