gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kolay Tuzlu Kurabiye Tarifleri arıyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kolay Tuzlu Kurabiye Tarifleri arıyorum ben eşim şekerli kurabiyeleri sevmiyor bende pek usta değilim mutfakta o yüzden kolay ve tuzlu kurabiye tarifi varsa bildiğiniz bana da yazın kızlar:)

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Susamlı tuzlu kurabiye
    1 paket margarin(margarin hamurun içinde eritilecek]
    1 yumurta(sarısı içine, akını üstüne sür]
    1çay bardağı sıvı yağ
    1 çay bardağı su
    1 çay bardağı sirke
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 paket kabartma tozu
    1 çay kaşığı mahlep
    Alabildiği kadar un(kulak memesi kıvamında]
    2 paket susam(yumurtanın akıyla beraber üstünü sür]

Kolay Tuzlu Kurabiye Tarifleri arıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tuzlu Kurabiye

Tuzlu Kurabiye

Malzemeler 9 Su Bardağı Un 10 gr.Maya 3 Yumurta 100 gr. Krema 6 Kahve Fincanı Margarin 6 Kahve Fincanı Tereyağı 1 Çorba Kaşığı Tuz(tepeleme) Yemeğin Tarifi Geniş bir kapta unu eleyip,havuz şeklinde açın.Unun içersine diğer malzemeleri ilave ederek yoğurun.Hamurunuzu 1 saat dinlenmeye bırakın. Dinlenen hamuru merdane yardımıyla açarak küçük parçalar halinde kesip,dilediğiniz gibi...
  2. çörek otlu tuzlu kurabiye

çörek otlu tuzlu kurabiye

çörekotlu tuzlu kurabiye çörekotlu kurabiye çörek otlu çörek otu otlu tuzlu MALZEMELER: * 250 gr tereyağı * 5 su bardağı un * 1 çay bardağı çörekotu * 1 çay bardağı toz şeker * 1 çay bardağı zeytinyağı * 1 yemek kaşığı sirke * 1 çay kaşığı tuz * 1 pkt kabartma tozu * 1 yumurta (akı içine sarısı dışına) YAPILIŞI: 1. Unu ve tereyağını iyice yoğurun. 2. Ortasını havuz gibi açarak diğer...
  3. Pratik Tuzlu Kurabiye (resimli)

Pratik Tuzlu Kurabiye (resimli)

pratik tuzlu kurabiye tarifi yapılışı malzemeleri reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Tuzlu kurabiyeler çayın yanında çok tercih edilir melekler :) Tabi çay da geleneksel siyah çayımız olacak.Bitki çayı değil :) Bir ıhlamur çayının ya da ada çayının faydaları saymakla bitmez elbette ama yurdum insanı da siyah çaydan vazgeçmez. Öyleyse biz de verelim bir tuzlu kurabiye...
  4. kolay tatlı tarifleri arıyorum

kolay tatlı tarifleri arıyorum

Merhaba, ben kolay tatlı tarifleri eklemenizi rica ediyorum. Şöyle yapması kolay, lezzeti tam, yardım eder misiniz ?
  5. Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri arıyorum

Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri arıyorum

Herkese keyifli bir pazar günü diliyor ve aranızda bilen varsa bana Kolay Zeytinli Poğaça tarifleri yazmasını rica ediyorum şimdiden çok tşk ediyorum tarifler için.

Sayfayı Paylaş