gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Resulullah (sav) namaz kılarken nefes nefese bir adam geldi ve: "ALLAHu ekber,Elhamdülillahi hamden kesiran tayyiben mubareken fihi :ALLAH büyüktür,çok temiz ve mübarek hamdler ALLAH'adır!"dedi. Resulullah (sav) namazı bitirince:"Şu kelimeleri hanginiz söyledi?" diye sordu.Cemaat bir müddet sessiz kaldı,Resulullah (sav):
    "(Kim söylediyse çekinmesin,benim desin),Zira fena bir şey söylemiş değil" dedi. Bunun üzerine adam:
    "Ben,ey ALLAH'ın Resulü!" dedi. Resulullah (sav) da:
    "Ben on iki melek gördüm.Her biri,bu kelimeleri (ALLAH'ın huzuruna) kendisi yükseltmek için koşuşmuşlardı." buyurdu..

Kaynak:Müslim,Mesacid 149,(600);Ebu Davud, Salat 121,(763); Nesai, İftitah 19, (2,132,133)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua
    emeğine sağlık

Meleklerin Sevabını Yazmakta Aciz Kaldığı Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dua edermisiniz  melekler...

dua edermisiniz melekler...

Melekler mekaninin can melekleri,dua kardesleri;cok agir bir trafik kazasindan sonra 15 gundur yogun bakimda mucadele veren canimin parcasi,evladimdan aziz yegenim icin daularinizi istiyorum,dualarinizi esirgemeyin ne olur,henuz 18 yasinda guzel insan,iyiler iyisi Alisime dua edin ne olur,sifalar sifacisi yuce rabbimden sifa dileyelim ne olur,dualara cok ihtiyacimiz var.
  2. **melekler bize dua ediyor **

**melekler bize dua ediyor **

dua eden melek dövmeleri dua eden melek dövmesi geri getiren dövmeleri savaşçı MELEKLER BİZE DUA EDİYOR Mü’min kardeşimiz bize dua ettiği zaman ne kadar çok seviniriz. Bize dua eden bir insan değil de, nurdan yaratılmış melekler olduğunda sevincimiz kat kat artacaktır değil mi? Zira melekler ancak Allah’tan aldıkları emirleri yerine getirirler. Meleklerin bizler için ne zaman ve hangi...
  3. Meleklerin sevabını yazamadıkları dua;

Meleklerin sevabını yazamadıkları dua;

sevabı çok olan dualar en çok sevabı olan dualar en sevap meleklerin yazamadığı dua meleklerin sevabını yazamadığı dua Meleklerin sevabını yazamayacakları kadar büyük anlam taşıyan duayı biliyor musunuz? İşte sevabını yalnız Allah'ın vereceği çok özel dua ve anlamı... “Ya Rab, lekel hamdu kemâ yenbağî li celâli vechike ve li azîmi sultânike” 'Ey Rabbim! Senin zâtının celaline ve senin...
  4. Sevabını 12 Bİn Melek Yazmakla Bitiremiyor

Sevabını 12 Bİn Melek Yazmakla Bitiremiyor

meleklerin yazamadığı dua meleklerin yazamadigi dua sevabını yazamadığı rüyada namazı bitirememek Bir gün Peygamber efendimiz cemaate namaz kıldırırken sahabelerden biri "RABBENA LEKEL HAMD" 'dan sonra - HAMDEN TAYYİBEN KESİRAN MÜBARAKEN FİH- der Peygamber (s.a.v.) efendimiz namaz bittikten sonra o cümleyi kimin söylediğini sorar. Sahabe de yanlış bir şey söylediğini zannederek...
  5. Dua edin melekler

Dua edin melekler

Melekler babam rahatsız ve az önce hastaneye kaldırdıklarını öğrendim sizden ricam onun için dua etmeniz :uhu:

Sayfayı Paylaş