gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Limonlu Buz Gibi Karpuz Suyu

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

limonlu karpuz suyu karpuzlu limonata karpuz suyu

Yazın şu sıcak günlerinde evde yapabileceğiniz harika bir içecek tarifi vereceğiz size melekler :) Limonlu karpuz suyu ya da karpuzlu limonata, hengisini derseniz deyin içince içiniz ferahlayacak, serinleyeceksiniz. Şimdi geçelim bu değişik limonata tarifi bilgilerine...

Gerekli Malzemeler:

Yarım su bardağı toz şeker
    4 su bardağı karpuz suyu
    3 buçuk bardak su
    Yarım su bardağı limon suyu

Yapılışı:

Üç buçuk bardak suyu ve toz şekeri bir tencereye ilave edip, ocağa koyun. Tencereye kaynayıp, şeker eriyince içine yarım su bardağı sıktığınız limon suyunu ilave edin ve karıştırıp ocaktan alın.Limon, şeker, su karışımı buzdolaba kaldırın ve soğumasını bekleyin.

Bu esnada karpuzları büyük büyük dilimleyin ve mutfak robotundan karpuz dilimlerini geçirerek, 4 su bardağı olana kadar karpuz suyu çıkarın.

Karpuz suyunun içine iri karpuz parçaları kalırsa, evinizdeki ince delikli süzgüden karpuz suyunu geçirin veya bir tencerenin ağzına temiz bir tülbent – bez bağlayıp karpuz suyunu üzerine dökerek süzün. Böylece tanesiz akışkan bir karpuz suyu elde edin. Daha koyu kıvamlı olmasını isterseniz, dilerseniz el blendırı ile karpuzları ezebilirsiniz. Tortu halinde limonlu suyun içinde kalacaktır bilginiz olsun.

Buzdolaptaki limon, su, şeker karışımı soğuduktan sonra içine hazırladığınız 4 su bardağı karpuz suyunu ilave edin ve karıştırın. Ardından tekrar buzdolabına koyarak, servis edeceğiniz zaman çıkarın. Afiyet olsun.

Limonlu Buz Gibi Karpuz Suyu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su Gibi....

Su Gibi....

SU GİBİ Şimdi sen su olduğunu düşün. Su kadar özel, su kadar faydalı ve su kadar çok... Tükenmez... İnanıyorum ki, gerçekten de öylesin. Ama ister çesmelerden dökül, ister göklerden yağ, ister nehirler dolusu ak, dibi olmayan bir kovayı dolduramazsın. Yani; seni dinlemeyenlere sesini duyuramazsın... Unutma! Daha çok bağırdığında daha çok dinlenmezsin... Gürültünün parçası olursun...
  2. karpuz gibi araba:)

karpuz gibi araba:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. yokluğun buz gibi

yokluğun buz gibi

Uzaklardan bir ses olmanı isterdim, bir selam, bir nefes... "Üşüme" diye seslenmeni isterdim... Bir el olmanı isterdim, bir kol... "Özledim" deyip sarılmanı... En karanlık yerinde düşlerimin çıkıp gelmeni isterdim. Kınalı bir bahar gibi, umut ışığı olmanı isterdim hayatıma... Gelseydin ve yaslasaydım başımı omuzuna, ağlasaydım doya doya ... Geçerdi üşümesi yüreğimin,...
  4. Limonlu Su Deyip Geçmeyin!

Limonlu Su Deyip Geçmeyin!

limonlu suyun faydaları, limonlu su neye iyi gelir, limonlu suyun yararları Narenciyegillerden olup C vitamini deposu olan limon, salatalardan çorbaya, yemeklerden içeceğine kadar faydalandığımız bir nevi mucizevi bir ürün... Limonun kendisi kadar suyunun da inanılmaz faydaları var. Limonlu su içmeniz için geçerli nedenleri sizler için sunuyoruz. Vücudu toksinlerden arındırır. Güne...

Sayfayı Paylaş