gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kendimden kaçtım.

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kendimden kaçtım. Seni bulmak için, sana varmak için, yüreğine bir kez olsun dokunabilmek, gözlerinden bir kez geçebilmek için kaçtım. Bir kez olsun dokunabilseydim yüreğine, bir kez olsun gözlerinde kendimi görebilseydim, bir kez olsun ismimi senin sesinle duyabilseydim, ölmeyecektim.

Bu bir büyüydü benim için, sonsuza kadar ve mutlu yaşamamı sağlayacak o üç elmanın düşmesiydi. Yaşamımın bir masala dönüşmesiydi. Sense bunların benim için ne anlama geldiğini hiç bilmedin.

Sıradan biri, hayatından öylesine gelip geçmiş biri, sana bir kez bakmış sonra unutmuş herhangi biri olmamı istedin.

Bense sana bir kez baktım, ve hiç gitmedi yüzün gözlerimin önünden…

Ben durup durup seni özlerken, senin hiç haberin olmadı. Sana yazarken, parmak uçlarım kağıda değil tenine dokundu, hissetmedin, anlamadın. Nefesini kıskandım, sana nefes kadar yakın olmak için tanrıya yalvardım. Sen saçlarına dokunurken ben dokunuşunu hissettim saçlarımda, sen bana bakarken, ben eridiğimi hissettim. Senin hiç haberin olmadı.

Tüm dileklerimi senin için diledim. Tüm isteklerimi sana göre belirledim. Sen olursan olsun istedim, tüm istediklerim. Anlamı olmayacaktı. Sensiz gerçekleşecek hiçbir dileğin, bende bir anlamı olmayacaktı.

Sonra kaçtım kendimden. Sana varmak için tüm yolları denedim. Seninle konuşmayı denedim, sana bakmayı denedim, sana dokunmayı denedim. Denedikçe yanıldım, yanıldıkça yandım. Yandıkça parçalandım. Sana varamadan, savruldu parçalarım. “Gözlerin gözlerime değdikçe, felaketim oldu, ağladım”*

Yüreğimdeki varlığını bilmenden çok, yüreğinde var olmak istedim. Hayatımdaki anlamını bilmenden çok, hayatında bir anlamım olsun istedim. Bana bakarken beni gör istedim. Beni bil istedim. Belki bir hayaldi ama, beni sev istedim. Ben savaş verirken kendimle, en çok da seninle, senin bunlardan hiç haberin olmadı.

Kim bilir, belki de olsaydı umurunda olmazdı.

.....ALINTI.....

Kendimden kaçtım. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kendini kendinle topla

Kendini kendinle topla

Kendini kendinle topla Herkes biliyor ki: Herkes için her şey olamazsın Her şeyi bir anda yapamazsın. Her şeyi mükemmel yapamazsın. Her şeyi herkesten iyi yapamazsın. Sen de herkes gibi bir insansın. Öyleyse: En azından, birisi için önemli bir şey ol. Bir anda sadece bir şey yap. Bir şeyleri hep eksik bırakacağını hatırla. Bir şeyi herkesten iyi yapmaya bak. Böylece hiç kimsenin...
  2. Kendini tanımak, kendini tanıtmak

Kendini tanımak, kendini tanıtmak

kendini tanıtan nickler kendini tanıtma sözleri tanıtan sözler yazılar insan nasıl tanıtır Eleman seçme ve işe alma görüşmeleri yapan insan kaynakları yöneticilerinin çok yaygın karşılaştıkları bir durum var. Adaya "kendinizden bahseder misiniz?.. Siz nasıl bir insansınız?.." tarzında bir soru sorduklarında genellikle aldıkları cevap, "vallahi ne desem bilmem ki..., yani nasıl...
  3. masal bitti kaç kurtar kendini

masal bitti kaç kurtar kendini

Gece başlamışsa ve uyumak için acele etmiyorsa yüreğin; hala düşünecek hala yapılacak bir sürü işin ve bir sürü planın olduğunu söylüyorsa beynin; buna karşılık günün bütün yorgunluğunu belki de hiçbir şey yapmamana rağmen sana hissettiriyorsa bedenin... Üşüyorsan ama soğuktan değil. Susuyorsan ama korkundan değil. Gidiyorsan ama istediğin için değil ve arıyorsan ama bulmak için değil. Her...
  4. Doğuş - Kendini Kendinde Bul

Doğuş - Kendini Kendinde Bul

Sensizim yalnızım Çaresizlik ruhumu Bedenimi sarmış Ağlıyor gözlerim Bir su serp yüreğime Aksın bütün hüzûnlerim Kendini kendinde bul Ona buna şuna buna sorma Birisi gelir birisi gider Hikayesi yapma Oynama aşklarla Yanarsın çarpılırsın Bulursun belanı Alırsın cezanı
  5. Masal bitti… Kaç… Kurtar kendini…

Masal bitti… Kaç… Kurtar kendini…

masal bitti kaç kurtar kendini masal bitti Gece başlamışsa ve uyumak için acele etmiyorsa yüreğin; hala düşünecek hala yapılacak bir sürü işin ve bir sürü planın olduğunu söylüyorsa beynin; buna karşılık günün bütün yorgunluğunu belki de hiçbir şey yapmamana rağmen sana hissettiriyorsa bedenin; konuşmak istiyorsa bir şeylere ulaşmak istiyorsa kalbin ama sadece yalnızlığın o ağır o derin...

Sayfayı Paylaş