kurtuluş savaşından sonra yapılan anlaşmalar

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kurtuluş savaşından sonra yapılan anlaşmalar hangileridir açıklayınız

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

kurtuluş savaşından sonra yapılan anlaşmalar konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İstİklal SavaŞindan

istiklal savaşindan istiklal savaşından savaşından şiiri İSTİKLAL SAVAŞINDAN Ağlamakla gözlerin kızarmıştı akların, Büyük yas karartmıştı kırmızı bayrakları. Boyunlar bükülmüştü, başlar durmuyordu dik, Kendi vatanımızda vatansızlar gibiydik. Anayurda dört yandan saldırmıştı düşmanlar, Türk' ün büyük derdini Türk olmayan ne anlar? Halife olanlarla bir, Sultan olanlarla birlik; Prensleri...
  2. çanakkale savaşından göz yaşartan bir mektup

Üsteğmen Faruk, cepheye yeni gelen askerleri denetlerken, bir yandan da onlarla Sohbet ediyor, ' Nerelisin?' gibi sorular soruyordu. Gözleri bir ara, saçının ortası sararmış bir delikanlıya takıldı Yanına çağırdı ve merakla sordu: " Adın ne senin evladım?" dedi. " Ali, komutanım" dedi. " Nerelisin?" " Tokatlıyım, komutanım, Tokat'ın Zile kazasındanım..."...
  3. önceden Yapilan Anlaşmalar:

Madde 83/a - (Ek madde: 18/02/1965 - 538/47 md.) 82 ve 83 üncü maddelerde yazılı mal ve hakların haczolunabileceğine dair önceden yapılan anlaşmalar muteber değildir.
  4. İsviçre’de bizi ilgilendiren anlaşmalar:

İsviçre’de bizi ilgilendiren anlaşmalar: Sevr Anlaşması (Fransa’da): 10 Ağustos 1920’de Paris’e yakın bir kasaba olan Sevres’de, Osmanlı delegesi ve 1. dünya savaşının galip devletleri arasında imzalanmıştır; şartları bizim için çok ağırdır ve hiçbir zaman uygulanmayan bir proje olarak kalmıştır Birinci Dünya Savaşı sırasında Doğu sorununun (Osmanlı devletinin nasıl paylaşılacağı...
  5. Çanakkale Savaşından Savaş Hileleri

şehirler savaşı hileleri sehirlersavasi hileleri şehirler savaşı hilesi okul savaşları hilesi DÜNYA SAVAŞ LİTERATÜRÜNE ''ÇANAKKALE GEÇİLMEZ'' DİYE KAZINAN ÇANAKKALE SAVAŞLARI'NDA, ÜUTTEFIK GÜÇLERİN BAŞVURDUĞU SAVAŞ HİLELERİ ÇOK CAN YAKTI. ÇEKİLMENİN BAŞARILI SONUÇLANMASI İÇIN GERİDE TAKİP EİILMELERİNE KARŞI KONSERVE KUTULARINDAN OLUŞTURDUKLARI MAYINLAR BIRAKILDI. DENiZDE VE KARADA...
  6. Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...

sonra duruyorum sonra susuyorum Söylenmeyen sözlerin ağırlığı, demir balyalar gibi çöktü yüreğime...Bir yanardağ misali gönül dağım!Hani bazen diyorum ki patlasa bu yanardağ!...Dökse içindeki her şeyi dışarı!...Boşalsa!...Rahatlasa artık!... Sonra duruyorum...Sonra susuyorum...İçimden çıkan lavların etrafı yangın yerine çevireceğini düşününce kilit vuruyorum dilime...."Yan!" diyorum...
  7. Kurtuluş savaşında yapılan kongreler anlaşmalar ve cephaneler

kurtuluş savaşında yapılan anlaşmalar kurtuluş savaşında yapılan kongreler kurtuluş savaşında yapılan savaşlar kurtuluş savaşında cephaneler kurtuluş savaşında yapılan fekarlıklar hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Az önce bir misafirimizin sorusu üzerine biz de merak ettik ve misafirimize faydalı bilgiler sunmak istedik ve sizlere kurtuluş savaşında yapılan anlaşmalar ve kurtuluş savaşında...
  8. Ramazanda Yapılan Tatlılar neler ve Ramazanda Yapılan Tatlı tarifleri burada

Ramazanda Yapılan Hafif Tatlılar Ramazan Ayında Yapılan Tatlılar Daha önce sizlere Ramazan Ayında yapılan dualar ibadetler hakkında bilgiler sunmuştuk. Bu yazımızda da ramazanda hangi tatlılar yapılır diyen tüm arkadaşlarımız için, ramazan tatlıları isimleri ve ayrıca bu tatlıların isimlerinin yanı sıra bir de ramazan tatlıları tarifleri de paylaşıyoruz Melek'ler:) Fırında Sütlaç...
  9. İlişkiden Sonra Yapılan Gebelik Testi Doğru Sonuç Verirmi?

ilişkiden sonra gebelik testi,gebelik testi ne zaman yapılır,ilişki sonrası yapılan test doğru sonuç verirmi,ilişkiden ne kadar sonra gebelik testi yapılır,gebelik testi hakkında bilgiler Testin doğru sonuç vermesi için çoğu zaman adet gecikmesi olması gereklidir. Yani hamilelik süphesi olan ilişkiden sonra yaklaşık 14 gün geçmesi gerekir. Hamile olduğundan şüphelenen ve adet gecikmesi...

Sayfayı Paylaş