gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Lokasyon Nedir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

lokasyon nedir ne demektir anlamı açıklaması manası ile ilgili bilgiler burada melekler Lokasyon kelimesini teknolojinin internet vasıtasıyla iyice içimize işlemesiyle sık sık duyar olduk melekler :) Bu teknolojik sözcüğün kelime anlamıyla internet ortamında ki anlamı biraz değişiklik gösterir.

Lokasyon terim olarak bölge,yer ve coğrafya anlamında kullanılır.
    Web ortamında kullanıldığı anlamıylaysa sunucuların yerlerini belirtir.Örnek vermek gerekirse melekler,''Almanya Lokasyonlu '' diyerek,sunucuların Almanya'da olduğunu belirtmiş oluruz.

Lokasyon seçiminde öncelikle içeriğiniz önemlidir. Legal (yasal) içerikli bir site yapıyorsanız ya da yapacaksanız Türkiye Lokasyonlu hostingler kullanabilirsiniz. Veya İllegal (yasadışı ‘Warez, Adult, Mp3…’) özellikle adult siteler için Türkiye Lokasyonlar uygun değildir, bu tarz içerikler için size uygun Yurtdışı lokasyonlar olacaktır.

Tabii bir de en önemli fark para farkıdır. Yurdışı hosting şirketleri sizlere ucuza daha fazla trafik ve alan sağlarken, Türkiye’de iki katı fazla ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenlerle birlikte eğer trafik ihtiyacınız çok fazla olacaksa size uygun olan Yurtdışı lokasyonlardır. Kısacası yurtdışı lokasyon hostinglerle daha az paraya daha çok alan ve trafik sağlayabilirsiniz.

Ancak şu da bir gerçek ki Türkiye Lokasyonda yurtdışı lokasyona göre siteniz daha hızlı çalışır.:tik:

Lokasyon Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden?

Neden?

Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
  2. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  3. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  4. Neyse...

Neyse...

Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
  5. ne

ne

burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş