gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Lohusa şerbeti nasıl hazırlanır bilen yazar mı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşım doğum yapacak ve ona yardım etmek için lohusa şerbetini ben hazırlamak istiyorum.Nasil yapıldığını biliyorum ama yine de bir tarif verirseniz sevinirim :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Lohusa Şerbeti Malzemeleri
    - 5- 6 adet tane karabiber
    - 3 adet zencefil
    - 2 litre su
    - 3 adet çubuk tarçın
    - 1 adet muskat
    - 2 adet havlucan
    - 2- 3 adet yenibahar
    - 10 adet karanfil
    - İstenen ölçüde bal Arzuya göre toz şeker de ilave edilebilir.
    - Lohusa şekeri İsterseniz toz şeker de ilave edebilirsiniz.
    - Ceviz, badem, fındık İstenen ölçülerde dövülmüş olarak

Lohusa Şerbetinin Yapılışı

Lohusa şerbetini hazırlamak için ilk önce yapmanız gerekenler şöyle; Tarçın, muskat, havlucan, karanfil, karabiber, yenibahar, zencefili iyice yıkayıp tozunu arındırın.2 litre su ile yıkanan malzemeleri orta hararette ocağa koyun.20- 30 dakika kaynattıktan sonra 1 adet elmenın kabuklarını soyun ve doğrayın, ocaktaki karışıma koyun. Elmalar yumuşayıncaya kadar kaynatın.Ocaktan indirdikten sonra arzuya göre biraz bal ilave edin.Sıcak veya soğuk olarak servis edebilirsiniz.Servis esnasında üzerine dövülmüş ceviz, badem, fındık karışımını ilave edebilirsiniz.

Lohusa şerbeti nasıl hazırlanır bilen yazar mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lohusa şerbeti nasıl yapılır?

Lohusa şerbeti nasıl yapılır?

lohusa şerbeti lohusa şerbeti tarifi nasıl yapılır serbeti bebek Lohusa şerbetini içinizde daha önce içen yada bilen varmı arkadaşlar bilmiyorum ama ben küçükken :D bebek görmeye gittiğimizde bizlere bu şerbetten verilirdi sanırım gün geçtikçe unutulan bazı manevi değerler gibi lohusa şerbetide zamanla tarihe karışacak..Hala bazı doğum sonrası bu şerbeti yapanlar var eğer sizde nasıl...
  2. Lohusa Şerbet Takımları

Lohusa Şerbet Takımları

lohusa şerbeti lohusa şerbet takımı şerbet takımları şerbeti takımı takımları Ewet Lohusa hanımlar! Mavi adminim Lohusalığın hakkında zaten detaylı bilgiyi bizlere vermiş. Ben sadece lohusa döneminde verilen şerbet için sizlere şerbet takımı göstermek istiyorum :) çok tatlı ve güzel geldi gözüme.. Doğumdan sonra lohusa şerbeti kaynatılıyor melişler ve doğum oldugunu haber vermek amaçlı...
  3. Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır?

Lohusa Şerbeti Nasıl Yapılır?

şerbet yapımı lohusa şerbeti tarifi mevlüt şerbeti nasıl yapılır mevlüt lohusa şerbeti, nedir, nasıl yapılır, malzemeleri, yapılışı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, 9 ay 10 gün dolup o müthiş an yaşandıktan sonra evde bir hazırlıktır başlar.Bu hazırlıkların en gelenekseli ise lohusa şerbetidir. Lohusa şerbeti,tebriğe gelen akrabalara, yakınlara ve...
  4. Lohusa Şerbeti Tarifi Resimli

Lohusa Şerbeti Tarifi Resimli

ARkadaşlarım yeni doğum yaptım lohusa şerbetinin tarifi gerekli resimli yada resimsiz hiç farketmiyor. Bu şerbet nasıl yapılır hangi malzemeler lazım teşekkürler.
  5. Hangi Tatlıya Nasıl Şerbet Hazırlanır ? Tatlıya Göre Şerbet Hazırlama Rehberi !

Hangi Tatlıya Nasıl Şerbet Hazırlanır ? Tatlıya Göre Şerbet Hazırlama Rehberi !

şerbet nasıl hazırlanır şerbet nasıl yapılır Sevgili melekler, içinde bulunduğumuz Ramazan ayının da etkisiyle oruçlu olan midelerin canı şu sıcak günlerde sudan sonra en çok tatlı çeker iftarda :) Gün içinde orucun etkisi ve Ramazanın bereketi ve şevkiyle çeşitli yiyecekler hazırlanırken tatlı baş köşede ki yerini alır mutlaka. Osmanlı mutfağından da gelen bir gelenekle daha sağlıklı ve...

Sayfayı Paylaş