gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

mürver çiçeği şurubu ne işe yarar?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Mürver çiçeği çok faydalı diye birinden duymuştum ama konu hakkında pek te bilgisi yoktu. Şimdi araştırıyorum da mürver çiçeğinin şurubu yapılıyormuş ne gibi hastalıklara iyi geliyor bu şurup ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Mürver Hanımeligiller familyasından; türlerinin çoğu Kış aylarında çiçekleri döken çalı veya ağaçcık halinde odunsu, ender olarak da otsu karakterde olan bir bitki cinsidir.20 kadar türü vardır. Reçine, tanen, uçucu ve sabit yağ, şekerler, müsilaj ve rutin içerir. Küre şeklindeki morumsu meyveleri ise potasyum ve C vitamini içermektedir.

kabuklarının kaynatılması ile çorba olarak, çiçeklerinin kaynatılması ile çay olarak tüketilir. Bitkinin gövde kabukları kuru ya da taze yapraklarıyla karıştırılıp parçalanır. Bu karışımdan 2-3 tatlı kaşığı alınıp 1 bardak suda kaynama noktasına kadar ısıtılır.Ateş kısılıp 10-15 dakika daha ısıtma işlemi sürdürülerek elde edilen dekoksiyon, günde iki kez birer bardak olarak içilir. Cildi yumuşatıcı ve yara iyileştirici olarak dıştan uygulanır.

Faydaları:

Ateşi düşürür.

Göğsü yumuşatır.

Anne sütünü artırır.

Balgam söktürücüdür.

Vücudun direncini arttırır.

Yatıştırıcı etkisi ile vücuda rahatlık verir.

Güneş yanıklarının iyileşmesini kolaylaştırır.

Meyve suyu sinirsel ve romatizmal ağrıları dindirmeye yardımcı olur.

Meyveleri ve kabukları idrar söktürücü ve kabızlığı giderici etkilere sahiptir.

Çiçekleri terletici etkileri ile soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı faydalıdır.

Çiçek çayı ayrıca, saman nezlesinde, üst solunum yolları ve sinüzit iltihaplarında önerilmelidir.

Vücudu terleterek ateşi düşürür ve vücuttaki zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştırır.

mürver çiçeği şurubu ne işe yarar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dişler ne işe yarar?

dişler ne işe yarar?

dişler ne işe yarar diş ne işe yarar diş nedir Dişler sindirim sisteminin başında besinlerin ufalanıp parçalanmasına, koparılmasına yardım eder. kendini çevreleyen destek dokuları korur ve gelişmelerini sağlar. konuşmayı ve seslerin doğru bir şekilde çıkmasını sağlarlar. estetik olarak yüzle bir bütünlük içindedir.
  2. Mürver çiçeği

Mürver çiçeği

mürver çiçeği şurubu mürver çiçeği, faydaları, nasıl kullanılır, şurubu, şurubu faydaları, reçeli, Daha önce adını hiç duymadığım bir bitki mürver çiçeği. Az önce bu bitkiyi araştırdım ve öğrendim ki, çok faydalı. Hatta o kadar faydalı ki, bu bitkiden şuruplar elde ediliyor reçeller yapılıyormuş Melek'lerim:) Kabızlığı giderir. Ateşi düşürür. Vücuda rahatlık verir....
  3. Glucosamine Ne İşe Yarar

Glucosamine Ne İşe Yarar

Glukosamin, yine kıkırdakta bulunan chondroitin ve doğal bir hormon olan pregnenolone adlı iki tamamlayıcıyla birlikte daha iyi çalışır. Bu üç tamamlayıcının birlikte alınması,sadece artrit ağrısı gidermekle kalmaz, yeni kıkırdak üretimini uyarır.Glukosamin sülfat (GS) formu osteoartrit (kireçlenme) (OA) için üzerinde en çok klinik araştırma yapılan ve OA için faydalı etkisi kanıtlanan tek...
  4. trisequens ne işe yarar

trisequens ne işe yarar

trisequens kullananlar lütfen bana söyleeyebilir mi adet olamıyorum doktorum verdi bunu bana nasıl kullanacam kilo aldırır diyorlar doğru mu bilgi verirseniz sevinirim lütfeeeen.
  5. mürver çiçeğinin ne gibi yararları var açıklarmısınız

mürver çiçeğinin ne gibi yararları var açıklarmısınız

Alternatif tıbba merak sarmış durumdayım. Mürver çiçeğinin faydalarını araştırıyorum, sizde var mı bilgiler ?

Sayfayı Paylaş