gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

meyvelerin inanılmaz faydaları!

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelikte ananasın faydaları hamilelikte ananas meyvelerin faydaları gebelikte ananasın gebelikte ananas 20 kiraz bir asprine değer
    Yaz meyvelerinden 20 kiraz aspirin niyetine yenilirken, çilek sigara dumanının etkilerini azaltıyor. İşte uzmanların hastalığa göre meyve ve sebze tavsiyeleri:

Sebze ve meyvelerin insan hayatında ilaç kadar önemli olduğunu belirten Doğal Tıp Derneği Başkanı Dr. Ender Saraç, günde yarım kilo sebze ve meyve tüketilmesini tavsiye ediyor.

Çilek: Sigara dumanının etkilerini azaltır. Sigara içilen bir odadayken gün boyunca ağza iki çilek atılması tavsiye edilir.

İncir: Bağırsakları çalıştırır, enerji verir. Cinsel güce yardımcıdır.

Elma: Böbreklerin temizlenmesine, sindirim rahatsızlıklarının kontrol edilmesine yardım eder.

Kayısı: Kan yapıcıdır. Güzel bir cilt ve saça olumlu etkisi vardır. Kanserin önlenmesinde yardım eden iyi bir karotenoid kaynağıdır.

Muz: Kalbe ve kas sistemine yararlıdır. Yorgunluğa ve ishale birebirdir.

Vişne: Mineral ve vitamin deposudur. Koyu renkli vişneler, açık renklilere oranla daha fazla mineral içerir

Üzüm: Böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenler. Karaciğeri temizler. Siyah üzüm kabukları ve çekirdekleriyle yenirse hücre yenileyicidir.

Kavun: Endişe ve uykusuzluğa iyi gelir. Bağırsak ve cilt kanserine karşı Amerikan Kanser Topluluğu'nca tavsiye edilmiştir.

Karpuz: Kabuğundaki çinko iktidarsızlığa iyi gelir. Böbreği temizler.

Kiraz: Kolesterolü düşürür, özellikle sapları idrar söktürücüdür. 20 tanesinin Asprin etkisi yaptığı belirtiliyor.

Grip: Bir bardak kızılcık suyu ya da elma + kızılcık, elma + üzüm + ananas suyu.

İktidarsızlık: Lahana, brokoli, kıvırcık yapraklı lahana suyu.

Sigara dumanı: Kereviz ya da çilek suyu.

Ezilme, çürüme: Portakal suyundaki bioflavonoid kan damarını ve kılcal damarları güçlendirir. Ezik ve çürükler daha çabuk iyileşir.

meyvelerin inanılmaz faydaları! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuru kayısının inanılmaz faydaları!

Kuru kayısının inanılmaz faydaları!

kuru kayısının faydaları kuru kayısı faydaları kayisi faydalari kayisinin faydalari hamilelikte kayısının Kuru kayısı hem besleyici hem de potasyum açısından çok zengin bir besin. Kayısı, sindirim sorunlarına iyi geliyor, stresi ve kansızlığı önlüyor. İçerdiği A vitamini cilt bozukluklarının tedavisinde etkili. Ayrıca kuru kayısı, büyümeye yardımcıdır. Görme fonksiyonlarını güçlendirir, şeker...
  2. Keçi sütünün inanılmaz faydaları

Keçi sütünün inanılmaz faydaları

keçi sütünün bebeklere faydaları keçi resimleri keci resmi koyun sütünün faydaları Keçi sütünü ve keçi peynirini duymuştum.Hatta çevremde yemesini ve içmesini seven kişiler de var:)Ben hiç keçi sütü içmedim yada keçi payniri yemedim:DBelki peynirinden yemişimdir bilmiyorum aldığım market peynirine pek bakmam:D Meğersem keçi sütünün bilmediğimiz çok önemli faydaları varmış.Bunlar ne bileniniz...
  3. Bebek masajının inanılmaz faydaları

Bebek masajının inanılmaz faydaları

Bebeğinize banyodan önce yada banyodan sonra mutlaka masaj yaparsınız değil mi?Hani masaj yağları oluyor ya onlarla.Bazıları yapmıyor olabilir.Ama yapmanız gerekiyor bence çünkü inanılmaz faydaları var:) BEBEK MASAJININ İNANILMAZ FAYDALARI Bebeklere masaj yapın Bağışıklığı bu şekilde güçleniyor... Özellikle prematüre ve düşük ağırlıklıkta doğan bebeklere uygulanan masajın, bağışıklık...
  4. meyvelerin faydaları

meyvelerin faydaları

baharın gelmesiyle bir çok meyve tezgahlarda yerini aldı :D:D severek yediğimiz o meyvelerin faydaları nelerdir acaba hadi hep birlikte bakalım :D:D Meyvelerin Faydalari Nelerdir? Armut Günde 3-4 tane armut yemek birçok sağlık sorununa iyi gelir.Yüksek tansiyonu olanlara çok faydalıdır. Ayrıca armut A vitamini yönünden oldukça zengin bir meyve olan armut böbreklerin düzenli...
  5. Çimen Suyunun İnanılmaz Faydaları!

Çimen Suyunun İnanılmaz Faydaları!

çimen suyu, çimen suyunun yararları, çimen suyunun faydaları Sevgili melekler, yemyeşil görüntüsüyle kalplere huzur veren, kokusuyla tazeliği ve baharı anımsatan çimen suyunun meğer ne özellikleri varmış da haberimiz yokmuş. Eminiz siz de duyduklarınıza çok şaşıracak, okudukça hayretlere düşeceksiniz :) Çimen suyu saçların beyazlamasını engelliyor. Bir hafta içinde büyüyen...

Sayfayı Paylaş