gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Karnabaharlı _Patatesli püre ( 5_6 ay sonrası)

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

Bebeğiniz severek yiyecek Melişlerim:) MALZEMELER

1 avuç karnabahar
    1 adet patates
    1 adet havuç

HAZRILANIŞI

Patateslerin ve kabağın kabuklarını soyun .Karnabahar,kabak ve patatesleri iyice yıkadıktan sonra bir tencernin içinde iyice haşlayın.Haşladığınız patates,kabak ve karnabaharı bir kaba alarak çatal yardımı ile iyice ezin.Hazırlamış olduğunuz pürenin içerisine isterseniz servis etmeden önce 1 çorba kaşığı yoğurtta ilave edebilirsiniz.

Karnabaharlı _Patatesli püre ( 5_6 ay sonrası) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. acılı karnabaharlı makarna!

acılı karnabaharlı makarna!

Malzemeler: 225gr kalem (penne) makarna 2 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı 1 kuru soğan, yemeklik doğranmış 3 sarımsak, kıyılmış 3/4 tatlı kaşığı pul biber, ya da arzuya göre daha fazla 1 karnabahar, yaklaşık 340gr, 2,5cmlik parçalar halinde doğranmış yarım su bardağı parmesan veya eski kaşar ( ben çerkez peyniri kullandım) 3 yemek kaşığı kıyılmış maydanoz 3...
  2. Püre

Püre

Püre halde yiyecekler, kolayca alınacak kısmettir. Rengi sarı ise hastalıktır.
  3. fırında mantarlı tavuklu püre

fırında mantarlı tavuklu püre

fırında mantarlı tavuk fırında mantarlı tavuk sarma patatesli mantar patates Şimdi efenim, öncelikle 5-6 orta boy patatesi yassı doğrayıp haşlayın ve biraz da süt ekleyip püre halinde ezin. Bir taraftan da dilediğiniz kadar mantarı (ben hazır paket mantarlardan kullandım, cevizden küçüktü mantarlarım)yıkayıp dilerseniz ikiye bölün, 3-4 çarliston biberi doğrayın ve kuşbaşı tavuk ekleyerek...
  4. Yaz aylarında / solaryum sonrası lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

Yaz aylarında / solaryum sonrası lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi?

lazer epilasyon solaryum solaryum sonrası lazer epilasyon ve lazerden sonra Yaz aylarında / solaryum sonrası lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi? Lazer epilasyon açık tenli kişilerde daha kısa sürede tamamlanan bir yöntemdir. Cilt renginin açık olması yüksek enerji değerleriyle çalışılmasına olanak sağlayacağından epilasyon işlemi daha kısa sürede tamamlanacaktır. Diğer yandan...
  5. pür lezzet pilavı

pür lezzet pilavı

pür lezzet pilavı Fazla söze gerek yok...Adı üstünde pür lez:)zet Malzemeler: 500 gr kuşbaşı et 2 su bardağı pirinç 2,5 su bardağı sıcak su 2 adet orta boy havuç (Rende) 2-3 adet yeşil biber (Yuvarlak kuşbaşı) 2 adet domates (Söğüş dilimlenmiş) 2 adet kuru soğan (Kare doğranmış) 1/2 su bardağı sıvı yağ Yarım demet maydanoz Tuz Yapılışı: Tencerde bir su bardağı su ile eti haşlıyoruz....

Sayfayı Paylaş