gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Kavak ile Kabak..

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

bir bahar günü bir kavak ağacının yanında bir kabak filizi boy göstermiş. Bahar ilerledikçe bitki kavak ağacına sarılarak yükselmeye başlamış. Yağmurların ve güneşin etkisi ile müthiş hızla büyümüş ve neredeyse kavak ağacıyla aynı boya gelmiş.

Bir gün dayanamayıp sormuş kavağa :
    ''Sen kaç ayda bu hale geldin ağaç?''
    ''On yılda.'' demiş kavak.
    ''On yılda mı?'' diye gülmüş ve çiçeklerini sallamış kabak.
    ''Ben neredeyse 2 ayda seninle aynı boya geldim bak.''
    ''Doğru." demiş ağaç.

Günler günleri kovalamış ve sonbaharın ilk rüzgarları başladığında kabak
    önce üşümeye başlamış sonra yapraklarını düşürmeye, soğuklar arttıkça da
    aşağıya doğru inmeye başlamış.

Sormuş endişeyle kavağa :
    ''Neler oluyor bana ağaç?''
    ''Ölüyorsun.'' demiş kavak.
    ''Niçin?''
    ''Benim 10 yılda geldiğim yere 2 ayda gelmeye çalıştığın için..."

Kavak ile Kabak.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kabak bayıldı

kabak bayıldı

Malzemeler: - 1 kg.kabak, - 2 adet domates, - 3 adet soğan, - 1/2 su bardağı zeytinyağı, - 8-10 diş sarmısak, - 2 tatlı kaşığı toz şeker, - Yeteri kadar tuz, - 1/2 demet dereotu. Yapılışı: Kabakların üzerini kazıdıktan sonra kabak oyacağı ile içlerini çıkartın. Kabakları uzunlamasına ikiye kesip yıkadıktan sonra bir tepsiye dizin. Soğanları halka halka doğrayın. Kızdırılmış yağda...
  2. kabak

kabak

kabak çeşitleri dikenli faydaları süs çeşitleri (Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri...
  3. Kabak

Kabak

(Küerbis / Courge / Gourd / Cucurbita / ) Bir yillik, sürünücü otsu bir bitki. Gövdeleri tüylü sürünücü olup, silindir biçimindedir. Kökleri uzun ve ig seklindedir. Yapraklar tüylü, büyük, böbrek veya kalp seklinde, bes parçali, uzun saplidir. Çiçekler tek eseylidir. Erkek çiçekler sarimsi renkte büyük, disi çiçekler daha küçüktür. Meyveleri çesidine göre küremsi, silindir veya yumurtamsi...
  4. kabak yemeği

kabak yemeği

kabak yemekleri kabak yemeği çeşitleri yemegi cesitleri yemek çeşitleri yemekleri canım annemin yaptığı yemeklerdendir ve en çok sevdiğim yemekti çocukken hafif sağlıklı ve lezzetli mutlaka deneyin MALZEMELER: * 2-3 tane orta boy patlıcan * 1-2 tane kabak * 3-4 tane yeşil biber * 2 tane orta boy soğan * 3-4 diş sarımsak * 3 tane büyük boy domates * 1...
  5. Kabak Maskesi İle Canlı Ciltler

Kabak Maskesi İle Canlı Ciltler

kabak çeşitleri bal kabağı maskesi balkabağı maskesi kabak resmi Melişler sizler için yeni ve faydalı bir maske tarfi öğrendim.Cildinin matlığından şikayetçi melişlerimiz,cildinizin canlılık kazanması için kabak maskesi uygulayın. Bir tane kabağı soymadan pişirdikten sonra soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra iyice ezip içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katarak karıştırın. Bu karışımı...

Sayfayı Paylaş