Mahsun Kırmızıgül - Nemrud'un Kızı

Konu, 'L-M Harfli Şarkılar' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    nemrudun kızı notası nemrudun kızı nota notaları kizi nota ocağım söndü notaları
    nemrudun kızı yandırdı bizi
    çarptı sillesini felek misali
    sil yazımızı kurtar bizi
    çarptı sillesini felek misali
    mevlam gör bizi

ocağım söndü nasıl belâdır
    bırakıp gitti bu ne devrandır
    dünya gözümde kerbelâdır
    allahtan bulasın

kararsın bahtın yıkılsın tahtın
    yalvardım yakardım yol bulamadım
    ah bulmasaydım kara yazım
    evirdim çevirdim yaranamadım
    ayandır halım

ocağım söndü nasıl belâdır
    bırakıp gitti bu ne devrandır
    dünya gözümde kerbelâdır
    allahtan bulasın

Mahsun Kırmızıgül - Nemrud'un Kızı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mahsun Kırmızıgül - Kızlar

Kızlar kızlar gelem mi Yanağızdan öpem mi Siz ananızın koynunda Ben sovuktan ölem mi Kızlar yüreğim sızlar Derdime derman kızlar Bir kereden ne çıkar Yandım yanaram kızlar Vay beni vaylar beni Öldürür nazlar beni Adamı bir hoş eder Kandırır kızlar beni __________________
  2. Mahsun Kırmızıgül - Göçmen Kızı

mahsun kırmızıgül göçmen kızı göçmen kızı akor mahsun kırmızıgül gurbet ben bir gördüm ben bir gördüm ben bir gocmen kizi gordum tuna boyunda elinde bir deste gul var hasret koynunda 2 soyle soyle gocmen kizi annen varmidir ne annem var ne babam var kalmisim oksuz 2 sen bir oksuz ben bir garip alayim seni alayimda gurbet elde sarayim seni 2 telgrafin tellerinden haber varmıdır ne haber var...
  3. Mahsun Kırmızıgül - Bitti Artık

iki damla yaş düşüyor, gözlerimden yanağıma geç de olsa anlıyorum, biri bana biri sana diz çökerken dağlar bana, şimdi taşlar ağlar bana hayatımda bir tek sana yenik düştüm anlamadın ama şimdi bitti artık ağlayışım bitti artık yalvarışım bitti artık büyük aşkım, bitti artık ah benim yürek sızım ah benim gönül sızım ben de artık yalnızım bitti artık bak takvimler yalnızlığı...
  4. Mahsun Kırmızıgül - Başkoydum

mahsun kırmızıgül başkoydum yedi iklim, dört mevsimde Adını bahar koydum Sen varsın hep düşlerimde Adını umut koydum Yaş oldun hep gözlerimde Adını sevdam koydum Sen yarınım, sen umudum Bu yola ben başkoydum Başkoydum bu sevdaya Sözüm söz dönmem asla Seviyorum beni anla Ölsem de kalsam da başkoydum __________________
  5. Mahsun Kırmızıgül - Ağlama Sen

ağlama sen akor masum kırmızıgül ağlama sen Yeller gibi estim durdum Gül gibi soldum Yalnızlıgın türküsünü Ben senden çaldım.. Aglama sen,aglama sen Haydi biraz gül Geleceksen yollarına Gül dökeyim gül.. Sevdaların duragında Hep yalnız kaldım Yalnızlıgın korkusuna Hep sensiz daldım Aglama sen,aglama sen Haydi biraz gül Geleceksen yollarına Gül dökeyim gül.. __________________

Sayfayı Paylaş