gebe
  1. Miray88

Miray88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

kabılzık ve sinameki

Konu, 'Dahiliye' kısmında Miray88 tarafından paylaşıldı.

arkadaşlar kabızlık sorunu yaşıyorum karnımda şişlik var bi türlü inmiyor.sinamekinin kabızlığa iyi geldiğini duydum fakat hiç kullanmadığım için çay hakkında blgim yok.eğer içinizde kullanan arkadaşlar varsa kaç saatte etki edio nasıl hazırlayıp içiyolar bilgi verirlerse sevinirim.kaç ölçek kullanılıyor şimdiden yardımlarınız için tşkler.

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba
    Sinameki çayı hazırlamadan önce çok güçlü bir müshil olduğunu unutmayın ve çayı içtikten sonra yakınızda bir tuvalet bulunmasına dikkat edin. Sinameki çayını hazırlamak için bir fincan kaynamış su içine yarım çay kaşığı sinameki otu atarak 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Çayınızı balla tatlandırabilirsiniz.

3. Miray88

Miray88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki bu çay ne kadar sürede etkisini gösteriyo ben sabah 7:30 da kalkıp işe geliyorum günümü mahveder mi etkisi ne kadar sürer?

4. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Metebolizmaya göre değişir..İşe giderken içmeyin akşam deneyin etkisini görün ona göre saat belirleyin.

5. Miray88

Miray88 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    akşam 8-8:30 arası içmiş olurum büyük ihtimalle peki bunu aktardan ot olarak mı alayım poşet çaylarıda aynı etkiyi gösterir mi?

6. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Seçim sizin ikiside aynı etkiyi gösterir.

kabılzık ve sinameki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sinameki

sinameki

(Sennakassie / Séné / Cassia) Afrika, Hindistan ve Arabistan’in yari çöl ve daglik bölgelerinde yetisen, 50-150 cm boylarinda, sari renkli çiçekler açan çali tipinde agaççiklar. Yapraklar yaprakçik seklinde ikiye parçalanmistir. Sinamekinin en çok C. acutifolia ve C. angustifolia türleri bilinmekte ve kullanilmaktadir. C.fistulosa türü ise ceviz agacina benzeyen büyük agaçlardir. Meyveleri...
  2. Sinameki ve sinamekinin faydaları

Sinameki ve sinamekinin faydaları

sinamekinin faydaları sinameki faydaları sinameki nasıl demlenir çayı nasıl demlenir çayı yapılır Ben şahsen sinamekinin ne olduğunu ve ne işe yaradığını hiç bilmem.Ama hakkında araştırdım ve ne olduğunu neye yaradığını buldum.Belki benim gibi bilmeyenler vardır.Bende paylaşayım dedim.Buyrunuz sevgili melekler; Sinameki Bitkisi: Sıcak bölgelerde yetişen sarıçiçekli, bir metreye kadar...
  3. Sinameki Bitkisinin Faydaları

Sinameki Bitkisinin Faydaları

Kabızlık sorununa karşı kullanılan müshil özelliği olan bir bitkidir. Bağırsakları uyarır.Bağırsağın peristaltik hareketlerini artırıcı etkisi vardır. Sinameki Nasıl Kullanılır? Kurutulmuş yaprakçıkları ve meyvası, bunlardan hazırlanan etkili dozda preparatlar kullanılır. Sinameki yaprağının etkisi meyvasından daha fazladır. Soğuk maserat; 2 kahve kaşığı kıyılmış sinameki yaprağı bir bardak...
  4. sinameki

sinameki

arkadaşlar kabızlık yaşıyorum buna sinamekinin iyi geldiğini duydum ama hiç denemedim nasıl kullanıldığını ne sürede etki ettiğini bilmiyorum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa eğer çok sevinirim şimdiden tşkler.
  5. sinameki etkisizliği?

sinameki etkisizliği?

dün akşam aktardan sinameki aldım 1 tutam sinamekiyi 1 fincan kaynamış suda 5 dk kadar bekletip bel ve limonla tatlandırarak akşam saat 7 gibi içitim.fakat hala bi hareket olmadı neden olabilir acaba yada hala etki gösterme ihtimali var mıdır?

Sayfayı Paylaş