Mevlana'nın aşk ile ilgili sözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

mevlananın aşk sözleri mevlana aşk sözleri mevlana mevlanadan nın ile ilgili Mevlana hazretlerinin her bir sözü bir inci tanesi değerindedir.Benda Mevlana sözlerini örnek alırım ve sıklıkla kullanırım.Mevlana'nın sizlere aşk ile ilgili sözlerini sunuyorum.
    Aklı bir dalgıç say, aşksa bir denizdir

Aşk altın değildir, saklanmaz

Aşığın bütün sırları meydandadır

Aşk büyüklere baldır,çocuklara süt
    Aşk altın madenine düşmektir

Aşk, göğe uçmak, her solukta yüzlerce perdeyi yırtmaktır

Aşık bir başkasının çaldığı davula kulak asmaz bir başkasının çaldığı davul sesiyle uyanmaz

Aşığın sertliği yumuşaklıktır

Aşık hastalanır ama ölmez

Aşk öyle bir varlıktır ki onda doğa kimyası var
    Bir buluttur, onda yüzz binlerce şimşek var

Aşk söze sığmaz Aşk, bir denizdir ki, dibi görünmez

miss angel ve tavuk_kavurma bunu beğendi.
  2. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye

* Aşık olmak için bir Yusuf arama. Sen "Aşk"ı ara Allah (c.c.) sana Yusuf'u gönderir..
    * Senin aşkınla oynayan her zerre şevke gelseydi, kucağını açsaydı, güneş zerrelerin kucağına sığmazdı..!

* İnsaf et, aşk güzel bir iştir!
    Onun bozulması, güzelliğini kaybetmesi, (insanlardaki) tabiatın kötü niyetli oluşundandır.
    Sen, kendi şehvetine ve arzularına aşk adını takmışsın;
    Halbuki şehvetten kurtulup aşka ulaşabilmek için yol çok uzundur.

* Hz. Mevlana’ya sormuşlar “aşk nedir?” diye. Ben ol ki bilesin! demiş…

* Kimin aşka meyli yoksa o kanatsız bir kuş gibidir, vah ona!”

MaWiM bunu beğendi.
  3. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye

Ey AŞIK! Hani özlem çekiyorsun ya sevgiliye. Bil ki sevgilidendir özlemin özü. Odur asıl sana özlem duyan. Çünkü o tutuşturmayınca alevi,kimsede olmaz ateş. Ve AŞK ateşi önce sevilene, ondan sonra sevene düşer. (MEVLANA)

MaWiM bunu beğendi.
  4. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

Ne olurdu, seninle tatlılaşsaydım; yaşayış zaten acı. Ne olurdu, sen razı olsaydın benden de, herkes kızsaydı bana.
    Ne olurdu, seninle aram düzgün olsaydı da, bütün alemlerle aram açılsaydı, dünya yıkılıp yansaydı.
    Sen beni sevdikten sonra malın mülkün değeri mi olur? Zaten toprak üstünde ne varsa hepsi de toprak olacaktır.
    Alem O'nunla kaimdir ve O'nsuz olan hiçbir şey yoktur. O'nun rızası, rahmeti, bereketi ve tecellisi olmayan hiçbir şeyin değeri yoktur.

Mevlana Celaleddir Rumi

MaWiM ve tavuk_kavurma bunu beğendi.
  5. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Lavinyam teşekkürler bizimle böyle güzel birşey paylaştığın için

MaWiM bunu beğendi.
  6. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

sende sağol da konuyu ben açmadım sadece mevlanadan güzel bir sözünü paylaşmak istedim canım konu benim değil :D:D

7. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye

Yangın yerine bak!
    Ateşten, külden, kordan ne var elinde!
    Pervane değilsen yaklaşma sakın ateşe!
    Can’ı Canan’a teslime hazır değilsen “ben Aşk’ım” deme kimseye.
    ...Aşk gelmesin seninle dile…
    İncinmesin ne Mecnun ne Leyla ne gül ne de diken seninle!
    Ayağıma diken batacak diyorsan düşme çöle…
    Ahu zar ederim diyorsan çekme gözüne sürme!
    Talipsen kara bahta kör talihe…
    Dinle!
    Ve semaya dursun yürekler Aşk’ın önünde…

[ Mevlana ]

MaWiM bunu beğendi.
  8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Olsun canım ne farkeder paylaşımlarınız beni çok mutlu etti kızlar durmak yok yola devam hahaha sağolun varolun şekerler

9. LaViNYaM

LaViNYaM Editör Melek

Aklın gücü, cennetteki sırlarla ulu:
    Aşktan deliren, akıllıdır, sağduyulu.
    Sevdaya kapılmış yüreğin zorlu yolu,
    Görkemli yabancılıkla, özlemle dolu.

Gitsin, güzelim, hepsi de, tek sen gitme.
    Ey dost, ey gam ortağı-bizden gitme.
    Ey gülbeşeker, şarap koy, iç, doldur, gül.
    Dünya süsü saki, allasen gitme.

Bir gün şu çiçekli dal, dolar meyvayla;
    Bir gün döner istek adlı şahin, avla...
    Aşk imgesi, şimdi, bir gelip gitse bile,
    Bir gün gelir... artık hiç gitmez-asla!

Bir tane canım var ama, yüz bin bedenim.
    Can neymiş? Neymiş ki beden? İşte ben’im.
    Bir başkası var ya: işte ben, ben! O, beni
    Sevsin diye bir başkası oldum kendim.

MaWiM bunu beğendi.
  10. onur

onur Forum Okuru

selamun aleyküm mevlanın dahada aşk dolu özlü sözü yokmu?

11. *EYLÜLMEHMETUTKU*

*EYLÜLMEHMETUTKU* Daimi Üye

Aşk, göğe uçmak, her solukta yüzlerce perdeyi yırtmaktır ......

Mevlana'nın aşk ile ilgili sözleri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Mevlana'nın dostluk üzerine sözleri!!!

dostluk üzerine sözler mevlana dostluk sözleri sözleri mevlana mevlananın mevlananın dostlukla ilgili Sevilecek biri olmadığın zamanlarda bile Seni Sevmeli... Sarılacak biri olmadığın zamanlarda bile Sana Sarılmalı... Dayanılmaz olduğun zamanlarda bile Sana Dayanmalı... Dost dediğin; fanatik olmalı; Bütün dünya seni üzdüğünde Sana moral vermeli. Güzel haberler aldığında seninle...
  2. Mevlana Sözleri

mevlana sözleri hz mevlana sözleri hz hzmevlana Mevlana sözleri, mevlananın bizler için çok uzun yıllar önce söylediği inanılmaz güzel ve özel sözleri sizlerle paylaşıyorum meleklerim. Hz. MEVLÂNA'dan ÖZLÜ SÖZLER Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi...
  3. Kısa anlamlı mevlana sözleri

Hz. Mevlana'dan kısa ve anlamlı özlü sözler arkadaşlarım. Ekme günü gizlemek toprağa tohumu saçmak günüdür. Devşirme günüyse tohumun bittiği gündür,karşılığını bulma günüdür. Saman çöpü gibi her yelden titrersin. Dağ bile olsan, bir saman çöpüne değmezsin. Üzerinde pek çok meyveler bulunan bir dalı, meyvalar aşağı doğru çeker. Meyvasız bir dalın ucu ise, servi ağacı gibi havada olur. O...
  4. mevlana ve hacı bektaş velinin sözleri

Mevlana ve hacı bektaş veli nin sözlerine ihtiyacım var sitemizde varsa konu linkinin verilmesini yok ise bu mesajın altına bu sözlerin eklenmesini rica ediyorum. Kolay felsin herkeşe
  5. HACI BEKTAŞ VELİ ve MEVLANA Sözleri

Mevlana sözleri hacı bektaş veli sözleri Merhaba Melek'ler ve bizi ziyaret eden sevgili misafirler, sizler için bu yazımızda Mevlana ve Hacı Bektaş Veli'nin sözlerini sunuyoruz. Mevlananın hoşgörü Gel, gel, ne olursan ol yine gel İster kafir, ister mecusi, ister puta tapan ol yine gel Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel” “Sevgide güneş...
  6. Mevlana Rumi Sözleri

Mevlana Sözleri, Mevlana Rumi Sözleri; Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Mevlana sözlerini sizler için ve bize gelen yoğun istekler için payalşıma açıyoruz. İşte size Mevlana Rumi sözleri; _ Ümit, güvenlik yolunun başıdır. Yolda yürümesen de daima yolun başını gözet. “Doğru olmayan şeyler yaptım.” deme, doğruluğu tut. / O zaman hiçbir eğrilik kalmaz. / Doğruluk Musa’nın asası...
  7. İngilizce En Güzel Mevlana Sözleri

bu konu ingilizce mevlana sözlerine yer vermektedir. "Gel ne olursa olsun yine gel" demiş Mevlana... Mevlana dil, din, ırk ayırt etmeksizin insanlara bu en büyük sözleri ile seslenmiştir. Her biri bir altın değerin de olan Mevlana sözlerini İngilizce şekli ile arayanlar için Türkçe Mevlana sözlerini İngilizce çevrileri ile sizlerle paylaşıyorum. [IMG] Come, come, whoever you...
  8. 2014 Mevlana Sözleri Facebook

mevlana sözleri mevlanadan en güzel sözler mevlanın sözleri Sosyal paylaşım ağları arasında popüler olan Facebook da en çok aranan ve sevilen Mevalana sözlerini sizler için bir araya getirdik. Her biri çok değerli olan bu sözlerden feyz almanız dileklerimizle... Hz. Mevlana’ya sormuşlar aşk nedir? diye. Ben ol ki bilesin! demiş. Güzel söyle de halk, yüzyıllar boyunca okusun.Tanrı’nın...
  9. 2014 Facebook Resimli Mevlana Sözleri

mevlana sözleri, facebook mevlana sözleri, resimli mevlana sözleri Ünlü düşünür ve tasavvuf ustası Mevlana dan en güzel ve anlamlı resimli facebook sözlerini sizler için paylaşıyoruz.
  10. 2014 En Güzel ve Anlamlı Mevlana Sözleri

mevlana sözleri 2014, mevlananın aşk sözleri, mevlanadan sözler 2014 Mevlana'nın her bir sözü ders ve ibret alınacak kadar değerli ve anlamlıdır. Özellikle sosyal paylaşım ağı facebook da en çok paylaşılan kişinin sözleri Mevlanadır. Birçok sözleri olan Mevlana'nın özellikle aşk üzerine söylenmiş sözleri çok beğeniliyor. Sizler için Mevlana'nın anlamlı sözlerinin yanısıra aşk ile ilgili...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. inci tanesi ile ilgili resimli sozler