gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Mahsun Kırmızıgül - Nemrud'un Kızı

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

nemrudun kızı notası nemrudun kızı nota notaları kizi nota ocağım söndü notaları nemrudun kızı yandırdı bizi çarptı sillesini felek misali
    sil yazımızı kurtar bizi
    çarptı sillesini felek misali
    mevlam gör bizi

ocağım söndü nasıl belâdır
    bırakıp gitti bu ne devrandır
    dünya gözümde kerbelâdır
    allahtan bulasın

kararsın bahtın yıkılsın tahtın
    yalvardım yakardım yol bulamadım
    ah bulmasaydım kara yazım
    evirdim çevirdim yaranamadım
    ayandır halım

ocağım söndü nasıl belâdır
    bırakıp gitti bu ne devrandır
    dünya gözümde kerbelâdır
    allahtan bulasın

Mahsun Kırmızıgül - Nemrud'un Kızı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mahsun Kırmızıgül - Kızlar

Mahsun Kırmızıgül - Kızlar

Kızlar kızlar gelem mi Yanağızdan öpem mi Siz ananızın koynunda Ben sovuktan ölem mi Kızlar yüreğim sızlar Derdime derman kızlar Bir kereden ne çıkar Yandım yanaram kızlar Vay beni vaylar beni Öldürür nazlar beni Adamı bir hoş eder Kandırır kızlar beni __________________
  2. Mahsun Kırmızıgül - Göçmen Kızı

Mahsun Kırmızıgül - Göçmen Kızı

mahsun kırmızıgül göçmen kızı göçmen kızı akor mahsun kırmızıgül gurbet ben bir gördüm ben bir gördüm ben bir gocmen kizi gordum tuna boyunda elinde bir deste gul var hasret koynunda 2 soyle soyle gocmen kizi annen varmidir ne annem var ne babam var kalmisim oksuz 2 sen bir oksuz ben bir garip alayim seni alayimda gurbet elde sarayim seni 2 telgrafin tellerinden haber varmıdır ne haber var...
  3. Mahsun Kırmızıgül - Bizden Değildir

Mahsun Kırmızıgül - Bizden Değildir

Gönülden özürlü insanlar azmış Dünyayı savaşlar, yoksulluk sarmış Kötüler için dört kitap ne yazmış Canlara kıyanlar, ırkçılıkla yapanlar, zulmeden insanlar Bizden değildir Kötüler tanımaz ne kitap ne yasa Dünyada savaşlar artık son bulsa Firavuna ne söylemiş ya Musa Canlara kıyanlar, ırkçılıkla yapanlar, zulmeden insanlar Bizden değildir İnsanı sevmeyen, merhamet etmeyen, kul hakkını...
  4. Mahsun Kırmızıgül - Başroldeyim

Mahsun Kırmızıgül - Başroldeyim

ruzgar gıbı geldı gectı yıllarım, aynada kendımı tanıyamadım. son bulacak bır gun benımde hayatım, bu fanı dunyada misafirim ben. basroldeyım her sahnede, yanımdakı dostlar nerede?(hic dostum yok hepsi sahte.) dunya denen bu alemde, yalnızları oynuyorum. bir anam var bir cocugum, bir mechule gidiyorum. hayat denen bu oyunda, yalnızları oynuyorum. nice feryat gizli...
  5. Mahsun Kırmızıgül - Aman Merazıma

Mahsun Kırmızıgül - Aman Merazıma

Aman mezarımı yol üstüne kazsınlar Aman tevkilimi baş üstüne koysunlar oy oy Vala burdan gelen geçen yolcular Aman aman aman Vala burda bir garip oldu desinler oy oy Aman çetindir ölüm ölüm Kardaş çetindir ölüm ölüm Getirin nazlı yavrumu görüm Ben garibem nasıl edim Kimsesizem nere gidem Yaralıyam ben oy oy __________________

Sayfayı Paylaş