gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kiraz Neye İyi Gelir ?

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kirazın Sağlığa Faydaları Kirazın Faydası Kiraz Neye İyi Gelir

Yazın doya doya yediğimiz ve hemen herkesin sevdiği kirazın alternatif tıp tedavilerinde de kullanıldığını duymuşsunuzdur melekler :) Bu yazımızda kirazın faydalarından bahsedeceğiz sizlere :)

Kiraz Gülgiller familyasından; anayurdu Asya olan, düz kabuklu bir çeşit ağaç veya ağaçcıktır. Genellikle yapraklanmadan önce çiçek açar. Meyvesi, etli ve tek çekirdeklidir. Ev ilaçlarında sapları, meyvesi, kabuğu ve çiçekleri kullanılır.

Kirazın Faydaları Nelerdir?

Kiraz İdrar söktürür. Böbreklerde biriken zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur. Kabızlığı giderir. Kanın temizlenmesine yardım eder. Nikris, romatizma, damar sertliği ve mafsal kireçlenmesinde faydalıdır. Karaciğer şişliğine iyi gelir. Safra akışını normale döndürür. Sivilceleri önler. Susuzluğu giderir. Kabukları ishali keser. Ateşi düşürür. Çiçekleri göğsü yumuşatır ve öksürüğü giderir.

Kiraz Neye İyi Gelir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fesleğen Neye İyi Gelir ?

Fesleğen Neye İyi Gelir ?

Fesleğen Faydası Fesleğenin Faydaları Fesleğen neye iyi gelir Mis gibi kokusuyla restaurantların masalarını da süsleyen fesleğen bitkisi , yemeklerde olduğu kadar alternatif tıp tedavilerinde de kullanılıyor melekler :) İşte fesleğenin faydaları ..:tik: Sakinleştirici özelliğiyle vücudu rahatlatır. Enerji verir. İştah açıcıdır. Hazımsızlığı giderir. Öksürüğü ve baş dönmesini keser. Ağız...
  2. Arpa Neye İyi Gelir ?

Arpa Neye İyi Gelir ?

Arpanın Yararları Arpanın Yararları nelerdir Arpa Neye İyi gelir Doğada ki şifalı bitkilerden biri de arpa melekler :) Bakın arpa ne gibi rahatsızlıklara iyi geliyormuş :tik: Arpa ekmeği yemek veya arpa çorbası içmek; şeker hastalığını iyi eder, kemikleri güçlendirir, kemik zafiyetini, kansızlığı ve halsizliği giderir. Kalbi kuvvetlendirir, düşük tansiyonu yükseltir, mide ve barsak...
  3. Kiraz Sapı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

Kiraz Sapı Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

kiraz sapı kiraz sapının yararları kiraz sapının faydaları Sevgili melekler, idrar söktürücü özelliği sebebiyle böbrek taşı ve kumu dökenlerin özellikle içmeleri tavsiye edilen kiraz sapının daha pek çok faydası bulunuyor sağlığımıza. Aşağıdaki yazıyı okuduğunuzda eminiz siz de kiraza ve sapına daha çok kıymet vereceksiniz.. Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan kiraz ve...
  4. UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

UNUTKANLIĞA NE İYİ GELİR?

unutkanlık nedenleri,unutkanlık sebepleri,unutkanlık nedn olur,unutkanlığa ne iyi gelir,unutkanlığın tedavisi varmı,unutkanlığa iyi gelen besinler,unutkanlık hakkında bilgiler Çağımızda büyük küçük demeden çoğu kimsenin serzenişidir unutkanlık. Bir çok kişi “Telefonumu nereye koymuştum? Arabanın kapısını kilitledim mi? Ocağın altını kapattım mı? Ben buraya neden gelmiştim? Pardon!...
  5. Kiraz ve sapının şaşırtan faydaları

Kiraz ve sapının şaşırtan faydaları

Kiraz en çok sevilen meyveler arasında.Bir çok faydası bulunan kirazın meyvesi kadar sapıda bir çok derde deva.Romatizmadan gut hastalıklarına,kireçlenmeden damar sertliğine kadar bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan kiraz sapı ayrıca bronşitede iyi geliyor.Yazımızın devamın da kirazın ve kiraz sapının hangi hastalıklara iyi geldiğini görebilirsiniz.Öncesi ; Kiraz Sapı Özellikleri ve...

Sayfayı Paylaş