kızımın günlüğü ..

FLZ *

Yeni Üye
Üye
kızımın günlüğü ..
kızımın günlüğü kızımın erkek arkadaşı var erkek arkadaşı
selamlar arkadaşlar sizin fikrinizi almakta fayda bulduğum için size danışmayı düşündüm ..

aslında,bunu anlatabileceğim kimsem de yok,eşime anlatsam hemen telaşa kapılacaktır ..

Lütfen bana ortak olursanız çok sevinirim :

arkadaşlar benim 14 yaşında bir kızım var. oks'ye giricek bu yıl. geçen gün test çözüyorduk beraber,sonra bıraktık. ben bulaşıkları yıkıyordum. o sırada o da günlüğünü yazıyormuş. sonra etrafı toparlarken günlüğünü koltuğun üzerinde buldum.aramız gayet iyi fakat "acaba bana anlatmaktan çekindiği bir şeyler var mı?" diye okudum günlüğünü...neler öğrendim,bilemezsiniz..

kızımın bir sitede tanıştığı bir oğlan çocuğu varmış 15 yaşlarında.gayet güzel arkadaşlık kurmuşlar hatta "sanal aşk" gibi diyebilirim. çünkü oğlan,kızıma "canım,cicim" vs. sıfatlarla hitap ediyormuş. kızım da başta bir şey dememiş ama sonradan aşık olmuş. [olmadı tabi ki,bence basit bir hayranlıktan ibaret.] sonra muhabbetleri daha da koyulaşmaya başlamış.derken kızımın bir arkadaşı daha varmış o siteden,o da erkek,o da öbürüyLe aynı 15 yaşındaymış.onunla,öbürüsüyle olduğu gibi olmasa da güzel bir dostlukları varmış. sonra bu ilk tanıştığı oğlan kızımı üzmeye başlamış,sürekli kavga etmeye başlamışlar. bir gün kızım demiş ki 'Neden ikide bir tartışıyoruz,beni artık dostun olarak görmüyor musun?' demiş. o da 'bütün seninle kavgalarımızın sebebi öbür arkadaşın,onu kıskanıyorum' deyip,bir de üstüne üstlük kızıma 'Git şimdi onun yanına' diye üzmüş.Ah bulsam bir kaşık suda boğarım ikisini.Arkadaşlık kurmasına bir itirazım yok ama ya ona daha fazla zarar verselerdi? bu durumda ne yapmalıyım arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum ...

Cevap: kızımın günlüğü ..

Cok zor bir durum gercekten ama su internet dostumuz oldugu kadar düsmanimizda olabiliyor. Kizinla konusmaya calis tabiki günlügünü okudugunu söylemeden, gururu kirilabilir bide oks´den önce böyle birsey onun icin iyi olmaz, normal bi sekilde konus dertles bakalim bi ise yarayacak mi sana acilacak mi. Benden bu kadar basarilar dilerim

Bence o meselelere konuyu getir ve güzelce nasihat et. okuduğunu anlayacağı bişeyde yapma. defteri saklayacağı gibi seninlede paylaşma yolunu keser. Kolay gelsin şimdiden.

evet bencede iyikide günlüğüne yazıyor ya günlüğü olmasaydı günlüğünden bahsetmeden bu tip hakkında konu açıldığında onu güzelce uyar ve onun arkadaşı olduğunu ona hissettir bence ki sanada kolayca açılabilsin sakın zıtlaşma ama gözünde üzerinde olsun hissettirme...

canııım beniiim ilk kızına günlüğünü okuduğuu söyleme..zaten ergenlik döneminde okuduğunu duyarsa sana hiiiç güvenmezz..bana güvenmiyomusun die suçlar senii..ama kızını karşına al konuş hayatın gerçekleriini söyle anlat ona oda senniii anlayacaktııır..oks sınavından önce böyle bişey yapma ama..sınavını etkileyebiliir

bencede sakın okuduğunu söyleme ama onunla mutlaka konuş ve bence snala arkadaşlılar tehlikeli dkkatli ol allah yardımcı olsun

FLZ şunu sakın unutma .. öncelikle kızını pc başına yalnız odasındsa saatlerec vakiyt geçirmesin aizin verme yani bu senin kızın için deil tüm ortaokul çağındaki kişiler için geçerli.. inan çok çabuk kandırılırlar sonra çookkkkkkk üzülürsün..kızın henüz çok küçük, en ufak güzle söze kanabilecek yaşta . interneti mesela kızının odasındaysa oturma odana almayı dene bunu yap mutlaka benim tanıdığımın aynı sorunu vardı sonu8cunu burda sölemek bile istemiyorum şu an interneti evine aldığı için hep eşine kendine lanet okuyor sonucunu duysanız sizde aynısını yapardınız dikkatli ol ...

La Reina bence yasak getirmemeli dahada üstüne gidicek bunu iyi biliyorum:)
kızınla konuşmayı dene ama sakız üstüne gitme biliyosun hassas yaşlar bende geçtim o yoldan en ufak yanlış anlaşılma kzıını kötü etkiler anlayışlı olmaya çalış meeleğim

bol sansalar dilerim benim yasim daha 17 yani ne
soylesem bilmiyorum ki ama umarim hersey yoluna gider

Geri