gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Zeytinyağlı Türlü Tarifi

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Zeytinyağlı Türlü Tarifi Resimli Zeytinyağlı Türlü Tarifi

Besin değeri zengin, lezzetli mi lezzetli şahane türlü tarifi bu kez zeytinyağlı olarak sofralarınıza geliyor, midenize ziyafet çektiriyor Melek'lerim :) İşte size tarifi;

Zeytinyağlı Türlü

Malzemeler:
    4 adet patates
    2 adet havuç
    2 adet kabak
    2 adet patlıcan
    1 avuç taze fasulye
    3 adet soğan
    3 adet domates
    1 çay bardağı zeytinyağı
    1 tatlı kaşığı şeker tuz

Hazırlanışı:
    Patatesler, havuçlar, kabaklar soyulur. İri küp doğranır. Taze fasulye ayıklanır, iri doğranır. Patlıcanlar alaca soyulup iriküp doğranır. Hepsi birlikte tuzlu suda bekletilir, süzülür. Tencereye, bütün doğranmış sebzeler konur. İnce kıyılmış soğan rendelenmiş domates, tuz, şeker, zeytinyağı, 2 su bardağı su ilave ederek iyice karıştırılır. Tencerenin ağzı kapatılarak, sebzeler yumuşayıncaya kadar pişirilir. Ilık servis edilir.

Resimli Zeytinyağlı Türlü Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Resimli Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Zeytinyağlı Biber Dolması tarifi resimli Zeytinyağlı Biber Dolmasının yapılışı Türk Mutfaklarının vazgeçilmez tatlarından biri olan dolma, biber versiyonuyla hep daha kolaydır ama lezzetinden hiç birşey kaybetmez :D:D Ya birde zeytinyağlı olursa :) Of of offf... :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda çok lezzetli zeytinyağlı dolma tarifi sunuyoruz sizlere :) Zeytinyağlı Biber Dolmasının...
  2. Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Yerelması Tarifi Resimli yapılışı hakkında yardım edin bana lütfen acil misafirlerim gelecek
  3. Zeytinyağlı Türlü Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Türlü Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Türlü Tarifi Resimli Eşim etçil biri ve bende bıktım et yemekten artık ıyyy geliyor bana :S Mutfakta pek iyi değilim ama karar verdim öğreneceğim artık ve zeytinyağlı yemeklerden başlıyorum. Bu yüzden de sizden Zeytinyağlı Türlü Tarifi istiyorum hanımlar.
  4. Zeytinyağlı Semizotu Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Semizotu Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Semizotu Tarifi Resimli Kızlar sizden Zeytinyağlı Semizotu Tarifi istiyorum resimli olursa tarif çok sevinirim.
  5. Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli Merhaba melekler yine ben sizden bir tarif istiyorum bu sefer Zeytinyağlı Brokoli Tarifi rica ediyorum

Sayfayı Paylaş