gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Keçi sütünün inanılmaz faydaları

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

keçi sütünün bebeklere faydaları keçi resimleri keci resmi koyun sütünün faydaları Keçi sütünü ve keçi peynirini duymuştum.Hatta çevremde yemesini ve içmesini seven kişiler de var:)Ben hiç keçi sütü içmedim yada keçi payniri yemedim:DBelki peynirinden yemişimdir bilmiyorum aldığım market peynirine pek bakmam:D Meğersem keçi sütünün bilmediğimiz çok önemli faydaları varmış.Bunlar ne bileniniz varmı?Bence yok:DBende bilmiyorum.Hadi hep beraber okuyupğ öğrenelim:ehi:

Keçi sütünün inanılmaz faydaları

ANKARA - Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Celalettin Koçak, laktoz oranı bakımından yüksek proteinlere sahip olan keçi sütünün değerli besin ögelerini içerdiğini söyledi.
    Keçi sütündeki yağ asitlerinin bazı rahatsızlıklara iyi geldiğini ifade eden Prof. Dr. Koçak, bu sütün organizmada iltihaplanmayı önlediği gibi diş ve kemik gelişimi için de iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu kaydetti.
    Doğal homojenize olan sütün, vitamin A, fosfor, magnezyum ve selenyum miktarı açısından anne sütüne en yakın süt olduğunu bildiren Prof. Dr. Koçak, şöyle devam etti:
    ''100 gram anne sütünde kalsiyum oranı 32, inek sütünde 119, keçi sütünde 134 miligramdır. Keçi sütündeki bakteri miktarı ve yağ oranı diğer hayvanlardan daha azdır. Laktoz oranı bakımından yüksek proteinlerine sahip olması nedeniyle keçi sütü değerli besin ögelerini içeriyor. Yeni doğan bebekler, anne sütü alamadığı dönemlerde ihtiyaç duyacağı besin elementlerini en iyi keçi sütünden alabilir.''
    Keçi sütünden yapılmış ürünlerin Avrupa'da ''özel sağlık marketlerinde'' özel fiyatlarla satıldığını ve bebeklere anne sütünün alternatifi olarak verilebileceğini bildiren Prof. Dr. Koçak, ''Ancak bazı kişiler tat anlamında sevmeyebilir, onlara ağır gelebilir. Örneğin koyun sütü ya da peyniri de tat ve koku anlamında herkes tarafından tercih edilmeyebilir'' dedi.

CİLT HASTALIKLARINDA YARARLI AMA İLAÇ DEĞİL
    Keçi sütünün serum proteinlerinin alerjik özelliği olmamasından dolayı sindirim sistemi rahatsızları ile bazı cilt hastalıkları için tedavi edici olabileceğini ifade eden Prof. Dr. Koçak, ''Ama ne olursa olsun, aşırıya gidip abartılmaması lazım. Keçi sütü ilaç değildir. Yani hiç bir gıda tek başına tedavi edici özelliğe sahip değildir. Ne olursa olsun abartmayalım. Öncelikle her türlü rahatsızlıkta ilaçla tedavi yolunu seçilmelidir'' dedi.

1. FRANÇOIS'YI İYİLEŞTİRMİŞ
    Tarihte de keçi sütünün bazı faydalarına rastlandığını bildiren Prof. Dr. Koçak, ''16. yüzyılda 1. François rahatsızlanmış ve hastalığına hiç kimse çare bulamamış. O dönemde Kanuni Sultan Süleyman'dan yardım istemişler. Kanuni kendi doktorunu ve yanında keçisini göndermiş. Keçinin sütünü ve yoğurdunu her gün içen François bir süre sonra eski sağlığına kavuşmuş ve Fransa'da yoğurt, ilaç niyetine kullanılmaya başlamış. Tıp kitaplarında da keçi sütünün iyileştirici gücüne yönelik çeşitli eserler yer alır'' diye konuştu.

2. su.ay

su.ay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar faydalı olduğunu bilmiyordum.kokusunu hiç sevmezdim valla.

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben keçinin hiçbir şeyini sevmem.
    ama anne sütüne en yakın süt olduğunu duymuştum

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Evet bende sütünü değilde peynirinin inanılmaz faydalı olduğunu duymuştum özellikle bayanlarda menopoz dönemindeki kemik erimesine karşı uzmanların önerdiği en temel besin maddelerinden biri keçi peyniri..Aranızda belki ıyy diyenler olabilir ama gidin marketlere bakın fiyatlarına inanın yanaşamıyorsunuz bile o kadar ki pahalı bir peynir:)

5. misafir dr

misafir dr Forum Okuru

b12
    keçi sütü ile beslenenlerde b12 vitamin eksikliği görülebiliyor. çünkü keçi sütünde yetersiz özellikle bebeklerde önemli

6. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

tşkler bilgiye ama ben hiç sevmıom

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Anne sütüne en yakın süt olan keçi sütünün, yeni doğan bebeklerin beslenmesinin yanı sıra birçok hastalığın tedavisine de yardımcı oluyor.AOÇ ürünlerini artık İstanbul’da bulabilirsiniz.Çocukluğunda AOÇ sütünü içmiş anneler çocuklarını da AOÇ sütüyle büyütmek istiyorlar.Artık İstanbullu anneler de AOÇ keçi sütünü bulabilecekler. AOÇ İstanbul iletişim:0216 567 3836 AOÇ İSTANBUL

Keçi sütünün inanılmaz faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. meyvelerin inanılmaz faydaları!

meyvelerin inanılmaz faydaları!

hamilelikte ananasın faydaları hamilelikte ananas meyvelerin faydaları gebelikte ananasın gebelikte ananas 20 kiraz bir asprine değer Yaz meyvelerinden 20 kiraz aspirin niyetine yenilirken, çilek sigara dumanının etkilerini azaltıyor. İşte uzmanların hastalığa göre meyve ve sebze tavsiyeleri: Sebze ve meyvelerin insan hayatında ilaç kadar önemli olduğunu belirten Doğal Tıp Derneği...
  2. Keçi Sütü Faydaları

Keçi Sütü Faydaları

Sütü çok ama çok severim boyumda o yüzden uzun :D Siz ve çocuğunuz asla aksatmadan süt için zaten bayanlardaki kemik erimesi riskini aza indirmek için süt çok ama çok önemli kızlar unutmayın! Keçi sütü, son dönemlerde, çok fazla anlatılan bir süt çeşiti. Biz de bu yazımızda, keçi sütünün faydalarından bahsetmek istiyoruz. * Keçi sütü, diğer sütlere göre, üstün özelliktedir. * Özellikle...
  3. keçi sütü kullanan varmı

keçi sütü kullanan varmı

hamilelikte keçi sütünün faydaları hamilelikte keçi sütü gebelikte sütü benım altı aylık bir oğlum var ve ne yazıkkı artık anne sütü almıyor bende keçi sütü anne sütüne en yakın süt diye duydum bilgisi olan varsa yardımcı olsun ayrıca bu ayda veriliyormu?
  4. meleklere keçi boynuzunun faydaları

meleklere keçi boynuzunun faydaları

keçi boynuzunun faydaları keçi boynuzunu yararları melekler sizlerde benim gibi kansızlık sorunu yaşıyosanız sizlere keçi boynuzunu tavsiye ediyorum sayılmayacak kadar çok faydaları var buyrun birlikte bakalım Anadolu’da bazı yörelerde harnup olarak da bilinir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olup anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir,...
  5. Keçi Sütü Sabunu ve Mucizevi Faydaları!

Keçi Sütü Sabunu ve Mucizevi Faydaları!

keçi sütü sabunu, keçi sütü sabunu ne işe yarar, keçi sütü sabununun yararları Sevgili melekler, belki şimdiye kadar hiç duymadığınız bir sabundan ve faydalarından bahsedeceğiz sizlere. Egzama başta olmak üzere, cildin nemlenmesi, ölü derilerin atılması hatta cilt kanseri için son derece faydalı olan keçi sütü sabunu faydaları ile adeta şifa saçıyor. Anne sütünden sonra vitamin ve...

Sayfayı Paylaş