İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum

mislinay

Yeni Üye
Üye
İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum
emzirmek istiyorum am emdirme
Bebeğinize süt vermeye devam ediyorsunuz ama artık işe dönme vaktiniz geldi. Bir yandan bebeğinizden ayrı kalmak sizi endişelendiriyor. Diğer yandan onu yetersiz beslemekten korkuyorsunuz. İş kanuna göre, süt vermek için belli bir süre kullanabileceğiniz yasal izniniz bulunuyor. Ama özellikle büyük kentlerde evimizle işimizin arasındaki uzun yolları ve trafiği aşıp bebeğimize süt vermek her zaman mümkün olamıyor. Böyle bir durumdaysanız önerilerimizden yararlanabilirsiniz:
İşe dönmeden önce: İş vereninizle konuşun. Karşılıklı oturun ve durumunuzu izah edin. İş yerinde sütünüzü pompayla sağmak için gereken zaman, bu işlemi nerede yapacağınız gibi konuları açıklıkla konuşun. Daha sonra oluşabilecek sorunları önlemiş olursunuz.
İhtiyacınız olan pompa, vs.’yi alın. İş yerinde kullanmadan önce evde deneyip alışkanlık kazanın.
Sütünüzü depolayın. İşe döndüğünüz ilk birkaç günün stresini azaltmak için henüz evdeyken sütünüzü depolamaya başlayın.Anne sütünü buzdolabında 5 – 7 gün, derin dondurucuda 6 ay kadar saklayabilirsiniz. Sütleri koyduğunuz kapların üzerine tarihlerini yazmayı unutmayın.
Bebeğe bakan kişinin süt vermeye devam etmenizi desteklemesini sağlayın. Evden çıkmadan ve eve döner dönmez bebeğinizi emzirebilmeniz için, beslenme saatlerinin düzenlenmesi çok önemlidir. Bebeğe bakan kişiyle bu düzenlemeleri yapması konusunda anlaşın. İşbaşı yaptığınızda:
İşe dönmek için Pazartesi yerine Çarşamba veya perşembeyi seçin. Böylelikle haftasonuna daha çabuk ulaşır, ilk günlerin stresini daha kolay aşarsınız.
İş yerinde bebeğinizin resimleri bulunsun. Resmine bakmak ve ona süt verdiğinizi hayal etmek pompalama işini kolaylaştırabilir.
Bol su için, dengeli ve besleyici gıdalar tüketin.
Eve döndüğünüzde en azından bir süre dinlenmeye çalışın.
Moralinizi bozmamaya çalışın, iş yerinde yakın arkadaşlarınız varsa onlardan destek alın. Pompalama sırasında veya malzemelerinizi saklama işlerinde size yardımcı olacak birinin bulunması bulunmaz nimettir. Alıntı

Ce: İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum

paylasim icin tsklerr canimm,emegine saglik

Ce: İzinim Bitti ama Emzirmek İstiyorum

teşekkürler eline sağlık.

Geri