gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Mayonezli Tavuk Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

6-8 kişilik Malzemeler

1 adet haşlanmış tavuk göğsü
    2 adet havuç
    1 adet salatalık
    2-3 dal taze soğan
    2 adet sivribiber
    2 diş sarımsak
    1-2 kaşık yoğurt
    1 kase mayonez
    yarım demet dereotu
    tuz
    karabiber
    pulbiber

Hazırlanması

Haşlanmış tavuk göğsünü derisinden ayırarak iyice didikleyin. Tuz ve baharatlarla karıştırın.

Diğer tarafta bütün sebzeleri yıkayıp ayıklayarak mercimek büyüklüğünde dilimleyin.

Salatalığın sadece kabuğunu kalınca soyarak kullanın. (Doğrarken zorlanırsanız kısa süreli robottan geçirebilirsiniz ama fazla ezmeyin)

Hepsini karıştırıp 1 çay bardağı kadarını ayırın. Kalanı tavukla karıştırın. Mayonezle yoğurdu çırpın. Karışımı tavuk ve sebzelerle birleştirip iyice hallolmalarını sağlayın. Bunu bir tabağa yayın.

Üzerini ayırdığınız sebze karışımı ile süsleyin.

2. katreee

katreee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende tam konu açacaktım sen eklemişsin bile... eline sağlık :) ben de boş geçmeyeyip resim ekleyeyim...

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    nedense yemem mayonezlisini ama canım cekti aksam aksam :D

4. katreee

katreee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilkimsu ben yoğurt koydum azcık mayonez koydum o da çok lezzetli oldu malum mayonez çok sağlıksız bişey. üstelik kalori deposu.

Mayonezli Tavuk Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tavuk salatası

tavuk salatası

tavuklu salata malzemeler...... 1 adet tavuk gögsü 1 tane göber kıvırcık 1 küçük kutu mısır 5-6 adet kornişon turşu bir tutam tuz 2 kaşık mayonez 1 kaşık yoğurt yapılışı...... önce tavuğu haşlıyorsunuz, göbek kıvırcığı bir kaba doğrayın sonra üzerine haşladığınız tavukları küçük parçalar halinde didikleyin,mısırıekleyin,kornişon turşularıda küçük küçük...
  2. Tavuk salatası ;

Tavuk salatası ;

Tavuk salatası Malzemeler: 1 tavuğun göğsü, (haşlanmış) 1 adet kıvırcık, 2 adet domates, 2 adet salatalık, 1/2 demet maydanoz, 3 dal yeşil soğan, 1 su bardağı haşlanmış mısır (veya 1 küçük kutu konserve mısır), 2 yemek kaşığı kavrulmuş susam, 1 limonun suyu, 1/2 çay bardağı zeytinyağı. Yapılışı: Kıvırcık, domates, salatalık, yeşil soğan, maydanoz ince ince doğranır ve karıştırılır....
  3. Mayonezli balık salatası

Mayonezli balık salatası

Melişlerim bu salata tarifini mutlaka deneyin çok beğeneceksiniz:)işte tariffff... Malzemeler 1 çorba kaşığı tuz 1 kg kefal levrek ve ya kırlangıç 1 soğan 10 dal maydonoz 4 tane kornişon 8 çorba kaşığı mayonez Hazırlanışı Balıkları temizleyip ayıkladıktan sonra parçalara ayırarak tencereye yerleştirin.Balıkların arasında da soyulmuş ve ikiye bölünmüş soğanla maydonoz dallarını...
  4. Mayonezli patlıcan salatası

Mayonezli patlıcan salatası

Kolayca hazırlayıp misafirlerinize sunabilirsiniz melişlerim mutlaka deneyin:):):) Malzemeler 1 adet büyük boy patlıcan 2 adet sivri biber 1 adet tatlı kırmızı biber 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı mayonez 1 diş sarımsak 1 yemek kaşığı limon suyu yarım yemek kaşığı zeytinyağ damak tadına göre tuz Hazırlanışı Patlıcan ve biberleri közleyip kabuklarını soyun.Küp şeklinde...
  5. Tavuk salatası

Tavuk salatası

buğday gr 50 yeşil mercimek gr 30 yeşil soğan gr 15 [sıze=3]dereotu[/sıze] demet 0.20 maydanoz demet 0.20 zeytinyağ cl 1 limon kg 0.06 sirke cl 0.5 tuz gr 1 karabiber gr 1 tavuk bonfile gr 60 akdeniz yeşillikleri garnitür pors 1 pişirme süresi 10 dk pişirme şekli ızgara hazırlama süresi 15 dk porsiyon adedi 1...

Sayfayı Paylaş