gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mendel neyi bulmuş

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Fen dersinden bir şey soracam size. Mendel neyi bulmuş, bilgi verirmisiniz.

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Johann Gregor Mendel 22 Temmuz 1822 Heinzendorf'ta doğdu, 6 Ocak 1884 Brünn'de öldü ; genetik biliminin kurucusu, Avusturyalı botanik bilgini ve rahiptir.

Kalıtım biliminin öncüsü botanikçi, bitkiler üzerine yaptığı çalışmalarda, bir türün özelliklerinin kalıtım yoluyla sonraki kuşaklara aktarıldığını bulmuştur. Mendel'in öne sürdüğü ilkeler, 20. yüzyılın başlarında yapılan deneylerle doğrulandıktan sonra, kalıtım kuramının bütün canlılar için geçerliliği saptanarak, biyolojinin temel ilkelerinden biri haline gelmiştir.

mendel neyi bulmuş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aspirin ne zaman bulundu ???

Aspirin ne zaman bulundu ???

Kendimizi bildik bileli kullanıyoruz... Hammaddesi söğüt ağacı yaprakları ve kabukları olan asprinin, 800 yıl önce Selçuklu devletinin 1204 yılında yaptırdığı ilk tıp medresesi olan Gevher Nesibe Şifahanesi'nde romatizma hastalıklarına karşı kullanıldığı iddia edildi. İddiayı Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Tıp Tarihi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ekrem Aktaş da doğruladı. Asetilsalisik asit...
  2. Sümerliler Neyi Bulmuştur

Sümerliler Neyi Bulmuştur

sümerlilerin icatları sümerler neyi buldu Sümerliler Neyi Bulmuştur Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar nelerdir, buyrun öğrenelim... Sümerliler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların, yanıtları aşağıda ki yazımızda yer almaktadır Melek'ler:) Sümerliler Neleri İcat Etti Sumerlilerin buluşları Sümerlilerin yaptığı icatlar -astronomi bilimi...
  3. Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu

şırıngayı kim icat etti şırınganın icadı şırınga kim icat etti şırıngayı buldu şırınga buldu Şırıngayı kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu, Şırınga nasıl bulundu, Şırıngayı ilk kim buldu, Şiringa ne zaman bulundu merak ettiğiniz herşey bu yazımızda! Sevgili Melek'ler, şırınga hangi tarihte kim tarafından icad edildi diye hiç düşündünüz mü? O halde, şimdi düşündünüz ve buyrunuz :) Şırınga...
  4. aynştayn neyi buldu

aynştayn neyi buldu

Aynştayn neyi buldu arkadhaşlarım acaba ismini de yanlışmı yazdım ne :)
  5. Kozmetik ne zaman bulundu

Kozmetik ne zaman bulundu

Kozmetiğin icadı Kozmetik ne zaman bulundu Hayatınızın vazgeçilmezleri arasında olan kozmetiği kim buldu hiç merak ettiniz mi, ne zaman ve nasıl icat edildi diye? Bir misafirimiz merak etmiş ve bize sormuş, tabi ki bizde araştırdık bakın neler bulduk kozmetiğin bulunuşu hakkında Melek'lerim. Kozmetik günümüzde bayanların vazgeçilmezidir. Peki kozmetiği kim ne zaman buldu? Kozmetiğin...

Sayfayı Paylaş