gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Kemer Yapıyoruz.

Konu, 'Özel Yetenekler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Hadi hamarat hanımlar kemer yapalım:) Deri Kuşak (Kemer) Yapımı
    Elbise ve gömlek üzerinde kullanılabilen kemerin biraz küçüğünü dikelim .
    Malzemeler:

İnce deri ya da deri görünümlü jarse

Not: Verdiğim sayılara dikiş payları dahildir.

1-Derinizi ikiye katlayın ve kat yerinden 30 cm içe düz bir çizgi ve kattan aşağıya 16 cm'e (21cm- geniş kemer için) kadar ovalimsi bir şekil kesin. Kenarı da 10 cm bırakın. (1 parça kesilecek ve katı açtığınızda 1 numaradaki şekil elde edilecek.)

2- şimdi kesiminizde bir uç, bir öncekinin ölçüsü kadar başlamalı yani 10 cm ve bitişi 5 cm, toplam uzunluk45 cm. (2 parça üst üste biçerseniz muntazam olur sadece kumaşınızı yüzyüze getirmeyi unutmayın)

3- Son olarak yine aynı uzunlukta ve kenarları 5 cm olan iki şerit kesin. Artık birleştirip kenarları kıvırmanız yeterli. Son iki aşamayı kumaşınız elveriyorsa hiç kesmeden de yapabilirsiniz, hatta tümünü bile bölmeden yapabilirsiniz. Kumaşınıza göre kendiniz karar verin.

İşte bu kadar :) Güle güle kullanın :)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Paylaşımın için tşkler canım:) Kemersiz olmaz diyor ve yapanların bana da bir kemer yapmasını rica ediyorum. Sevaptır yazıkkk :D:D

ASİMELEK bunu beğendi.
  3. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    beleşci oturda kendin yap :seker:

valla ben çok yapmak isterdim ama hazırları varken uğraşamamm valla :D:D paylaşım için teşekkür ederimm belenimmmmmmm.

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Sen yapsana bana :D:D Kemerin manevi değeri olsun ki takarken daha bir zevkle takim diye dedim şekerim :D:D

ASİMELEK bunu beğendi.
  5. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    oyy oyyy kıyaamam ben sanaaaaa ben hazır aliimm göndertiyimm sana yaff uğraştırma beni öle şeylerle :D:D ama istersen dantelden yapabilirim :D:D hem göz nuru olur hemde manevi değeri :D:D belinin ölçüsü neydi rüyammm :D:D

Kemer Yapıyoruz. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kemer

kemer

altın kemer modelleri altin modelleri Kemer Bele takılan kemer çeyiz ve zineti olan çocuk sahibi kadına, mal ve süs eşyasına, Kendisine kemer verildiğini görmek mala, evlada ve uzun ömre, Kemerin her çeşidi sevinç ve sürura, muradına ermeye, kadın için hayırlı kocaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınızz; Bina Kemeri.)Rüyada kemer görmek, dertli duruma düşüleceğine yorumlanır.Hayatınızı...
  2. dijital kemer

dijital kemer

300x300 ebatında beyaz bir sayfa açın Filter > Render > Fibers i açıp, Variance: 16, Strength: 3 yapıp, Randomize butonuna 5 defa tıklayın. Filter > Blur > Radial Blur i açıp, Amount: 100 yapın ve Zoom ve Best kutucuklarını işaretleyin. Layer > Duplicate Layeri tıklayıp, Ok deyin. Filter > Distort > Twirl i açıp, Angle: 200 yapın. Ctrl+E tuşlarına basın...
  3. Aksesuarlı Kemerler

Aksesuarlı Kemerler

Aksesuarlı Kemerler Artık kemerlerleri allayıp pullayıp takma zamanı. Kumaş veya deri üzerine çeşitli aksesuarlar kullanılarak tasarlanan bu modeller çok romantik bir hava yaratıyor.
  4. 2011 Kemerleri

2011 Kemerleri

2011'in en popüler kemerleri şıklığınıza şıklık katacak.Özelliklede daha çok elbise ile kullananlar için son trend kemerler...
  5. şık kemerler

şık kemerler

şık kemerler Kemer takmayı seven melişlerim bak sizler için neler buldum.Çok şık kemer modelleri.Kemer takmayı seven hanımların çok hoşuna gidecek bunlar.

Sayfayı Paylaş