gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, bayanlarda zaman zaman kahverengi lekelenmeler ve kahverengi akıntı görülebilir. Bu durum her kadında farklıklıklar gösterebilir. Böyle bir durum neden olur merak ediyorsanız uzmanların verdiği şu cevaba kulak verin...

Bu tür kanamaların rahim içinde yer alan bir doku olan Endometrium çikolata kisti nden kaynaklandığını öne sürmekteler. Endometrium bazen rahim dışında da yer almaktadır.Çikolata kisti deninen Endometrium ister rahim içinde ister rahim dışında olsun, adet esnasında hormonların çoğalmasından ya da azalmasından dolayı büyümekte, kalınlaşmakta ve kanamakta.

Ayrıca kahverengi kanamaların bir başka nedeni Hormonların yükselmesi ile orantılı olarak büyüyüp kalınlaşan Endometrium, hormonların düşmesi ile de kanamaktadır. Östrojen ve progesteron hormonlarının yükseliş ve düşüşlerine karşı duyarlı olan Endometrium kanaması genellikle kahverengidir. Bu durumları mutlaka önemsemeli ve bir kadın doğum uzmanına gidilmeli gerekli test ve tedaviler yaptırılmalıdır.

2. dersa

dersa Forum Okuru

Nolur bana bi akıl verin dogum kontrol hapi kullanıyorum adet günü geldiginde kahverengi kanama oldu 3 gündür ayni durum 2 senedir kullanıyorum hapı hic böyle. Olmadi nedeni nedir acaba

Kahverengi Kanama ve Lekelenme Neden Olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet öncesi kahverengi kanama neden olur?

Adet öncesi kahverengi kanama neden olur?

Kadınların büyük bir kısmında adet öncesinde ve sonrasında kahverengi kanamalarla karşılaşmaktadırlar. Bu kahverengi kanamalar genellikle ciddi bir durumu işaret etmemekle birlikte oldukça düşük oranda da olsa bazı durumların da habercisi olabilir. Adet öncesi kahverengi akıntım var diyen ve bunun sebebini merak eden kadınlar için bu tarz kanamaların genellikle adet döngüsünün başlayacağının...
  2. Gebelik te kahverengi akıntı lekelenme olurmu?

Gebelik te kahverengi akıntı lekelenme olurmu?

Bazen kadındaki akıntı miktarı ped kullanımı gerektirecek kadar fazla olabilir. Fizyolojik akıntı, rahimağzı salgılarıyla birlikte kendini sürekli olarak yenileyen vajina dokusundaki artıkların atılmasından ibarettir. Bu açıdan bakıldığında fizyolojik akıntının aslında önemli bir işlevi olduğu söylenebilir. GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR AŞAĞIDAKİ LİNKTE...
  3. Adetim bitti yine kan geldi nedeni nedir?

Adetim bitti yine kan geldi nedeni nedir?

Adet dönemi süresi kadından kadına değişmektedir. Kimi bayan 3 gün adet olurken kimisi 1 hafta olur. Ancak hemen hemen her kadın adet dönemi sonrasında gelen kahverengi kandan ya da akıntıdan şikayetçidir. Çünkü adet sonrasında 3-4 gün kadar o sürer. Yumurtlama döneminde ve hemen peşindeki günlerde, akıntı oldukça artabilir. Bu durum oldukça normaldir. Renksiz kokusuz olan bu akıntı her...
  4. Gebelikte kanama neden olur?

Gebelikte kanama neden olur?

Çoğu kadın hamileleliklerinin ilk 12 haftasında hafif vajinal kanama ile karşılaşırlar.İlk 3 aydaki kanamaların çoğunluna sebep: *Emplantasyon: Dölleme sonrası gebeliğin ilk 10-14 günlerinde hafif bir vajinal kanama ile karşılaşabilirsiniz.Bu kanama uzun sürmez.Bazı kadınlar bu hafif kanamayı anlamamakta ve hamile olduklarını fark edememektedir. *Rahimde ki Değişiklikler: Gebe olduğunuzda...
  5. Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme Neden Olur

Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme Neden Olur

Adet Öncesi Kahverengi Lekelenme Neden Olur- Adet olmak kavramı ergenlikte genç kızken başlayıp ta ki menopoz dönemine kadar devam eder. Bu aslında gelişim için önemli bir durumdur kadınlar için. Adet (regl) olmak vücudumuzun sağlıklı olduğunun da bir göstergesidir. 21-35 gün arası gerçekleşir adet döngüsü de. Bu durum ortalama 28 gün olarak kabul edilir. Adet dönemi öncesi size bazı...

Sayfayı Paylaş