gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Meyra Biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

meyra biyografisi meyra biyografi otobiyografi [​IMG]

1978 yılında İstanbul'da doğdu. Meyra'nın müziğe olan yeteneğini 9 yaşındayken ünlü bestekar Avni Anıl keşfetti. Bunun üzerine, Meyra 10 yaşında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda 8 sene sürecek olan akademik müzik eğitimine başladı. Lise yıllarında bazı sanatçılara vokal yaparak kariyerinde ki ilk adımlarını atan Meyra, 18 yaşında yaptığı "Nurtopu" albümü ile müzik sektörüne başarılı bir giriş yaptı ve büyük kitlelere ulaşmayı başardı.
    Meyra, ilk albümünden sonra Amerika'da yaşadığı 5 yıl süresince müzik kariyerine "New World School of The Arts"ta akademik opera eğitimiyle devam etti. Lirik soprano sesini profesyonel bir arya yorumcusu olarak geliştirmeyi başaran Meyra, aldığı müzik eğitimi ile yetinmeyerek burada ki stüdyolarda Amerikalı müzisyenlerle çalışarak çok güzel İngilizce şarkılar ortaya çıkardı. Özellikle, "Only when I Breath" isimli şarkısı ve gösterdiği performans ile Arif Mardin'in de dikkatini çekmeyi başardı.
    2003 yılında Türkiye'ye dönüş yapan Meyra, Müzik Direktörlüğünü Ozan Çolakoğlu'nun üstlendiği, Sezen Aksu, Aysel Gürel, Ümit Sayın, Zeynep Talu gibi müzik dünyasının başarılı isimlerinin imzasının yer aldığı; Özgür Buldum, Volga Tamöz, Aytuğ Yargıç ve Alper Erinç'in de muhteşem aranjeleri ile fark yarattığı "Başka Bir Kadın" isimli albümünü müzik marketlere sundu.
    Uzun yıllar Amerika'da yaşamanın avantajlarını müziğine yansıttığına inanan Meyra, güçlü yorumculuğunun yanı sıra bu kez söz yazarı ve besteci olarak kendi şarkılarını görücüye çıkarıyor. Albümde sözü ve müziği Meyra'ya ait tam 4 şarkı yer alıyor. Meyra; Albinoni'nin 1600'lü yıllarda yarattığı "Adagio" adlı klasik eserini de opera -şan tekniğiyle Türkçe ve İtalyanca olarak yorumluyor. Ajda Pekkan'ın "Sana ne Kime ne" adlı klasik parçası da yeni düzenlemesi ve Meyra'nın özgün yorumuyla albümde dikkat çeken cover şarkılar arasında yer alıyor.

Meyra Biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Meyra & Burak Kut-Karar Bize Ait

Meyra & Burak Kut-Karar Bize Ait

Burak Kut: Çok üzdüm seni dönebilir miyim sana geri Dert içine gizli alabilir miyim seni geri Meyra: Yok! Sebebi çok kendime geldim ben daha yeni Ne acı demek ki getirmiyor zaman bizi geri Burak Kut: Sus söyleme kalbini dinle bir daha dene Kendimce sebeplerim vardı Bu yüzden bu aşk yarım kaldı Ama tekrar kabul edersen Nasıl dilersen karar bize ait Meyra: Kendince sebeplerin varmış Bu yüzden...
  2. Meyra Ve Dört Tenor - 2009

Meyra Ve Dört Tenor - 2009

Yepyeni albüm çıkaranlardan biride Meyra.Son zamanlarda ismini özellikle radyo kanallarında sürekli duymaya başladığımız Meyra özellikle genç kesim tarafından oldukça beğeni kazandı.Albümden benim dinlediğim ve çok beğendiğim ve şiddetle tavsiye ettiğim parçası "Ağladın ya" bu parçayı dinlemenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar gerçekten çok güzel duygusal bir slow.Diğer parçalara...
  3. Meyra & Cemil Demirbakan - Ağladın Ya

Meyra & Cemil Demirbakan - Ağladın Ya

evet sevgili melek arkadaşlarım sizlerle güzel vede süper bi şarkıyı paylaşmak istiyorum indirin diye tavsiye ederim :) Meyra & Cemil Demirbakan - Ağladın Ya Bu aşk çoktan yol almış Ve sen bana göresin İyi yerisin kalbimin Ben unuttum her şeyi Görmeden tam gerçeği Boşver, boşver Ağladın ya, kıyamam dönerim nedensiz Ağladın ya, inadım geçiyor bedelsiz Gözyaşınla bir acı bitiyor sonunda...
  4. Meyra - Ağladın Ya (ft. Cemil Demirbakan)

Meyra - Ağladın Ya (ft. Cemil Demirbakan)

Bu aşk çoktan yol almış Ve sen bana göresin İyi yerisin kalbimin Ben unuttum her şeyi Görmeden tam gerçeği Boşver, boşver Ağladın ya, kıyamam dönerim nedensiz Ağladın ya, inadım geçiyor bedelsiz Gözyaşınla bir acı bitiyor sonunda Ağla şimdi istiyorsan mutluluktan Bu aşk çoktan yol almış Ve sen bana göresin İyi yerisin kalbimin Ben unuttum her şeyi Görmeden tam gerçeği Boşver, boşver Ağladın...
  5. Meyra saç şekli ve rengi

Meyra saç şekli ve rengi

meyra saç rengi meyra nın saç rengi meyranın meyranın nedir nedir Ünlü şarkıcı meyra ilk çıktığında uzun ve kıvır kıvır saçları ile dikkat çekti son albümü için ise düş ve perçemleri ile yeni imaj yaptı fakat bakır tonlarından hiç vazgeçmedi şarkıcı.

Sayfayı Paylaş