gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Mevlananın en bilindik sözlerini paylaşırmısınız

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Slm.Lütfen buraya Mevlananın en bilindik sözlerini yazarmısınız. Ödev konum ve vaktim kalmadı, acilen Mevlana sözlerine ihtiyacım var :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Kendine gel, yepyeni bir söz söyle de dünya yenilensin! Sözün öylesine bir söz olmalı kidünyanında sınırını aşmalı. Sınır nedir, ölçü ne? Bilmemeli!
    Sevgide güneş gibi ol,

Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,

Hataları örtmede gece gibi ol,

Tevazuda toprak gibi ol,

Öfkede ölü gibi ol,

Her ne olursan ol,

Ya olduğun gibi görün,

Ya da göründüğün gibi ol.

Ne olurdu, seninle tatlılaşsaydım; yaşayış zaten acı.

Ne olurdu, sen razı olsaydın benden de, herkes kızsaydı bana.

Ne olurdu, seninle aram düzgün olsaydı da, bütün alemlerle aram açılsaydı, dünya yıkılıp yansaydı.
    Sen beni sevdikten sonra malın mülkün değeri mi olur? Zaten toprak üstünde ne varsa hepsi de toprak olacaktır.

Alem O'nunla kaimdir ve O'nsuz olan hiçbir şey yoktur. O'nun rızası, rahmeti, bereketi ve tecellisi olmayan hiçbir şeyin değeri yoktur.

Mevlananın en bilindik sözlerini paylaşırmısınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mevlanadan en güzel cuma mesajları ve sözleri

mevlanadan en güzel cuma mesajları ve sözleri

mevlanadan cuma mesajları Kör cehalet çirkefleştirir insanları ! Suskunluğum asaletimdendir. .. Her lafa verecek bir cevabım var... Lakin bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye... Mevlana
  2. mevlanadan en güzel sözler var mı ?

mevlanadan en güzel sözler var mı ?

kızlar mevlanın en güzel sözlerinin tamamını bulabileceğim, bir konunuz var mı düşündürücü ve ibret verici sözleri özlü sözleri de olabilir teşekkür ediyorum.
  3. Mevlananın kitapla ilgili sözleri

Mevlananın kitapla ilgili sözleri

Kitap ile ilgili mevlana Celaledin Rumi'nin sözleri ve kitaplar hakkındaki sözlürini istiyorum Bir kaç taneydi ama hatırlayamadım teşekkür ediyorum.
  4. En anlamlı kısa sözler paylaşırmısınız?

En anlamlı kısa sözler paylaşırmısınız?

Daha önce de yazdım cevapta verdiniz ama tekrar yazmak zorunda kalıyorum çünkü ''kısa'' sözler istiyorum destan değil!
  5. Hz. Mevlananın hoşgörü ile ilgili en güzel sözleri

Hz. Mevlananın hoşgörü ile ilgili en güzel sözleri

Hz. Mevlananın hoşgörü ile ilgili sözleri hoşgörü hakkında sözleri İnsan Hoşgörüsü ile ilgili sözler Hoşgörü olayında en tanındık isimlerin başında geliyor Hazreti Mevlana sevgili melekler, Ne olursan ol yine gel sözü en bilindik hoşgörü sözlerinin başında gelir. Peki daha başka hangi sözleri söylemiştir Mevlana hoşgörüyle alakalı diye soracak olursanız. O sözlerin tamamına ( yani belki daha...

Sayfayı Paylaş