gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kivi Tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

kivi tatlısı kivi tatlisi tatlısı tarifi Her mevsim yenilebilecek bir tatlı tarifi kivi tatlısı :)melişlerim deneyin:)

Malzemeler

6 adet kivi
    2 yemek kaşığı nişasta
    1 su bardağı toz şeker

Hazırlanışı

Kivilerin kabuklarını soyup blendırdan geçirin .Derin bir tencereye alıp üzerine şekeri ve nişastayı katın.Yoğunlaşıncaya kadar sürekli karıştırarak pişirin.Kaselere pay edip üzerlerini dilediğiniz gibi süsleyin.Soğuk servis yapın

2. damla19

damla19 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saol cnm kiviyi de cok severim

3. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok pratik ve sunumu şık olacak bir tatlı deneyeceğim

4. ayseler

ayseler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    denemeliyim kiviyi de çok severim

5. beyzanin_gulleri

beyzanin_gulleri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
  6. zayde

zayde Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok beğendim ellerin sağlık...:first::cheer2:

7. Krizantem

Krizantem Forum Okuru

çok kolya ve güzeldir eminim

8. Misafir Melek:yeliszz

Misafir Melek:yeliszz Forum Okuru

güzeL

ben denedim arkadaşlar gayet güzel oldu ve pratik fazla zamanımı almadı bir tek
    kıvamını zor tutturdum çok hoş denemenizi gerektiren bir tarif...

9. gamselim

gamselim Mekanın en şık Meleği Üye

Beğenilen Mesajlar:
    185
    Ödül Puanları:
    63
    hımm cok basit bişeymiş ya kivi de cok severim yapmam lazım en kısa zamnda paylaşım için de tşklerr canım....ellerine saglık....:ehi:

Kivi Tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kivi Tatlisi

Kivi Tatlisi

hamilelikte kivi yemek kivi tatlısı kiwi tatlisi Malzemeler 6 adet kivi 3 su bardağı su 1,5 su bardağı tozşeker 3 yemek kaşığı nişasta 4-5 Adet karanfil 1 Adet muz 5-10 adet çilek 1 fiske yeşil şeker boyası Yapilis Tarifi Kivileri soyun. Küp şeklinde doğrayıp, kuplara paylaştırın. Tozşeker, şeker boyası ve nişastayı bir tencerede karıştırıp, karanfilleri ekleyin. Ateşe koyup, suyu ilave edip,...
  2. Kİvİ YetİŞtİrİcİlİĞİ

Kİvİ YetİŞtİrİcİlİĞİ

Anavatanı Çin olan kivi, ticari olarak 1940’lı yıllarda ilk kez Yeni Zelanda’da üretilmiştir. 1970’li yıllardan sonra diğer ülkelerde de yetiştirilmeye başlanmış ve hızla yayılmıştır. Bugün dünyada kivinin en çok üretildiği ülke Yeni Zelanda’dır. İtalya ise dünyada kivi üretiminde 2. sıradadır. Fransa, Güney Afrika, İspanya, Japonya ve Yunanistan gibi ülkelerde de kivi üretimi...
  3. Kivinin faydaları

Kivinin faydaları

Kivinin faydaları nelerdir kivinin yararları.Meleklerim sağlığımıza sayamayacağımız kadar çok kivinin faydaları vardır Ancak kivi ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan anavatını çin olan A ve c vitaminleri yönünden çok zengin olan bir bitki ayrıca kalsiyum demir ve magnezyum açısındanda çok zengindir bir tanesi bile günlük A ve c Vitamini ihtiyacını karşılayabilmektedir bende bu kadar...
  4. Rüyada kivi kiwi görmek

Rüyada kivi kiwi görmek

Kızlar iki gündür rüyamda kiwi görüyorum bu kivi görmenin anlamı nedir ki bilen yada bu aralar gören varmı ? Pazardan aldım yedimde neye işaret ki alla allaaa :)
  5. Cildinizi kivi ile yenileyin

Cildinizi kivi ile yenileyin

Bakterileri öldürüyor, ölü deri tabakasını temizliyor, cildi canlandırıyor… Bunun adı mucize! Kış aylarının ekşi meyvesi kivi cilt bakımında oldukça etkili. Kivi içinde bulunana vitaminler sayesinde cilt üzerindeki ölü deriyi temizliyor,cildi canlandırıyor. Vitaminler besler C vitamini bakımından en zengin meyvelerden biri kividir. C...

Sayfayı Paylaş