gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Mor Lahana Salatası & Karışık Yeşillikli Salata

Konu, 'Salatalar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

mor lahana salatası tarifi yoğurtlu mor lahana salatası yapılışı mor lahanayı hem yoğurtlu hemde limonlu çok severim. zaten mor lahananında faydaları epeyce var yoğurt ile birleşincede daha da artıyordur bu fayda tahminimce masamdan da eksik etmem. hem kolay hemde lezzetli. zaten laf aramızda pek normal salata yapmayıda sevmem. bu tarz tatları daha çok seviyorum yemeğin yanında balık tavuk türü yemeklerde arıyorum normal salatayı sadece mor lahana salatası için lahanayı ince ince doğrayıp tuz ile yumuşatıyoruz daha sonra sarımsaklı yoğurt ve birazda mayonez ekleyip zeytinyağınıda üzerinde gezdirim servis ediyoruz afiyet olsun melekler [​IMG]

CeMoŞ bunu beğendi.
Mor Lahana Salatası & Karışık Yeşillikli Salata konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. mor salata

mor salata

malzemeler:mor lahana,erişte,yoğurt,sarımsak,tuz,sirke yapılışı:erişte tuzlu suda haşlanır.lahananın yaprakları erişteyle aynı boyutlarda doğranır.lahanalara 1 çorba kaşığı sirke ve tuz eklenir,yumuşayıp sulanana kadar karıştırılır.haşlanıp süzülen erişteler ve lahanalar karıştırılır üzerine sarmısaklı yoğurt ilave edilip hepsi harmanlanır.servise hazır hale gelir
  2. kırmızı lahana salatası

kırmızı lahana salatası

MALZEMELER... 1 adet kırmızı lahana. 1 limon tuz sıvıyağ YAPILIŞI... Lahanayı rendeleyin,suyunu iyice sıktıktan sonra,içine tuz ve limon sıkın,servis yapacağınız tabağın etrafını kıvırcık yapraklarıyla donatın hazırladınğınız salatayı ortasına yerleştirin,srvise hazır,afiyet olsun.
  3. Lahana Salatası

Lahana Salatası

Lahana Salatası Malzemeler : * yarım adet lahana * 2 havuç * 1 yeşil elma * 2 çorba k.kuru üzüm * 1 tutam maydanoz Sosu için: * 1 kase süzme yoğurt * 1 çay b.zeytinyağı Hazırlanışı : Lahanaları ve maydanozları ince ince doğrayın. Havuçları soyup, rendeleyin. İnce doğranmış yeşil elma ile hepsini harmanlayın. Limon ve kuru üzüm ekledikten sonar servis tabağına alın. Sosu için yoğurdu...
  4. Beyaz lahana salatası..

Beyaz lahana salatası..

kumpir beyaz lahana salatası yoğurtlu beyaz lahana salatası hamilelikte mezesi Tarafımca Test edip onaylanmıştır:D inanılmaz bi lezzeti var meze sevenler bu salataya bayılacaklar Malzemeleri: -Orta boy lahananın yarısı -1 kase yoğurt-1-2 yemek kaşığı mayonez(mayonez yerine sarımsakta kullanılabilir) -Biraz tuz -Bir orta boy kabuğu kazınmış,rendelenmiş havuç Hazırlanışı:...
  5. Beyaz Lahana Salatası ( resimli)

Beyaz Lahana Salatası ( resimli)

beyaz lahana salatası nasıl yapılır beyaz lahana salatası tarifi hiç kuşkusuz her kadının sorunları arasında gelir akşam yemeğinde ne yapsam sorusu. bende akşam işten çıktım eve gittim ama hala aklımda birşey ordan burdan birşeyler bulduk sonunda yaptık ama hiç sevmem normal salata yapmayı kaç gündür aklımdaydı lahana salatası yapmak.gerçi lahananın zayıflatma özelliğinide göz önüne alarak...

Sayfayı Paylaş