gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Leylanin Aşkı...

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

Leylanin Aşkı... Zamanin birinde alim zatlardan biri bir nehir kenarinda namaza durmus.. Mecnun tam o sirada sözde alim zatin önünden gecmis..
    Adam öfkeyle namazini bozarak :
    -'Bre melun görmez misin ki namaza duruyorum, ne diye önümden
    gecersin? ' der

Mecnun'un cevabiysa ilginctir :
    -'BEN LEYLANIN ASKIYLA SENiN NAMAZ KILDIGINI GORMEZKEN,

SEN MEVLANIN ASKIYLA BENi NASIL GORDUN...?'

Sahte dindarlara ve aski böyle yasayamayanlara ithaf edilir...

'söylesem, tesiri yok; sussam gönül razi degil.'
    alıntı

Leylanin Aşkı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rafet El Roman - Leyla

Rafet El Roman - Leyla

Yine mi bela yine mi bela Nedir çektiğimiz Bize bu ceza bize bu ceza Ağır ey Tanrım Bize de bir sanş bize de bir sanş Tanı ey kaderim Fazla yaşamam fazla yaşamam Ah şu gençliğim... Leyla... Leyla Uyusam dizlerinde dalsam rüyalara Sen gideli Leylam karardı dünyam Hiç yaşamadım bir şey anlamadım Sen gideli Leylam karardı dünyam Hiç yaşamadım bir şey anlamadım Leyla... Leyla Sarılsam sana canım...
  2. Cengiz İmren - Leyla

Cengiz İmren - Leyla

Gözümün içine bakma Yeter artık yalvartma Bırak artık inadı kalbimi kırma... Ellerin sözüne kanma Yalanlara inanma Gel Allah'ın seversen beni yalvartma... Ya mendilin salla Ya bir haber yolla Öyle bir yaktın ki olmuşum leyla Senin gibi zalim düşman başına Beni yalvartma... Ya elini salla Ya bir haber yolla Öyle bir baktın ki olmuşum leyla Senin gibi zalim düşman başına Beni...
  3. Leyla Ile Mecnun

Leyla Ile Mecnun

Leyla ile Mecnun'un aşkları bir Arap efsanesine dayanmaktadır . Bu efsanede Mecnun mahlasıyla şiirler söyleyen Kays ibni Mülevvah adlı bir Arap şairiyle Leyli ( Leyla ) adlı bir Arap kızın arasında geçen ve ayrılıkla sona eren bir aşk serüveni anlatılmaktadır . Söylentiye göre Kays ile Leyla kardeş çocuklarıdır .Küçük yaşta birbirlerini severler . Kays'ın Leyla için söylediği şiirler dillerde...
  4. Leyla Mecnun'un nesiydi...

Leyla Mecnun'un nesiydi...

leyla ile mecnunun o büyük aşki. Okulda tarih derslerinde önümüze gelen aşk hikayesi kimi zamanda büyüklerimizden dinlediğimiz bir hikayedir. İşte leyla ile mecnun aşkı Lise son sınıf öğrencileri edebiyat dersinde son bir haftadır meşhur "Leyla ile Mecnun" hikayesini işliyorlardı. En ince ayrıntılarına kadar konu ele alındı. Artık son dersin son dakikaları idi. Öğretmen sınıfa...
  5. Leyla Sayar kimdir

Leyla Sayar kimdir

leyla sayar kimdir leyla sayar kimdir, kısaca hayatı, hayatı, haberleri, hakkında bilgiler, biyografi, biyografisi, resimleri, filmleri, Usta bir tiyatro sanatçısı olmasının yanı sıra, yine usta bir sinema oyuncusudur Leyla Sayar. Bir çok filmde ve tiyatro oyununda başarıl ile rol amış, bu isim hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler! Doğumu: 1939, İstanbul Sinema ve Tiyatro...

Sayfayı Paylaş