gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Ispanak Kökü Çorbası tarifi isteyen buyursun

Konu, 'Çorbalar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

ıspanak kökü çorbası terbiyeli ıspanak kökü çorbası soğuk kış aylarında bol vitamin deposu ıspanak kökü çorbası insanın içini ısıtıyor.özellikle demir eksikliğine iyi gelen ıspanak sık sık tüketilmesi gereken ve faydaları saymakla bitmeyen bir sebze.fakat dikkat edelim melekler iyice yıkıyalım ve yıkama suyunu sık sık değiştirip tuzlu suda mutlaka bekletelim.toprakta yetiştiği için böbreklerde kum yapma riski yüksek bu yüzden çok dikkat etmek gerekiyor.yemeklerimi ben 2 kişilik hazırlıyorum sizler tariflerdeki malzemeleri arttırabilirsiniz.ben 1 bağ ıspanağın köklerini kullandım biraz da yapraklarından ayırmıştım her ıspanak yemeği yaptığımda mutlaka ayırıyorum sizinde aklınızda olsun hem atılmamış ziyan olmamış oluyor.

ıspanak kökü çorbası için:
    yarım soğanı yağda kavuruyoruz ve 1 demet ıspanağın kökünü tek tek ayırıp soğanlarla birlikte kavuruyoruz fkt soğanın iyice kavrulmuş ve köklerinde yumuşamış olması gerekiyor.
    üzerine su ekleyip kaynatıyoruz.ayrı bir kasede 1 yumurta 1 çorba kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı unu karıştırıp birazda limon suyu döküyoruz.kaynayan suya yavaş yavaş ekliyoruz
    yoğurdun kesmemesine dikkat etmek gerekiyor bunun için iyice karıştırmak lazım ve kasede karıştırırkende sıcak su eklemek gerekiyor. kaynamaya devam eden çorbamıza isterseniz bulyon ekleyebilirsiniz
    daha sonra tuz pul biber ve nane ekliyoruz.

afiyet olsun...

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ilk defa duydum bu çorbyıı:D:D güzel görünüyor canım ellerine sağlıkk vitamin deposu bir çorba

3. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    canım evlendiğimden beri değişik tatlar arar oldum.çok lezzetli değişik bir tadı var
    teşk.ederim bu arada:)

4. ŞIPIDIK

ŞIPIDIK Ayın En Güzel Ojeli Üyesi Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.073
    Ödül Puanları:
    113
    Eline sağlık esenciğim.

5. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
Ispanak Kökü Çorbası tarifi isteyen buyursun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ispanak Çorbası

Ispanak Çorbası

Malzemeler 1/2 kg ıspanak 3 adet patates Yarım demet maydonoz 4 bardak su 1 tutam muskat 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı pul biber ve tuz Hazırlanışı Büyük bir tencereye 2 lt. su koyup doğranmış patatesleri içine atın 20 dk süreyle pişirin. Ispanakların saplarını ayıkladıktan sonra patateslere ekleyip pişirmeye devam edin. Pişirme suyundan 3 su bardağı ayırın. Haşlanan patatesleri ve...
  2. Kök ıspanak çorbası

Kök ıspanak çorbası

kök ıspanak çorbası ıspanak kök çorbası kökü kökü tarifi Bu çorbayı belki de çoğumuz biliyoruzdur ama bilmeyenler için tarif olsun istedim. Yapımı kolay, lezzetli ve besleyici bir çorba. Ispanak pişirildiği zaman taze köklü kısmı ayrılıp, dolapta saklayarak bu çorba kolayca yapılabilir. Ispanak kökleri bir saat önceden tuzlu suda bekletilirse, çamurları tuzlu suda çözünüp dibe inecektir. Ondan...
  3. kiraz-vişne isteyen buyursun

kiraz-vişne isteyen buyursun

Haydi Meleklerim buyrun kiraz bahçeme harika leziz kirazlar burada....
  4. Ispanak kökü çorbası

Ispanak kökü çorbası

ıspanak kökü çorbası Melişlerim ıspanak kökü çorbası tarifi mutlaka deneyin..:) MALZEMELER 1 kilo ıspanağın kökü 1 adet kuru soğan 1 türk kahvesi fincanı pirinç 1 su bardağı yoğurt 1 adet yumurta 1 yemek kaşığı un 1,5 lt su 1 yemek kaşığı sıvıyağ damak tadınıza göre tuz HAZIRLANIŞI Soğanın kabuklarını soyup küp şeklinde doğrayın.Ispanak köklerini bol suyla yıkayıp küçük küçük...
  5. Zeytinyağlı Ispanak Kökü Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Ispanak Kökü Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Ispanak Kökü Tarifi Resimli yapılışı hakkında bilgi vermenizi istiyorum lütfen duyun sesimi

Sayfayı Paylaş