gebe
  1. narçiçeğimm

narçiçeğimm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    273
    Ödül Puanları:
    63

Melekler İçin Asker Keki Yapılışı

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında narçiçeğimm tarafından paylaşıldı.

Bu konu asker keki hakkında bilgi vermektedir.
    Melekler her ne kadar yapmayı bir türlü beceremesemde keki çok severim.Son yaptığım kek civcivlere yem olmuştu hahaha.Ve ben artık kek yapmamaya tövbe ettim.Ama eminimki çok güzel poğaçalar kekler börekler pastalar yapan marifetli meleklerimiz vardır.Marifetli meleklerimiz için asker keki tarifi hamur işleri bölümümüzde.

2 adet yumurta
    1 su bardağı pudra şekeri
    1,5 çay bardağı üzüm
    1 su bardağı yoğurt
    Yarım paket tereyağı
    2 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya
    2 su bardağı un

Öncelikle yağlı kağıtlar 4 parmak eninde ve 1 karış boyunda kesilir. Ucu ucuna yapıştırıcı sürerek tutturulur. İki tarafı açık silindirler yapılır, tepsiye dizilir. Yumurta ve şeker mikserle 5 dakika çırpılır. Üzerine eritilmiş tereyağı ve yoğurt katılır. Un, kabartma tozu ve vanilya eklenir. Kısa süre karıştırılır. Daha sonra unlanmış üzümler eklenir, kaşıkla alt üst edilir. Kek harcı silindirlere bir parmak altta kalacak şekilde konur. 170 derece fırında yarım saat kadar pişirilir

emoşın86 bunu beğendi.
Melekler İçin Asker Keki Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayvalı Kek Tarifi Resimli Yapılışı Meleklere özel

Ayvalı Kek Tarifi Resimli Yapılışı Meleklere özel

Ayvalı Kek Tarifi Ayvalı Kek Yapılışı Az önce evde ayvalı yaş pasta tarifi sunmuştuk. Şimdi de değişik kek tarifleri edinmek isteyen tüm Melek'lerimiz ve misafirlerimiz için, hem lezzetli hem de hafif olan ayvalı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler:) Ayvalı Kek Malzemeleri: 4 Adet Yumurta 2 Su Bardağı Toz Şeker 1 Su Bardağı Dövülmüş Ceviz 2 Su Bardağı Ayva Rendesi 1...
  2. Ayvalı Çikolatalı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleklerime özel

Ayvalı Çikolatalı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleklerime özel

Ayvalı Çikolatalı Kek Nasıl Yapılır Resimli Ayvalı Çikolatalı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, dün sizlere ev yapımı ayvalı yaş pasta tarifi sunmuştuk. Şimdi de sizler için ayvalı çikolatalı kek tarifi sunuyor ve bu lezzete bayılacaksınız diyoruz:) Haydi şimdi gelin ayvalı çikolatalı kek yapılışı nasıl oluyormuş öğrenelim:) Ayvalı Çikolatalı Kek İçin Malzemeler: 3 adet...
  3. Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Resimli Çaylı Kek Tarifi Çaylı Kek Nasıl Yapılır Genelde kek tarifleri sunduğumuz da bu kek çayla enfes gider diyoruz ama bu sefer çay ve kek ikilisini birleştiriyor ve sizlere çaylı kek tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size değişik ve bir o kadar da lezzetli çaylı kek yapılışı arkadaşalrım:) Çaylı Kek İçin Malzemeler: 3 yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı demli ılık çay (...
  4. Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Dereotlu Peynirli Kek Yapılışı Dereotu sever misiniz bilmiyorum ama dereotunun faydalarını bilseniz çok seversiniz:) Ben dereotu ve peyniri birbirine çok yakıştırıyorum ve severekte tüketiyorum. Sizlerede bu yazımızda dereotlu peynirli kek tarifi veriyorum Melek'ler. Dereotlu Peynirli Kek Malzemeleri: 3 yumurta 1 su bardağıi rendelenmis...
  5. Harika Havuçlu ve Elmalı Kek Yapılışı Buyrun Melekler

Harika Havuçlu ve Elmalı Kek Yapılışı Buyrun Melekler

Elmalı Havuçlu Kek Nasıl Yapılır Havuçlu Elmalı Kek Tarifi Resimli Sevgili melekler, hem havucun o şekerli tadını hem de elmanın doyumsuz lezzetini bir tarifte birleştirmek istiyorsanız şimdi vereceğimiz havuçlu elmalı kek tarifi mutlaka denemelisiniz. Havuçlu kek ya da elmalı kek denemiş olabilirsiniz. Ama emin olun ikisi bir araya gelince ortaya harika bit lezzet çıkıyor.. :)...

Sayfayı Paylaş