gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Kaju fıstığın faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kaju fıstığının faydaları kaju faydaları fıstığın kajunun kajunun yararları Çerez çeşitlerinden benimde severek yediğim kaju fıstığın faydaları hakkında sizlere merak ettiğiniz bilgileri sunuyorum [​IMG]
    Kajuyla ilgili araştırma yapan uzmanlar kajunun bağışıklık sistemini güçlendiriyor büyüme ve gelişmeyede yardımcı oluyor .

Kajunun Yararları: İçerdiği minerallerden magnezyum kemik ve sinir dokusunu besler, kasların çalışmasını ve kalp atışlarını düzenliyor. Kansızlığın önemli rahatsızlıklara yol açtığı hamile ve çocuklarda D vitamini içeriği ile eksikliği giderip, kemikleri ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Özellikle gebelikte takviyesi gereken demir mineralini içeriyor. Yine içerdiği selenyum ile vücudu çeşitli hastalıklardan koruyup, şeker hastalığının gelişimini engelleyip kansere karşı direnci artırıyor.

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    bende ayila bayila yiyorum bauen abartmamak icin kendimi zor tutuyorummm. hamilelere bukadar faydali oldugunu bilmiyordum süpermis :)

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    965
    Ödül Puanları:
    113
    Bu arada bu fıstığın fabrikasında çalışan işçilere fıstığı yeme yasağı var on binlerce işcinin birer adet bu fıstıktan yediğini düşünsenize arkadaşlarım :D

4. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    çok yağlı gelio bana bu.. en babası antep fıstığı gurban olduğum :D:D

5. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

walla doğru söylüyon kardeş

Kaju fıstığın faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çam fıstığı

Çam fıstığı

Bakınız; Çam.Ufak, fakat sevinç verecek kısmettir. Bu tam zamanında gelecek para olarak da yorumlanır.Rüyada çam fistigi görmek hayirdir. Çam fistigini agacindan topladigini veya yedigini görenin eline cömert bir adam tarafindan verilecek mal ve para geçer.
  2. Fıstıkı künefe

Fıstıkı künefe

MALZEMELER 300 gr tel kadayıf 200 gr künefe beyniri 1 çorba kaşığı tereyağ 1 kase yeşil fıstık SERBETİ İÇİN 2 su bardağı su 3 su bardağı toz şeker 1 dilim limon HAZIRLANIŞI 300 gr tel kadayıfı ince olarak kesin.Tavaya bir çorba kaşığı tereyağını iyice yayın.Üzerine tel kadayıfın yarısını ilave edin. Üzerine künefe peynirleri ilave edin.Künefe peynirin üzerine kalan tel kadayıfı...
  3. Antep Fıstığı Yağı Faydaları ve Kullanımı

Antep Fıstığı Yağı Faydaları ve Kullanımı

fistik yaginin faydalari fıstık yağının faydaları gebelikte antep fıstığı hamilelikte antep fıstığının faydaları fıstığı yağı Antepfıstığı yağı ve faydaları hakkındaki tüm bilgileri sizler için sunuyorum Antepfıstığı yağı yüksek oranda tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri içeren, Omega 3 ve Omega 6 yağ asitlerini içerisinde bolca bulunduran hoş kokulu bitkisel bir yağdır. B3, B6, B12 ve A...
  4. Antep fıstığının faydaları

Antep fıstığının faydaları

antep fıstığının faydaları, nelerdir, ve zararları, hakkında bilgiler burda arkadaşlar Çerezlerin şahı, tatlıların tadı, damakların lezzeti olan antep fıstığının meğerse bir çok faydası varmış Melek'lerim. Tamam tamam sabırsızlanmayın, antep fıstığının faydalarını hemen aktarıyorum sizlere:A * Günde 10-12 adet yenilen iç antepfıstığı,vücudun günlük yağ ihtiyacını karşılayabilmektedir. *...
  5. Kaju Fıstığın Faydaları

Kaju Fıstığın Faydaları

Kaju fıstığının faydaları Kajunun yararları Kaju cevizinin yararları İnsanın yedikçe yiyesinin geldiği nefis lezzette bir kuruyemiş olan kajunun faydaları saymakla bitmiyor melekler :) Liste aşağıda :tik: - Çinko içerdiğinden gribe karşı koruyucu etkisi vardır, bağışıklık sistemini güçlendirir, büyüme ve gelişmeyi olumlu etkiler. - İçerdiği minerallerden magnezyum (276 mg/100 gr) kemik...

Sayfayı Paylaş