gebe
  1. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63

Melekler çocukken oynadığınız,tadı damağınızda kalan oyunlar neler

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında ARZUZU tarafından paylaşıldı.

CANLARIM HEPİMİZİN ÇOCUKLUĞUNDA OYNADIĞIMIZ OYUNLAR VARDIR. BENCE İNSANIN EN GÜZEL ÇAĞI ÇOCUKLUK YILLARIDIR.ÇOCUKLUK ZAMANLARIMIZDA ZAMANIN NASIL GEÇTİĞİNİ BİLEMEZDİK AKŞAMA KADAR OYNASAK YİNE DOYMAZDIK...... [​IMG] Uploaded with ImageShack.us
    Uploaded with ImageShack.us

MaWiM ve smiley bunu beğendi.
  2. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    türkcesi ne o oyunun bilmiyorum ama iki grup olur, ortada bir gurup disarda bir grup topla vurarar disari atarsin o grupu. topu tutan can yakalamis olur... hangi gurup icerde uzun kalirsa o kazanir :D:D bilmem anlata bildimmi hahaha

3. ASLIMOZUM

ASLIMOZUM Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    43
    smiley yakar topu sanırım:)ben encok met oynamayı severdim met 1 met 2 met 3 lallaaaa:D

4. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    ortada sıçan hahaha

5. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    canım senın dediğn ortada sıçan değilmi biz oyle derdik hahaha

6. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    bende saklambaç ve körebe bide ortadasıçan bide :D aman çocukluk oyunları hepsi güzeldi be sokakta 5 taş oynardık.

- - - Updated - - -

bide çok oynardık çat çat kaynana pat pat kaynana hahaha bide açkapıyı bezirgambaşı die bişe vardı.

ARZUZU bunu beğendi.
  7. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    yakar topp ayy arzuu bide vazgeçılmezim leblebi tozu ne yerdık yaaa :D

ARZUZU bunu beğendi.
  8. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    bizde ortada sıçanla 9taşı oynardıkk taşları ust uste koymaya calısırdık vurulmadan ne guzeldı vallaa :)

9. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    ortada sıçanda bide fasulye vardı yaa sen fasulye ol iki gruptada oyna hahaha

ARZUZU bunu beğendi.
  10. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    hahaha evet ortada sican / yakar top ola bilir bu isimleride duymustum ola bilir hahaha

11. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    aynenn oyle özgulumm guzeldı valla hele o fasulye kısmı hep zayıf gucsuzler secılırdı......

ÖzGüL bunu beğendi.
  12. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Bu tür nostaljik konular açıldığın da nedense içim çok burkuluyor. Bizim çocukluğumuz da teknoloji bu kadar ailemizin içine girmediğinden ve çocukların oynayacak daha çok alanı olduğundan dolayı şu anda sayamadığım birçok oyunu öyle güzel oynardık ki...

İlk aklıma gelenler özellikle çizgi oyunu, istop, yakartop, yedikule, çelik çomak ve bilye oyunları haa bilye oyununda acaip üterdim erkekleri hahaha Birde lastik oyunu çok oynardık şu an aklıma gelenler bunlar ne yazık ki günümüz çocuklarının birçoğu bu oyunlardan habersiz ve adını bile duymadan büyümekte ne yazık...

ARZUZU bunu beğendi.
  13. NİLDAĞ

NİLDAĞ Forum Okuru

evet ben fasulye olurdum büyüklerle oynarken :D:D hahaha

ARZUZU bunu beğendi.
Melekler çocukken oynadığınız,tadı damağınızda kalan oyunlar neler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. türkcemizin bize oynadığı oyunlar

türkcemizin bize oynadığı oyunlar

Adam gazeteciye gidiyor. -Usta bir Sabah ver, bir Akşam ver diyor. Gazeteci de -sana günde bir Posta yeter diyor . Bu örneği bildikten sonra ben nasıl gönül rahatlığı ile gazete alabilirim ki? Sonra minibüs şöförü sesleniyor: -Arkadan vermeyen kaldı mı? Bende , -arkadan uzattım sen önden alamadın mı" diyorum. Böyle bir minibüs şöförü ile kavga etmeden nasıl seyahat edebilirim ki?...
  2. Damak tadımız 5 baharat ve faydaları

Damak tadımız 5 baharat ve faydaları

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. evde yanlız kalan çocuklar

evde yanlız kalan çocuklar

öğrencinin evdeki sorumlulukları çocukların evdeki sorumlulukları evde kalan cocuk ( 12 Temmuz 2006 - Dr. Ayten Erdogan ) Çocuklar hangi yaştan itibaren evde yalnız başlarına kalabilirler? Bu sorunun cevabını sadece belli bir yaş olarak belirtmek mümkün değildir. Çocukların evde yalnız kalıp kalamayacağına karar verirken, yaşın yanında, her bir çocuğun olgunluk düzeyi ve çeşitli bazı etmenler...
  4. Çocukluğunuzda oynadığınız oyunlar

Çocukluğunuzda oynadığınız oyunlar

merhaba arkadaşlar ne güzeldi o çocukluk günlerimiz değil mi şimdi teknoloji devri çocuklar hiç bizim oynadığımız oyunları oynamıyorlar. Yakartop, yedikule çelik çomak istop gibi oyunlar oynardık daha birçok oyunda var ama günümüzde çoğu unutuldu bile:( Peki sizin aklınızda kalan unutamadığnız çocukluk oyunlarınız neler?
  5. Çocuğumla evde ne tür oyunlar oynayabilirim ?

Çocuğumla evde ne tür oyunlar oynayabilirim ?

Çocukların en mutlu olduğu anlardan biridir oyun oynamak.Çocuğun kişisel gelişimi için de önemli bir etkinliktir.Geçmişte hepimiz sokaklarda oyun oynayarak vakit geçiren çocuklardık.Şimdiki nesil bizim oyunlarımızı bilmez.Televizyona,cep telefonuna ve internete hapsolmuş yeni nesiller.Sevgili ebeveynler çocuklarınızı telefona ,tablete televizyona esir etmeyin.Onlarla beraber oyunlar oynamaya...

Sayfayı Paylaş