gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Kimler Tüp Bebek Yaptırabilir?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

kimler tüp bebek yaptırabilir kimler tüp bebek yapabilir kimler tüp bebek yaptırmalı

Sevgili melekler, normal yollarla bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurdukları yollardan biri de tüp bebek yöntemidir. Normal hamilelikte yumurtalıklardan atılan yumurta tüplerde döllenir ve döllenmiş yumurta rahim içerisine yaklaşık 1 hafta içinde gelir. Bu döllenme devresi vucut dışında yapıldığı zaman buna (Invitro fertilizasyon - IVF) vucut dışı döllenme, basında sıkça geçtiği deyim ile TÜP BEBEK denir.. En önemli tüp bebek yaptırma nedenleri şunlardır...

•Tüplerin (fallopian tüpler) tıkanıklığı

•Erkek sperm sayısının azlığı veya kalitesinin kötü olması.Bu işlemde gereken sperm miktarı doğal yoldan gebe kalmaya yeten sperm miktarından çok daha azdır. Bu nedenle erkek tarafının sorunlu olduğu çiftlerde de denenebilir.

•Erkekte meni de hiç sperm olmadığı durumlar. Erkeğin testisinden (yumurtalık) alınan parçada bulunan spermin yumurta içine enjeksiyonu ile gebelik elde edilebilinir.

•Immunolojik sorunlar

•Direkt olarak tüp bebek tedavisi gerektirmese de uzun süreli diğer infertilite tedavilerinden (Suni dölleme, yumurtlama ilaçlar v.s.) sonuç alınmamış ise

2. nevagül

nevagül Forum Okuru

vajinismus sorunum var....
    mrb kızlar 1,5 yıllık evliyim vajinismus problemim var lütfen yardım edin bana:((((

*LAVİNNYA* ve Asena_Sule bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    onaa biz nasıl bi yardım edebilirzki uzmandan yardım almalısın benim elimdede vardı 3 ay lık evliydi doktora gitti tedaviyle kurtuldu

4. *LAVİNNYA*

*LAVİNNYA* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    557
    Ödül Puanları:
    93
    cnm 1 buçuk yıl geçmiş bence biran önce bir uzmana gitmen şart..kulaktan dolma tavsiyelere inanma:)

Kimler Tüp Bebek Yaptırabilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimlere Tüp Bebek Tedavisi Yapılır?

Kimlere Tüp Bebek Tedavisi Yapılır?

Kadının fallop tüplerinin tıkalı, ciddi derecede hasar görmüş ya da cerrahi olarak alınmış olması durumunda. Erkekteki sperm sayısı, sperm hareketi ve sperm şeklinde bozukluk ve yetersizlik olması ve erkekte sperm tahlilinde hiç sperm hücresi bulunmaması durumunda. Doğal yoldan çocuk sahibi olmak için girişimde bulunmuş, muayene ve incelemelerinde herhangi bir sorun saptanamamış çiftlerin,...
  2. Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmalı?

Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmalı?

Uzmanlar, tüp bebek tedavisinin bazı hastalar için başvurulması gereken tek yöntem olduğunu vurguladı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tıraş, tüp bebek yönteminin, kadının tüplerinin kapalı olması, yumurtlama bozuklukları, endometriyozis gibi durumlarda, rahim içi aşılama ile sonuç alınamayan hastalarda, azo spermi...
  3. Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

Lazer Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

lazer epilasyon, lazer epilasyon kimler yapabilir, lazer epilasyon hakkında Sevgili melekler, lazer epilasyon, vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesindeki yöntemlerden biri. Hemen hemen her cilt tipine ve her yaşa göre uygulanabilen lazer epilasyon seans aralıkları ve süresi, uygulandığı bölgeye ve cilt tipine göre değişiklik gösteriyor. Dr. Kadriye Çimen...
  4. Kimler Kalıcı Makyaj Yaptırabilir?

Kimler Kalıcı Makyaj Yaptırabilir?

kalıcı makyaj, kalıcı makyajı kimler yapabilir, kalıcı makyaj yapımı Sevgili melekler, her sabah makyaj yapmak derdinden sıkıldıysanız, uyandığınıza aynada bakımlı bir yüz görmek istiyorsanız size kalıcı makyajı tavsiye edebiliriz. Kalıcı makyaj ile ufak tefek kusurları kapatabileceğiniz gibi şekil bozukluklarını da giderebilirsiniz. İşte kalıcı makyajla ilgili bilmeniz gerekenler......
  5. Kimler tüp bebek yaptıramaz?

Kimler tüp bebek yaptıramaz?

Ovarian Hiperstimülasyon Sendromu: Tüp bebek uygulamaları sırasında yumurtalıkların uyarılması için verilen ilaçlar bazen yumurtalıkların çok aşırı uyarılmasına ve sonuç olarak hiperstimülasyon adı verilen tabloya neden olabilir. Genel olarak tüp bebek uygulaması sırasında hastaların % 0.1-0.2’sinde bu tablo görülebilmektedir. Özellikle polikistik over sendromu olan, zayıf ve genç hastalarda...

Sayfayı Paylaş