gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Leonardo Da Vinci kısa hayatı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Leonardo Da Vinci nin en özet şeklinde hayatını yazarmısınız en kısa vurguluyorum tekrar. Bana Leorando Da Vinci'nin yaşamını kısa cümleler ve can alıcı bilgilerler ile sağlayıp verebilirseniz minnettar kalacağım. Teşekkürler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Kasım 2015
  2. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Leonardo Da Vinci'nin kısa bir şekilde hazırlanan biyografisini, soruna karşılık sunmak istiyorum. Umarım bu bilgiler işine yarar, işte o bilgiler;

Leonardo Da Vinci

Leonardo Da Vinci 15 Nisan 1452 tarihinde İtalya'da dünyaya geldi. Leonardo, genç bir noter olan Ser Piero da Vinci'nin ve muhtemelen bir çiftçi kızı olan Caterina'nın evlilik dışı çocuğu olarak Vinci kasabası yakınlarındaki Anchiano'da doğdu.

Leonardo Da Vinci Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmıştır. Rönesans dönemi İtalyan mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı ve ressamıdır. Mona Lisa (1503 - 1507) ve Son Yemek (1495 - 1497) en önemli yapıtlarıdır.Leonardo 2 Mayıs 1519’da Amboise’daki evinde 67 yaşında öldü. Kralın kollarında can verdiği rivayet edilir, ancak, 1 Mayıs günü kralın bir başka şehirde olduğu ve bir gün içinde oraya gelemeyeceği bilinmektedir. Vasiyetinde mirasının esas bölümünü Melzi’ye bıraktı. Amboise'daki Saint Florentin Kilisesi’nde toprağa verildi.

3. ılgım 14567

ılgım 14567 Forum Okuru

Leonardo Da Vinci kısa hayatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İçimizdeki Leonardo da Vinci

İçimizdeki Leonardo da Vinci

İÇİMİZDEKİ LEONARDO DA VİNCİ... Yazan: Dr. Yılmaz Argüden İstanbul’un fethinden bir sene önce doğan Leonardo sadece dünyada yapılmış en iyi resimler arasında sayılan “Mona Lisa” ve “The Last Supper” gibi eserleri meydana getiren bir ressam değil, aynı zamanda tanınmış bir mimar ve heykeltraş; uçan bir makine, bir helikopter, paraşüt, bugün itfaiyecilerin kullandığı uzayan merdiven,...
  2. Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci

leonardo da vinci eserleri vikipedi leonardo da vinci tabloları vikipedi Leonardo da Vinci, 15 Nisan 1452 - 2 Mayıs 1519 tarihleri arasında yaşamış bir İtalyan Rönesans mimarı, müzisyen, anatomist, mucit, mühendis, heykeltraş, geometrisyen ve ressamdır. En önemli yapıtları Mona Lisa (1503 - 1507) ve Son Yemek’tir (1495 - 1497). Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmış, yalnız sanat...
  3. Leonardo Da Vinci Resimleri

Leonardo Da Vinci Resimleri

Leonardo Da Vinci Resimleri istiyorum sizden şöyle en güzel Leonardo Da Vinci Resimlerini paylaşırsanız çok iyi olur :)
  4. Leonardo Da Vinci Doğum Tarihi

Leonardo Da Vinci Doğum Tarihi

Leonardo Da Vinci Doğum Tarihi kaç bilen varsa banada yazsın ki bende bilim :)
  5. Leonardo Da Vinci Kendi Portresi

Leonardo Da Vinci Kendi Portresi

Leonardo Da Vinci kendi portresini paylaşabilirsiniz

Sayfayı Paylaş