gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

KeNDiNi BiLMeK..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

"Kalbiniz gecelerin ve gündüzlerin sırrını sessizce bilir. Ancak kulaklarınız, kalbinizin bilgisini işitmek için deli olur.
    Düşüncelerinizde daima bildiğinizi, kelimelerde de bileceksiniz.
    Rüyalarınızın çıplak bedenine parmaklarınızla dokunabileceksiniz.

Ve böyle de olması gerekir.

Ruhunuzun saklı kaynağı yükselmeli ve çağıldayarak denize doğru koşmalı;
    Ve o zaman, sonsuz derinliğinizin hazineleri gözlerinizin önüne serilecektir.

Ancak bilinmeyen hazinenizi tartmak için tartı aramayın;
    Ve bilginizin derinliğini değnekle veya iskandil ipiyle ölçmeye kalkmayın.

Çünkü kişi, ölçüsüz ve sınırsız bir deniz gibidir.
    'Tek doğruyu buldum' değil, 'Bir doğruyu buldum' deyin.

'Ruha giden yolu buldum' değil,
    'Kendi yolumda yürürken ruhu buldum' deyin.

Çünkü ruh, her yolda yürür.
    Ruh ne bir çizgi üzerinde yürür;
    ne de bir kamış gibi dümdüz büyür.
    Ruh, sayısız taç yaprakları ola
    n
    bir lotus çiçeği gibi açılır."

KeNDiNi BiLMeK.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilim kendin bilmektir!

ilim kendin bilmektir!

İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir Sen kendini bilmezsen ya nice okumaktır Okumaktan maksat ne, kişi Hakk'ı bilmektir Okuyup da bilmezsen sanki kuru emektir Okudum bildim deme, çok taat kıldım deme Eri Hak bilmez isen, abes yere yelmektir Dört kitabın manası tamamdır bir elifte Sen elif dersin hoca manası ne demektir Miskin Yunus der hoca, ister git bin kez hacca Hepisinden iyice...
  2. Sonsuz Aşki Bilmek Gerek!!!

Sonsuz Aşki Bilmek Gerek!!!

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600.
  3. Biliyorum, kendimi kandırıyorum zamana karşı…Ve bilmek bahane değil ‘bana’…

Biliyorum, kendimi kandırıyorum zamana karşı…Ve bilmek bahane değil ‘bana’…

Yoksun, varlığımın sınırlarında… Anladım ki sen kolaylaştırdıkça anlamını, ben zorlaştırıyorum seni… Oysa basit bir oyunsun, beynimin içinde karmaşaya sebep olan. Ve karmaşık olan sen değil, sensizliği anlamak… Hangi kelime, hangi cümle sensizliği anlatabilir ki ? Düşünüyorum da düşünecek bir şey yok özünde… Varlığının yerine yokluğunu kabullenmeyi öğrenmeli avaz avaz… Bir...
  4. değerini bilmek

değerini bilmek

Vaktiyle ergin bir şeyh, yıllarca yanında yetiştirdiği müridini imtihan etmek ister. Onun eline iri bir pırlanta verip: “Oğlum” der “Bunu al, önüne gelen esnafa göster, kaç para verdiklerini sor, en sonra da kuyumcuya göster. Hiç kimseye satmadan sadece fiyatlarını ve ne dediklerini öğren, gel bana bildir. ” Mürit elinde pırlanta bir bakkal dükkanına girer ve “Şunu alır mısınız?” diye sorar...
  5. Lamina hakkında bilmek istedikleriniz

Lamina hakkında bilmek istedikleriniz

Lamina Nedir? Lamina ya da laminate (İngilizce) kelimeleri ince tabaka anlamına gelmektedir. Dişhekimliğindeki kullanımı dişlerin sadece dış yüzeylerine uygulanan estetik kaplamaları ifade eder. Dişhekimliğinide genel olarak laminaların 2 tip kullanımı vardır: Kompozit Lamina ve Porselen Lamina. Lamina ne işe yarar? Lamina uygulamaları dişlerdeki şekil, renk ve dizilme ile ilgili...

Sayfayı Paylaş