Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

selam arkadaşlar.bende bu ay ilk defa klomen tedavisine başladım ama 11. gün yumutalarım 10mm,11mm falan olmuştu..

sizce çok mu küçük..??

birde sizden doktorunuz östrojen seviyesini istemişmiydi..??

benim oda çok düşük çıktı.83 çıktı..bugün doktor kontrolüm var galiba bizim bu ay tutmayacak yaa:((

Benim 9. Gunde 10-11 mm arasiydi, ama ben 27 gunde bir adet goruyorum, sen 30 gunde bir goruyosan mesela tam ortasinda 20mm ulasicak demek oluyor ( gunde 2 mm buyuyerek) ki bence normal

Benim 9. Gunde 10-11 mm arasiydi, ama ben 27 gunde bir adet goruyorum, sen 30 gunde bir goruyosan mesela tam ortasinda 20mm ulasicak demek oluyor ( gunde 2 mm buyuyerek) ki bence normal

teşekkür ederim cevabın için..

benim 13. gün östrojen seviyem çok düşük çıkmıştı.doktorum bu ay olmayacak herhalde gelecek ay dozu yükselticez dedi..

bakalım hayırlısı..hiç umutlu değilim ya:(

Canım doktorumun günü olmayınca başka doktora gitmiştim bir defasında takip için 10. günde 11 mm mi neydi bana da senin yumurtan gelişmemiş yok diye moralimi bozmuştu. Benimki 15-16 gibi tam olgunlaşıp çatlıyordu. Hiç endişe etme. Bu manyak doktorun moral bozduğu ay ben hamile kalmıştım düşün. Östrojen seviyeme falan da öyle durmadan bakılmadı. Adetin 3. günü bakılır tamam da bu kadar germe kendini. Olacak oldu mu olur. Duyuyoruz kimlere senin çocuğun kısa vadede olmayacak şöyle yapalım buna geçelim dedikleri ay hamile kalıveriyorlar. İnş senin de öyle olur. En önemli şey moral. Morali yüksek tuuuut. Başka türlü olmaaaz. Bir büyüğüm doktor(il sağlık md yrd) bu öğüdü verdi bana ki çok haklıymış diyorum şimdi. ;)

slm herkese, maalesef bklediğim gibi olmadı regl oldum,dr klomene devam dedi tekrar başladım,kısmet napalım Rabbim yardımcımız olsun.geçen ay deneyim kazandım en azından o yüzden yumurtanın çaylama gününü iyi takip ederim inşallah.seastarh sende durumlar nasıl?

canım yazamadım ne zamandır üzülme hAYIRLISI ÖYLEDİR. BEN 20SİNİ BEKLİYORUM DOKTORUM ÖYLE DEDİ AMA BEN YAPMAYABİLİRİM KAN TESTİ.BELKİ ÖNCE ERKEN GEBELİK TESTİ YAPTIRIRIM.hayırlısı artık.

merhaba kızlar, bende uzun bir aradan sonra yine buraya döndüm. belki hatırlayanlarınız vardır ağustos ve eylül ayında klomenle yumurta takibi yaptırmıştım, oluşan yumurtalar çatlamıştı ama hamile kalamadım malesef. ondan önce de geçen sene mart ayında klomenle hamile kalmıştım ama 2 aylıkken kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım. Yani 1 seneyi geçti bebek sahibi olmayı bekliyorum ama henüz kısmet olmadı.. bu ay adet söktürücü kullanarak adet oldum, çünkü yaklaşık 3 aydır adet olamıyordum. ve klomen vs kullanmadan yine doktoruma gittim addetimin 13. günü yumurtalar ne durumda bir baksın diye. Yine bir polikistik yapıyla karşılaştık birsürü yumurta vardı hepsi küçük, bir tanesi belki büyüyebilir dedi 13. günde 13 mm idi. Fakat dün 17. günde tekrar gittiğimde yandaki ufak yumurtalar bunuda baskılamış ve 11 mm ye gerilemiş. Bu aradda 4 tane başka yumurtalar 10 mm olarak 4 tane büyümüş. yani saçma sapan bir yumurta büyümesi/büyüyemesi PCOS sorunum var. Doktor adet olunca tekrar birkez daha klomen deneyelim olmazsa tüp bebek öneriyorum dedi. Tüp bebek duyunca kendimi çok kötü hissettim. Moralimi bozmamaya çalışıyorum ama daraldım. Ben daha önce bir kez hamile kaldım klomenle. ama 1 senedir de tekrar kalamıyorum. şimdi tüp bebek yaparım o da tutmazsa yada tutar da düşerse gibi tedirginliklerim var. Arkadaşlar yoruldum çok üzgünüm

merhaba kızlar, bende uzun bir aradan sonra yine buraya döndüm. belki hatırlayanlarınız vardır ağustos ve eylül ayında klomenle yumurta takibi yaptırmıştım, oluşan yumurtalar çatlamıştı ama hamile kalamadım malesef. ondan önce de geçen sene mart ayında klomenle hamile kalmıştım ama 2 aylıkken kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım. Yani 1 seneyi geçti bebek sahibi olmayı bekliyorum ama henüz kısmet olmadı.. bu ay adet söktürücü kullanarak adet oldum, çünkü yaklaşık 3 aydır adet olamıyordum. ve klomen vs kullanmadan yine doktoruma gittim addetimin 13. günü yumurtalar ne durumda bir baksın diye. Yine bir polikisti yapıyla karşılaştık birsürü yumurta vardı hepsi küçük, bir tanesi belki büyüyebilir dedi 13. günde 13 mm idi. Fakat dün 17. günde tekrar gittiğimde yandaki ufak yumurtalar bunuda baskılamış ve 11 mm ye gerilemiş. Bu aradda 4 tane başka yumurtalar 10 mm olarak 4 tane büyümüş. yani saçma sapan bir yumurta büyümesi/büyüyemesi PCOS sorunum var. Doktor adet olunca tekrar birkez daha klomen deneyelim olmazsa tüp bebek öneriyorum dedi. Tüp bebek duyunca kendimi çok kötü hissettim. Moralimi bozmamaya çalışıyorum ama daraldım. Ben daha önce bir kez hamile kaldım klomenle. ama 1 senedir de tekrar kalamıyorum. şimdi tüp bebek yaparım o da tutmazsa yada
tutar da düşerse gibi tedirginliklerim var. Arkadaşlar yoruldum çok üzgünüm

Cok iyi anliyorum seni, insan tup bebeki duyunca bi kotu oluyo nedense,oysaki tam tersi derdimize bi derman oldugu icin sevinmeliyiz, belki de kaderde o var, ikiz tup bebekler var mesela:) yasadigin deneyim seni biraz daha tedirgin hale getirmis, ama sanirim her anne adayinda (heleki hamilelik zor olmussa)bunlar oluyor, ben daha hamileligin yanina yaklasamamisken " ya dogumda soyle olursa" filan gibi kafamda bi suru seneryo yaziyorum,tup kismina odaklanma bence, onun yerine karnini kocaman olmus hayal et mesela:)

Cok iyi anliyorum seni, insan tup bebeki duyunca bi kotu oluyo nedense,oysaki tam tersi derdimize bi derman oldugu icin sevinmeliyiz, belki de kaderde o var, ikiz tup bebekler var mesela:) yasadigin deneyim seni biraz daha tedirgin hale getirmis, ama sanirim her anne adayinda (heleki hamilelik zor olmussa)bunlar oluyor, ben daha hamileligin yanina yaklasamamisken " ya dogumda soyle olursa" filan gibi kafamda bi suru seneryo yaziyorum,tup kismina odaklanma bence, onun yerine karnini kocaman olmus hayal et mesela:)

çok teşekkürler harman, moral verdiğin için. Dün sabah biraz ağlamaklıydım ama sonradan tüp bebek fikrine de alıştırdım kendimi. Dediğin gibi belki ikiz olur :) Bakalım şubat ayında adet olunca tekrar bir klomen denemesi yapıcam inş bu sefer kalırımda tüp bebek aşamasına gerek kalmaz. Bana doktor aşılama önermedi direk tüp bebek dedi. Eşimde sperm sorunu olmadığı için sorunumuz sadece yumurtayla spermin bi şekilde birleşememesi olarak gördüğü için tüp bebek daha garanti olur dedi. Ama başka doktorlara da bir sorayım diyorum. Senin durumun nasıl bu ay hamilelik bekliyormusun?

merhaba kızlar, bende uzun bir aradan sonra yine buraya döndüm. belki hatırlayanlarınız vardır ağustos ve eylül ayında klomenle yumurta takibi yaptırmıştım, oluşan yumurtalar çatlamıştı ama hamile kalamadım malesef. ondan önce de geçen sene mart ayında klomenle hamile kalmıştım ama 2 aylıkken kalbi durduğu için kürtaj olmak zorunda kalmıştım. Yani 1 seneyi geçti bebek sahibi olmayı bekliyorum ama henüz kısmet olmadı.. bu ay adet söktürücü kullanarak adet oldum, çünkü yaklaşık 3 aydır adet olamıyordum. ve klomen vs kullanmadan yine doktoruma gittim addetimin 13. günü yumurtalar ne durumda bir baksın diye. Yine bir polikistik yapıyla karşılaştık birsürü yumurta vardı hepsi küçük, bir tanesi belki büyüyebilir dedi 13. günde 13 mm idi. Fakat dün 17. günde tekrar gittiğimde yandaki ufak yumurtalar bunuda baskılamış ve 11 mm ye gerilemiş. Bu aradda 4 tane başka yumurtalar 10 mm olarak 4 tane büyümüş. yani saçma sapan bir yumurta büyümesi/büyüyemesi PCOS sorunum var. Doktor adet olunca tekrar birkez daha klomen deneyelim olmazsa tüp bebek öneriyorum dedi. Tüp bebek duyunca kendimi çok kötü hissettim. Moralimi bozmamaya çalışıyorum ama daraldım. Ben daha önce bir kez hamile kaldım klomenle. ama 1 senedir de tekrar kalamıyorum. şimdi tüp bebek yaparım o da tutmazsa yada tutar da düşerse gibi tedirginliklerim var. Arkadaşlar yoruldum çok üzgünüm

çok teşekkürler harman, moral verdiğin için. Dün sabah biraz ağlamaklıydım ama sonradan tüp bebek fikrine de alıştırdım kendimi. Dediğin gibi belki ikiz olur :) Bakalım şubat ayında adet olunca tekrar bir klomen denemesi yapıcam inş bu sefer kalırımda tüp bebek aşamasına gerek kalmaz. Bana doktor aşılama önermedi direk tüp bebek dedi. Eşimde sperm sorunu olmadığı için sorunumuz sadece yumurtayla spermin bi şekilde birleşememesi olarak gördüğü için tüp bebek daha garanti olur dedi. Ama başka doktorlara da bir sorayım diyorum. Senin durumun nasıl bu ay hamilelik bekliyormusun?

pkoslu bırı olarak senı okadar ıyı anlayorumkı öncelıkle sakın ol bıkere hamıle kalabıldıysen dahada kalabılırsın demek benım rahım ıcı yapısıklık kanal tıkanıklıgı falanda vardı laparoskopiden sonra kontrole gıttıgımde doktor dırek tüp bebege alcam senı dedı dunya basıma yıkıldı sankı.. bıraz sakınlestıkten sonra hemen baska bı doktora gıttım sonucları gosterdım dedı gerek yok tüp bebege bıkac ay bekleyın asılama önerebılırım dedi yetınmedım baska bı doktora daha gıttım aynı gun 3 doktor gezdım yanı:) oda gerek yok deyınce doktorumu degıstırdım ıkı asılama gecırdım ılkı tuttu maalesef kımyasalla sonuclandı ama hamıle kalabılıyomusum onu gorduk

moralını yuksek tut bide söyle bişey var bazı doktorlar asılamayı gereksız goruyo bosa zaman kaybı dıye düşünüyo senın doktorunda öyle dusunenlerden glaıba klomen asılama derkende bı tüp bebek parası harcanıyo direk yapaalım gecelım dıye dusunmus demekkı ben suan dıyorum keske yapılıverseydı tüp bebek diye ki
inş bu ay klomen tedavısnde oluverırde hıcccc tüpe falan gerek kalmaz

şimal çok tşkler seni de hatırladım, ağustos/eylül döneminde buraya yazıyordum sen de vardın o zamanlar.. demek sen de hala benim gibi uğraşıyorsun. Allah hayırlısını nasip etsin bir an önce hamile kalıp bebeklerimizi kucağımıza alalım sağlıkla inşallah hepimiz.. Benzer aşamalardan geçmişiz ve geçiyoruz.. senin hamilelik ne zaman bitti şu an ne durumdasın? Aşılamayla ilgili doktorumun düşüncesi bana mantıklı geldi aslında şöyleki; aşılama erkekte sperm sayısı az sa yada kaliteli sperm yoksa bu sebeple hamile kalamamışsan yapıyoruz dedi aşılama sayesinde spermlerin en hızlı ve kaliteli olanlarını sana enjekte ediyoruz yani normal ilişkiden bir farkı yok aslında dedi. Senin eşinde de sperrm sorunu yok diyor. 2 kere yumurta takibi ikisindede birden fazla yumurta olgunlaşıp çatladı sağlıklı yumurtlama da oldu. Ama bişekilde bu yumurta ve sperrm içerde birleşip döllenemediler. Yani kısacası, tüp bebek yöntemiyle bunu hallederiz ve vakit kaybetmezsin diyor.. Aşılama senin için normal ilişkiyle çok farkı olmayacak diyor.. Benimde kafama yattı bugün düşündükçe ama biraz araştırdım çokfazla ilaç veriyorlar ve tüb bebek pahalı bir uygulama. Bunları da göze almak gerekiyor. Bir de benim aklıma bişey takıldı. Sende rahim içi yapışıklık demişsin. Ben ilk klomen kullanmam da hamile kaldım. Sonra kalbi durunca kürtaj oldum. kürtajdan sonra da nisanda 1 sene olacka kürtaj, hamile kalamadım. Acaba bende de tıkanıklık yapışıklık mı oluştu o yüzden mi kalamıyorum, bi de bunlar geliyor aklıma. Yani bir denizin ortasındayız galiba, yüzüyormuşuz gibi geliyor ama çırpınışlarımız galiba sadece suyun üzerinde durmamızı mı sağlıyor bilemedim :) Allah hepimize sabır versin

Valla her ay olduğu gibi bu ay da bekliyorum ama hiç belirti yok:( Salı ya da Çarşamba belli olur. Bu arada yengem kadın doğumcu, onla konuştum geçen, "doktorunun ikinci ay çatlatma iğnesi yapması lazımdı" dedi (bu ay kolmenle ikinci ayım) Tabi baya kafam karıştı, neyse bakalım son defasında doktor "önümüzdeki ay başka bişey deniycez" dedi, belki çatlatma iğnesini kastetti. Bi de yengem stres ve yorgunluk da çok engeller, o yüzden çinko ve e vitamini hapı kullanın ikiniz de dedi, onu deniycem bi de bakalım, gördüğün gibi bende de durumlar karışık:)

Geri