Mercimek Sevdalıları Gebelik Bekleyenler Hamile Kalmak isteyenler buraya

Daha 6+6 dayım canım benim.İnş ben de öyle ümit ediyorum geçiyormuş 12. haftalara doğru.Amaann yavrularımız sağlıklı olsun da ne yapalım katlanırız hayırlısıyla:training1:
Önce gün boyu böyle oluyordum,sonra 12.hataya dogru sadece sabahlari olmaya baslamisti.!2.haftaya girdikten sonra birgün sabah uyandim ve ilk is lavaboya kosup cikarma istegi hissetmeyince bayagi sasirmistim.O kadar alismistim ki bunu her sabah yapmaya sanki bisey eksik gibi geliyordu.Ben cok kötü olurdum hatta birkac seferinde hastanede yatmak zorunda bile kaldim bu yüzden,orada serum takmislardi...

Önce gün boyu böyle oluyordum,sonra 12.hataya dogru sadece sabahlari olmaya baslamisti.!2.haftaya girdikten sonra birgün sabah uyandim ve ilk is lavaboya kosup cikarma istegi hissetmeyince bayagi sasirmistim.O kadar alismistim ki bunu her sabah yapmaya sanki bisey eksik gibi geliyordu.Ben cok kötü olurdum hatta birkac seferinde hastanede yatmak zorunda bile kaldim bu yüzden,orada serum takmislardi...
Kıyamam canım yaaa çok şükür bende istifra olmuyoo şimdilik umarım da olmaz:(Kuru kuru mide bulantısı ve iştahsızlık o kadar...Senin 1 tane oğlun var galiba Allah bağışlasın

Neyse kizlar,ben cikiyorum.Alisveris icin disari cikacagim daha.Allaha emanetsiniz meleklerinizle birlikte.Öpüyorum sizi...

Kıyamam canım yaaa çok şükür bende istifra olmuyoo şimdilik umarım da olmaz:(Kuru kuru mide bulantısı ve iştahsızlık o kadar...Senin 1 tane oğlun var galiba Allah bağışlasın
Evet canim,bir oglum var,aralikta 14 yasina gircek Allah izin verirse insallah.Sagol canim,Allah herkesin evladini bagislasin.Kimseyi ne evlat acisiyla nede evlat hasretiyle imtihan etmesin.

slm arkadaslar bu gün moralim çok bozuk hasta (adet) oldum.yarında sınavım var bu moral bozukluğuyla nasıl girecem bilemiyorum.bu ay çok ümitliydim bebişim olur diye ama yine hayal kırıklığına uğradım.

hoşgeldin canımmmm....
ben beslenmemi tamamen bebeğime göre yapıyorum. ona yarayacak şeyleri öğrendim, onlardan yiyorum. kahvaltıda mutlaka her sabah 1 yumurta, 1 bardak süt, tereyağlı ballı ekmek, peynir, domates, biber yiyorum. diğer öğünlerde bazen sebze bazen köfte kırmızı et alabilme açısından. bu arada mutlaka ara öğün yapıyorum onu da meyve yiyerek yapıyorum, badem yemeye çalışıyorum. badem bebeklerin beynini güçlendirirmiş.

şimdiye kadar gittiğim kontrollerde çok şükür kilosu normal standartlarda çıktı.
sen de bunları yapabilirsin. bu arada bünyeden bünyeye kilo durumu değişiyor. mesela benim okulumda benden 2 hafta önce hamile kalan bir arkadaş var. ben 6,5 aylık oldum ve 8 kilo aldım toplamda ama o 7. ayında ve sadece 2 kilo almış.
belki sen çok kilo alamasan da bebeğin alıyordur. kontrole gidince dr una kilosunu sor ve normal mi diye de sor canım. ben hep soruyorum.

Berranurum sağol canım benim...

Benim beebğim yok ama bu konuları az çok bilirim, bir tavsiye bende yapabilirim sana...
1-Günde en az iki öğünde süt gurubundan almalısın (süt, yoğurt, peynir vs)
2-Et gurubundan yine aynı şekilde en az iki öğün (et, balık, tavuk..)
3-Her gün en az bi tane yumurta (lop pişmiş)
4-Yeşil sebze günde en az iki öğün (marul, semizlik, maydanoz, ısparak vs.)
5-Meyve günde en az iki porsiyon (bir meyve bir porsiyondur)
6-Kuru baklagil gurubundan günde bir kere yemeye çalış, bir günde atlatabilirsin..
7-Bol tahıllı ekmek her öğün en az bir dilim..
8-Kuruyemiş (günde 3 ceviz, 5-6 tane fındık, 3-4 badem, 3-4 fıstık vs)
9-Bol su içeceksin bide kabuz olmaman lazım...

Unuttuğum var mı bilmiyorum ama bunlara ek dr.un vermiştir vitamin falanrda alıyorsan tamam demektir...
slm kızlar yazdıklarınızı okudum ve ilgimi cektii cunku ben hıc bısı yıyemıyorum hele kırmızı et hamıle olduumu ogrendıgımden beri agzıma surmedım mıgdem bulanıyo tavuga bayılırdım onuda zorda olsa yiyebiliyorum sut ıcemıyorum denedım ve kustum ve ben 17 haftalık hamıle olcam ve kılo almak yerıne 4 kılo verdım doktoruma sordum kendını zorla dıyorr ama yapamıyorum o kadarda zayıf biri degılım balık etliyimm sizce ne yapmalıyım

slm kızlar yazdıklarınızı okudum ve ilgimi cektii cunku ben hıc bısı yıyemıyorum hele kırmızı et hamıle olduumu ogrendıgımden beri agzıma surmedım mıgdem bulanıyo tavuga bayılırdım onuda zorda olsa yiyebiliyorum sut ıcemıyorum denedım ve kustum ve ben 17 haftalık hamıle olcam ve kılo almak yerıne 4 kılo verdım doktoruma sordum kendını zorla dıyorr ama yapamıyorum o kadarda zayıf biri degılım balık etliyimm sizce ne yapmalıyım
ayyüzlüm bende yeterie beslenemediğimi düşünüyodum ama sanırım sen,n durumun benden daha farklı.bnm allaha şükür süte ve ete karşiı midem gayet ii ama bende yumurta yiyemiyorum ilk haftalarda 2kilo vermiştim yeni yeni alıyorum bende cnm.senin haftanda benden 3 hafta ileri.bebeğin gelişimi iise çok dert etme inşş yemeye başlarsın cnm bebek haftasında ilerliyomu sende vitamin iste doktorundan bide çok seveceğin şeylerle beslenmeye çalış Allah kolaylk versin cnm vicdan azabı çok kötü oluyo bende yemedikçe bebeğimi düşünüp üzülüyorum kızıyorum kendime meyveli sütlerden içebiliyomusun yada kakaolu falan ne biliim hani belki değişik gelir onlar denesen

Slm ayyüzlüm; süt içemiyorsan kolayı var canım YOĞURT, PEYNİR, ÇÖKELEK gibi süt ürünleri tüketebilirsin, yada birte SÜTLÜ TATLILARI dene.. Kırmızı et yerine de yeşil mercimek ve mantar bunları tüketirsen birde et suyuna çorba falan burlarda olur tatlım.. Bulantılarını bastırmak içinde leblebi, yağsız tuzsuz patlamış mısır, galeta gibi şeyler iyi gelir..

Geri