gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

İstihdamı artıracak pakette ’Kıdem Tazminatı Fonu’ var

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Bir süredir kurulması tartışılan "Kıdem Tazminatı Fonu", istihdam artırmak için Bakanlar Kurulu’na getirilmeye hazırlanılan "İstihdam Paketi"’ne girdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kıdem Tazminatı Fonu’nun oluşturulması ile ilgili düzenlemenin İstihdam Paketi’nde yer alacağını açıklarken, Ankara Sanayi Odası Meclis toplantısında şu değerlendirmeleri yaptı:

TAŞERON DÜZENLEMESİ: İstihdam paketi tamamlandı. Paket kapsamında iş sağlığı ve güvenliği alanında son yaşanan olumsuzlukları önlemek için taşeronla ilgili düzeleme getirildi. Zorunlu istihdam konusunda eski hükümlü çalıştırma yükümlülüğünün kaldırılacak. Terörle mücadele mağduru yükümlüğü kamu ile sınırlanacak. Özürlü istihdamında ise primler Hazine tarafından karşılanacak. Ayrıca hekim, teknik eleman, hemşire istihdamıyla ilgili ortak hizmet alımı getirdik.

SÜREKLİ PRİM TEŞVİKİ: İstihdam paketiyle işsizlik ödeneğinin miktarının yükseltilip hak etme süresi düşürüldü. Ayrıca işverenin ödediği SSK priminde 5 puanlık indirim, teşvik şeklinde sürekli hale getirilecek. Bunun yürürlük tarihini kesin veremiyorum. Son çeyrek ifadesi var, ilk 6 ay sonunda devreye koyalım düşüncesi var.

Hürriyet

İstihdamı artıracak pakette ’Kıdem Tazminatı Fonu’ var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kıdem Tazminatı Fonu için ’bireysel emeklilik’ planı

Kıdem Tazminatı Fonu için ’bireysel emeklilik’ planı

Başbakanlığa gönderilen "İstihdam Paketi" içinde yeralan "Kıdem Tazminatı Fonu"na (KTF) ilişkin düzenlemeye, bireysel emeklilik şirketleri de eklendi. Buna göre, kişilerin kıdem tazminatı fonundan ne kadar para alacağı bireysel emeklilik şirketlerinin sorumluluk ve denetiminde olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Paketin sosyal tarafların görüşleri...
  2. Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplanması

Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplanması

tazminat hesaplama ihbar tazminatı nasıl hesaplanır kıdem tazminatı nasıl hesaplanır tazminat hesaplaması Dileyen arkadaşlarımız aşağıdaki linke tıklayarak, kıdem ve ihbar tazminatlarını kendileri yapabilirler... Dileyen arkadaşlarım yardım isteyebilirler KIDEM VE İHBARI HESAPLA
  3. Kıdem Tazminatı hesaplama

Kıdem Tazminatı hesaplama

tazminat hesaplama askerlik tazminatı hesaplama yıprama kıdem tazminatı nasıl hesaplanır örnek yıpranma Sevgili meleklerim... Önceleri bu hesap kitap işlerinden anlamazdım ama ne zamanki eşim askere gitmeye karar verdi ve kıdem tazminatı hak etti bende kolları sıvadım ve ney nasıl niçin oluyormuş hesapladım.. Hesaplamak içinde internetten yararlandım... Eğer sizlerinde eşi ssk'lı ise kıdem...
  4. 2012 Yılı Kıdem Tazminatı

2012 Yılı Kıdem Tazminatı

2012 Yılı Kıdem Tazminatı ne kadar oldu acaba bilen var mı ben duydumda ne kadar olduğunu öğrenemedim yaa:S
  5. Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ?

Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ?

kıdem tazminatı nedir,kıdem tazminatı tavanı nedir,kıdem tazminatı nasıl hesaplanır,kıdem tazminatı ne kadar,kıdem tazminatı ne zaman ödenir,kıdem tazminatı Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından iş kanunu gereğince işçiye vermiş olduğu bir tazminat şeklidir. Kendi isteğiyle işten ayrılan işçi kıdem tazminatına hak...

Sayfayı Paylaş