gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

emzirmek istiyorum am emdirme Bebeğinize süt vermeye devam ediyorsunuz ama artık işe dönme vaktiniz geldi. Bir yandan bebeğinizden ayrı kalmak sizi endişelendiriyor. Diğer yandan onu yetersiz beslemekten korkuyorsunuz. İş kanuna göre, süt vermek için belli bir süre kullanabileceğiniz yasal izniniz bulunuyor. Ama özellikle büyük kentlerde evimizle işimizin arasındaki uzun yolları ve trafiği aşıp bebeğimize süt vermek her zaman mümkün olamıyor. Böyle bir durumdaysanız önerilerimizden yararlanabilirsiniz: İşe dönmeden önce: İş vereninizle konuşun. Karşılıklı oturun ve durumunuzu izah edin. İş yerinde sütünüzü pompayla sağmak için gereken zaman, bu işlemi nerede yapacağınız gibi konuları açıklıkla konuşun. Daha sonra oluşabilecek sorunları önlemiş olursunuz.
    İhtiyacınız olan pompa, vs.’yi alın. İş yerinde kullanmadan önce evde deneyip alışkanlık kazanın.
    Sütünüzü depolayın. İşe döndüğünüz ilk birkaç günün stresini azaltmak için henüz evdeyken sütünüzü depolamaya başlayın.Anne sütünü buzdolabında 5 – 7 gün, derin dondurucuda 6 ay kadar saklayabilirsiniz. Sütleri koyduğunuz kapların üzerine tarihlerini yazmayı unutmayın.
    Bebeğe bakan kişinin süt vermeye devam etmenizi desteklemesini sağlayın. Evden çıkmadan ve eve döner dönmez bebeğinizi emzirebilmeniz için, beslenme saatlerinin düzenlenmesi çok önemlidir. Bebeğe bakan kişiyle bu düzenlemeleri yapması konusunda anlaşın. İşbaşı yaptığınızda:
    İşe dönmek için Pazartesi yerine Çarşamba veya perşembeyi seçin. Böylelikle haftasonuna daha çabuk ulaşır, ilk günlerin stresini daha kolay aşarsınız.
    İş yerinde bebeğinizin resimleri bulunsun. Resmine bakmak ve ona süt verdiğinizi hayal etmek pompalama işini kolaylaştırabilir.
    Bol su için, dengeli ve besleyici gıdalar tüketin.
    Eve döndüğünüzde en azından bir süre dinlenmeye çalışın.
    Moralinizi bozmamaya çalışın, iş yerinde yakın arkadaşlarınız varsa onlardan destek alın. Pompalama sırasında veya malzemelerinizi saklama işlerinde size yardımcı olacak birinin bulunması bulunmaz nimettir. Alıntı

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum
    paylasim icin tsklerr canimm,emegine saglik

3. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum

teşekkürler eline sağlık.

İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…

Engellİler 'bakanlik' İstİyor Ama…

Engelliler artık sorunlarının çözümü için artık bir "bakanlık" istiyor. Engelliler, daha fazla gecikmeden önlerindeki engellerin biran önce kaldırılmasını istiyor. Engellilerin tek beklentisi toplumda ayrımcılığa uğramadan özgür, rahatça yaşabilmek ve herkes gibi eğitim öğretim hakkından yararlanmak ve istihdam edilerek sosyal hayata katılmak istiyorlar. Engelliler, bunun da ancak...
  2. Evlenmek İstiyorum Ama….

Evlenmek İstiyorum Ama….

Gündüz televizyonda yayınlanan evlilik programlarını seyrediyorum. Ne tuhaf istekleri var insanların. Evleneceksen, bir evin ve maaşın olması şartı var. Kimsenin sevmeye gönlü yok, herkes rahat yaşamanın derdinde. Evlilik bir yol arkadaşlığıdır. Bu yolda da öyle canın istediğinde önden, arkadan, uzaktan yürüyemezsin. Hep yan yana duracaksın. Kimsenin alışkanlığı, tutkuları, kişiliği taktığı...
  3. ben namaz kılıyorum ama açık bir bayanım tesetüre girmek istiyorum ama eşim izin verm

ben namaz kılıyorum ama açık bir bayanım tesetüre girmek istiyorum ama eşim izin verm

zaten [ms]hastasıyyım moalimi bozmuyor zamanı var diyrum ama üzülüyorum neler yapmalıyım
  4. Başörtüsü takmak istiyorum ama .....

Başörtüsü takmak istiyorum ama .....

Kizlar uzun zamandir kapanmayi istiyorum ama cesaret edipte bi türlü yapamadim.Cesaret edemedigim sey , kapanipta sonra geri basörtüsünü bi kenara atip acilip sacilmak degil.Yasadigim yer Avusturya.Acaba cevremdekilerin bakislarindan rahatsiz olurmuyum , dislanirmiyim.Pööfffffffffhhhhhhhhhhh ne zor bi karar.Kizlar fikirlerinizi bekliyorum beni cesaretlendirin :hıms:
  5. HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

HAMİLE KALMAK İSTİYORUM AMA:((

Merhaba, eşimle bu ay korunmaz birşekilde ovulasyon döneminde ilişkiye girdik geçen ay regl 25 Temmuzda oldum bu ay 22 Ağustosta olmam gerekiyor.Şişkinlik,kasıklarda hafif ağrı,çok çok hafif midemde yanma,sık idarara çıkma gözlemledim.Hamile olma olsağım ne yoksa regl mi bu?

Sayfayı Paylaş